Title
Text
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
Yurtdışı turlarda çocuk yaşı maksimum 11 olabilmektedir. 11 yaşından büyük çocuklar yetişkin olarak kabul edilmektedir.
2. OdaOdayı Sil
Yurtdışı turlarda çocuk yaşı maksimum 11 olabilmektedir. 11 yaşından büyük çocuklar yetişkin olarak kabul edilmektedir.
3. Oda Odayı Sil
Yurtdışı turlarda çocuk yaşı maksimum 11 olabilmektedir. 11 yaşından büyük çocuklar yetişkin olarak kabul edilmektedir.
ODA EKLE

Almanya Masalların İzinde - Pegasus Hy İle 4 Gece - Tüm Turlar Ve Çevre Gezİlerİ Dahİl !!!

Tüm Çevre Gezileri Dahil

Not : Çocuk kategorisi 2-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 18.05.2021 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.

Seçili turun programını, dahil ve harici hizmetleri için Tur Programı

YÜKLENİYOR Lütfen Bekleyiniz

Tur Programı

1.Gün Tur Güzergahı
Hannover İstanbul Düseldorf

Almanya Masalların İzinde

Çocukluğumuzun Masallarına Yolculuk Tüm Turlar ve Çevre Gezileri Dâhil!

Bremen, Hannover, Hamelin, Sababurg, Kassel, Alsfeld, Hanau, Cochem, Köln


İstanbul-Düsseldorf-Bremen-Hannover

Sabiha Gökçen Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Pegasus Havayolları’nın PC1001 sefer sayılı uçuşu ile 09.50’de Düsseldorf’a doğru yola çıkacağız. 12.25’da kente vardıktan sonra Bremen yolcuğumuza başlayacağız. Almanya'nın en büyük ikinci liman kenti olan Bremen’de önce panoramik kent turumuzu yapacağız. Grimm Kardeşler'in yazdığı dünyaca ünlü “Bremen Mızıkacıları” masalının heykelini de göreceğimiz gezimizi tamamlayarak Hannover’e gideceğiz. Hoş bir panoramik Hannover tutunun ardından dinlenmek ve konaklamak üzere otelimize yerleşeceğiz. Sonrası serbest zaman.


2.Gün Tur Güzergahı
Kassel Hannover

Hannover-Hamelin-Sababurg-Kassel

Kahvaltıdan sonra hep birlikte Hamelin’e gitmek üzere yola çıkacağız. On üçüncü yüzyıldan kalma bir masalın kahramanına, “Fareli Köyün Kavalcısı”na ev sahipliği yapan Hamelin’de panoramik bir kent turu gerçekleştirecek, kentin en eski kilisesini, dokuzuncu yüzyıldan kalma Münster St. Bonifatius’u, 1200 yıl önce inşa edilen Marktkirche St. Nikolai’ı ve 1713'ten kalma sade, muhteşem bir Barok yapıya sahip Garnisonskirche’yi göreceğiz. Turun ardından “Uyuyan Güzel” masalına ilham veren Sababurg Şatosu’nu ve “Rapunzel” masalının geçtiği Trndelberg Şatosu’nu panoramik olarak görme fırsatımız olacak. Verilecek serbest zamandan sonra tur rehberimizin belirttiği saatte buluşarak Kassel’e doğru yola çıkacağız. Kente varır varmaz dinlenmek ve konaklamak üzere otele yerleşeceğiz.


3.Gün Tur Güzergahı
Hanau Kassel

Kassel-Alsfeld-Hanau

Kahvaltının ardından hep birlikte panoramik Kassel turumuzu gerçekleştireceğiz. Grimm Kardeşler’in babalarının ölümünden sonra yaşadıkları ekonomik zorluklar nedeni ile 10 yıl boyunca yaşadıkları Kassel kentinde ünlü katedrali ve pazar alanını göreceğiz. Avrupa’nın en büyük Barok parklarından biri olan Wilhelmshohe’yi gezerken, Wilhelmshohe Sarayı’nın bahçesinde on sekizinci yüzyılın başında yapılan Herkül heykeli ile fotoğraf çektirebileceğiz Turumuzdan sonra Grimm Kardeşler’in doğdukları Hanau’ya gitmek üzere yola çıkacak, yol üzerinde “Kırmızı Başlıklı Kız” masalına sahne olan Alsfeld kasabasını ziyaret edeceğiz. Kırmızı Başlıklı Kız Müzesi ve 1512 yılında inşa edilen, masal şatolarını andıran belediye binası karşısında hayranlığımızı gizleyemeyecek, yola devam ederek Hanau güzergahı üzerindeki Bad Wildungen, Alsfeld ve Marburg’a uğrayarak panoramik geziler yapacağız. Hanau’ya vardığımızda dinlenmek ve konaklamak üzere otelimize yerleşeceğiz


4.Gün Tur Güzergahı
Köln Hanau

Hanau-Cochem-Köln

Kahvaltının ardından Hanau’da panoramik bir gezi yapacağız. Almanya'nın Hessen eyaletine bağlı,  Jacob ve Wilhelm Grimm kardeşlerin 1785-1786 yıllarında doğup büyüdükleri Hanau’da, Goldsmith Müzesi’ni, Hanau hanedanından kalan tarihi mirası tüm güzelliği ve Barok yapısıyla gözler önüne seren Phillipsruhe Şatosu’nu, dünyanın en büyük oyuncak bebek müzelerinden “Oyuncak Müzesi”ni gezeceğiz. Masallara yolculuğumuza devam ederken Rapunzel’in yaşadığı rivayet edilen Moseller Nehri kıyılarındaki Cochem kentini de ziyaret edeceğiz. Ortaçağ’dan günümüze gelen, rivayete göre Rapunzel’in prensine kavuşmak için uzun saçlarını sarkıttığı o romantik hikâyenin hayat bulduğu Cochem Kalesi (Reichsburg Castle) gezimizin ardından Köln’e gitmek üzere yola çıkacağız. Kente vardığımızda panoramik bir gezi yapacak ve ardından dinlenmek, konaklamak üzere otele yerleşeceğiz.


5.Gün Tur Güzergahı
Köln İstanbul

Köln-İstanbul

Kahvaltı yaptıktan sonra odaları boşaltarak rehberimizin bildireceği saatte havaalanına gitmek üzere hareket edeceğiz. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları PC1012 sefer sayılı uçuşumuz ile saat 13.15’te İstanbul’a doğru yola çıkacağız. Yerel saat ile 17.35’da İstanbul’a vardığımızda gezimiz de sona erecek. Eve hoş geldiniz!


Önemli Bilgiler

Not : Çocuk kategorisi 2-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 18.05.2021 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.

Katılım Koşulları

Tur Katılım Koşullarıdır. Mutlaka Okuyunuz.

 1. Jolly Tur; hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. 
 2. Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan ve satış temsilcinizden öğrenebilirsiniz. Hava yolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Jolly Tur sorumlu tutulamaz. Jolly Tur, zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
 3. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili hava yolu kontuarlarında ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur. 
 4. Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.
 5. Tura katılım için Jolly Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Jolly Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 6. Programlarda belirtilen geziler zorlayıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün ya da günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dahil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir. 
 7. Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından JOLLY TUR  sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 8. Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Jolly Tur sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından  Jolly Tur sorumlu tutulamaz.
 9. Tura iştirak eden kişilerin; şahsi eşyaları, çantaları ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Jolly Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ülkeye veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir. 
 10. Jolly Tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, ilave yataklar; açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 3.yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 
 11. Katılımcıların seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 12. Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Jolly Tur misafirleri Jolly Tur sorumluluğundadır.
 13. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi yoğun dönemlerde  oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede olabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce bilgi verilecektir.
 14. 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 15. Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu ve sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Diğer Tur Bilgileri

TÜM TURLAR ve ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL !

Otel Bilgisi:

3*-4* Oteller

World Card 3 Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları

 • World Card ile yapılan işlemlerde 3  taksit fırsatı Jolly'de.
 • Yapıkredi ve Jolly Tur kampanya koşullarında değiştirme hakkını saklı tutar.
Bankkart Combo 3 Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları

 • Bankart Combo ile yapılan işlemlerde 3 taksit fırsatı.
Bonus 3 Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları

 • Bonus Card ile yapılan işlemlerde 3 taksit fırsatı Jolly'de.
Axess 3 Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları


 • Axess ile yapılan işlemlerde 3 Taksit fırsatı Jolly'de
 • Akbank ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.
CardFinans 3 Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları

 • Card Finans ile yapılan işlemlerde 3 taksit fırsatı Jolly'de.
Maximum Card 3 Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları

 • Maximum Card ile yapılan işlemlerde 3 taksit fırsatı.
 • İş Bankası ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.
Paraf Card Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları

 • Halkbank ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Türk Vatandaşlarının Kullandığı Pasaport Tipleri

Hizmet, hususi veya diplomatik pasaport başvurusu için 5682 sayılı Pasaport Kanunu’nda belirtilen şartları taşımayan kişiler umuma mahsus pasaport başvurusunda bulunabilirler.

Vize İçin Gerekli Evrak Listesi

(Eczacılar, Serbest Muhasebeci ve Mâli Müşavirler için de geçerlidir.)
 • Maksimum son 10 sene içerisinde alınmış seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği olan pasaport,
 • Var ise eski pasaportlar
 • Seyahat edilecek ülke konsolosluğuna ait imza bölümleri imazalanmış, ev adresi ve telefon numarası bölümüne cep numarası eklenmiş başvuru formu,
 • 2 adet yeni çekilmiş (son 3 ay içerisinde) beyaz arka fonlu, objektife düz bakılmış yüzde ifade olmaksızın çekilmiş, yüz hatlarının belli olduğu 3,5-4,5 cm boyutlarında biometrik fotoğraf,
 • TC Kimlik Numarası yazılı Nüfus Kâğıdı fotokopisi,
 • Antetli kâğıda (Antetli kâğıt yoksa A4’ün üst orta kısmına kaşe basılarak kullanılabilir) seyahat tarihleri ve gidiş amacı belirtilmiş dilekçe (Beraber seyahat edilecek aile fertleri varsa isimleri belirtilerek masraflarının karşılanacağı beyan edilmeli.)
 • İmza Beyaznnamesi,
 • 2015 işlenmiş vergi levhası,
 • Bağlı bulunduğu odadan son 3 aylık orijinal faaliyet belgesi,
 • Oda sicil kayıt sureti (Varsa şahıs şirketlerinde zorunlu değildir.)
 • Sicil gazetesi fotokopisi (Varsa şahıs şirketlerinde zorunlu değildir.)
 • Almanya başvuruları için Bağ-Kur Dökümü,
 • İçerisinde en az 2.500-3.000 TL meblağ bulunan güncel tarihli alınmış (Başvurudan en fazla 10 gün önce) son 4 aylık hareketlerini gösterir orijinal hesap cüzdanı veya hesap sahibinin ismi belirtilmiş ıslak kaşeli, imzalı, imza sirküleriyle birlikte hesap dökümü (Hesap, Fon veya Altın hesabıysa döküme TL karşılığını gösterir varlık ekstresi eklenmelidir.)
 • Son aya ait kredi kartı ekstresi,
 • Tapu,
 • Araç ruhsatı,
 • Diploma
 • Evlilik cüzdanı fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Yerleşim yeri bilgilerinin olması gereklidir.)