Title
Text
Biz de sizi bekliyorduk :)

Müsaitlik durumu veya fiyatlar işlem yapmadığınız süre içerisinde değişmiş olabilir. Bu nedenle sizleri detay sayfasına yönlendirdik.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
Yurtdışı turlarda çocuk yaşı maksimum 11 olabilmektedir. 11 yaşından büyük çocuklar yetişkin olarak kabul edilmektedir.
2. OdaOdayı Sil
Yurtdışı turlarda çocuk yaşı maksimum 11 olabilmektedir. 11 yaşından büyük çocuklar yetişkin olarak kabul edilmektedir.
3. Oda Odayı Sil
Yurtdışı turlarda çocuk yaşı maksimum 11 olabilmektedir. 11 yaşından büyük çocuklar yetişkin olarak kabul edilmektedir.
ODA EKLE

Almanya Turu Masalların İzinde Pgs Ile 7 Gece (Fra-Dus)

Not : Çocuk kategorisi 7-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 02.02.2023 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.

Seçili turun programını, dahil ve harici hizmetleri için Tur Programı

YÜKLENİYOR Lütfen Bekleyiniz

Tur Programı

1.Gün Tur Güzergahı
Frankfurt İstanbul

Masalların İzinde Almanya

Pegasus Hava Yolları ile

Frankfurt(2) – Köln(1) – Hannover(3) – Dusseldorf(1)  7 Gece 8 Günİstanbul-Frankfurt

Siz değerli misafirlerimiz ile Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde buluşma. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 993 sefer sayılı uçuşu ile 11:25’de Frankfurt’a hareket. Yerel saat ile 13:40’da varış. Main Nehri kıyısına kurulu Frankfurt tarihi dokunun modern dokunuşlarla zenginleştiği, keyif dolu bir şehirdir. Kent, Almanya’nın ticari ve finansal merkezi olarak kabul ediliyor. Asırlardan beri ekonomik açıdan güçlü olmasının getirdiği avantajı iyi kullanan Frankfurt, yalnızca II. Dünya Savaşı’nın izlerini silmekle yetinmemiş. Almanya’nın 5. büyük kenti, yeniden inşa döneminde günümüzde gezginlerin gözdesi olmasını sağlayan birçok özelliğe de sahip olmuş. Panoramik şehir turumuzda görülecek yerler arasında; Frankfurt Katedrali, Palmengarten Botanik Bahçesi, kentin bir zamanlar kalbi sayılan, günümüzde ise tarihi atmosferi ile gezginleri kendisine hayran bırakan Römerberg Meydanı, edebiyat severler için Goethe Evi, İtalyan Rönesans tarzının tüm görkemini gözler önüne seren Eski Opera Binası, Senckenberg Müzesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası özel otobüsümüz ile otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.


2.Gün Tur Güzergahı
Frankfurt

Frankfurt

Kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Hanau & Alsfeld turuna katılabilirler. (65 EUR) Hanau, Almanya'nın Hessen eyaletine bağlı, bir şehridir. Jacob ve Wilhelm Grimm kardeşlerin 1785-1786 yıllarında doğup büyüdükleri şehir olan Hanau’da, Goldsmith Müzesi, Hanau hanedanlığından kalan tarihi mirası tüm güzelliği ve barok yapısıyla gözler önüne seren Phillipsruhe Şatosu ve Dünya’nın en büyük oyuncak bebek müzelerinden biri olan “Oyuncak Müzesi” göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrası Alsfeld turu ile devam ediyoruz. Kırmızı Başlıklı Kız masalının doğduğu yer olan Alsfeld, Hofgeismar Müzesine de ev sahipliği yapan şirin ve güzel bir kasabadır. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


3.Gün Tur Güzergahı
Köln Frankfurt

Frankfurt –Köln 

Otelde alınacak sabah kahvaltımızın ardından Köln’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzeri dileyen misafirlerimiz için Cochem Turu. (40 EUR) Kültürü ve zengin tarihi ile Almanya’nın en büyüleyici kasabalarından birisi olan Cochem, Eiffel ve Hunsruck arasındaki doğal Mosel Nehri Vadisi’nde kurulan bir yerleşim yeridir. Üzüm bağları ve şirin şarap köyleri ile çevrili olan Cochem, Ren Nehri kıyısındaki Reichsburg Kalesi manzarası ile görmeye değer küçük bir Alman kasabası. Şehre girerken ziyaretçilerini selamlayan kale 12-13. yüzyılda Mosel’i saldırılardan korumak amacıyla inşa edilmiş. Rapunzel ve prensinin hikâyesi bu kalede yaşandığına inanılmaktadır. Turumuz sonrası Köln’e varış ve şehir turu.  İstasyon meydanında yükselen yapının, 12. yüzyılda inşasına başlanmış ve yaklaşık 600 yıl ardından 1880 yılında açılmıştır. 157 metre yüksekliğinde çan kulesine sahip olan bitmeyen inşaat olarak ünlenen Köln Katedrali, alışveriş caddesi ve Kakaonun 4 bin yıllık tarihine ve çikolataya dönüşüm hikayesine tanık olacağınız müzede tadım da yapabileceğiniz, çikolata pınarına batırılmış gofretleri taze taze tüketebileceğiniz Çikolata Müzesi ve daha fazlası panoramik şehir turumuzda görülecek yerler arasındadır.

4.Gün Tur Güzergahı
Hannover Köln

Köln – Hannover 

Kahvaltımızın ardından Hannover şehrine doğru yola çıkıyoruz. Dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan yol üzeri Dortmund Şehir Turu. (35 EUR) Dortmund, Almanya’nın herhangi bir yerinde yaya dostu şehir meydanlarının en yoğun olduğu yerlerden biri, yürüyerek keşfetmek için keyifli ve ideal bir şehirdir. Dortmund aynı zamanda ünlü futbol takımıyla da tanınıyor, Borussia Dortmund, 1909 yılında kuruldu. Avrupa'nın en başarılı kulüplerinden biri ve kıtanın en büyük stadyumuna ve en büyük düzenli katılımına sahip.  Alter Markt ve Altes Stadthaus, Aziz Reinold Kilisesi, Ulaşım Müzesi ve Mooskamp İstasyonu panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Daha sonrasında yolculuğumuzu tamamlayarak Hannover’e varıyor ve şehir turumuz ile güne devam ediyoruz. Aşağı Saksonya eyaletinin başkenti Hannover, dünyaca ünlü fuarları ile Almanya’nın öne çıkan şehirleri arasında yer alıyor. 2000 yılında Expo Fuarı ile adından söz ettiren şehir, 2006 yılında Dünya Kupası’na da ev sahipliği yapmış. İkinci Dünya Savaşı sırasında büyük yaralar alan kent, kısa süre içerisinde yenilenme çalışmalarına girerek bugünkü görünümünü kazanmayı başarmış. Turumuz sonrası otelimize transfer geceleme otelimizde.

5.Gün Tur Güzergahı
Hannover

Hannover

Kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Bremen & Weser Tekne Turuna katılabilirler.  (50 EUR) Özel otobüsümüz ile otelimizden Almanya'nın en büyük ikinci liman kenti Bremen’i keşfetmek adına hareket. Varışımıza istinaden yapılacak turumuz esnasında, Bremerhaven Limanı, St.Peter Katedrali, Grimm Kardeşler'in yazdığı dünyaca ünlü “Bremen Mızıkacıları” masalının heykeli, Rönesans Dönemi'nden kalma belediye binası ve eski tüccar evleri görülecektir. Yeşilliğin bolca olduğu Bremen şehrinde büyük bölümü yürüyüş ile yapılacak turumuzu, parkları ve deniz kıyısını da keşfederek tamamlıyoruz. Ardından bölgedeki restoran ve kafelerde oturup keyifli zaman geçirmek adına serbest zaman. Devamında Weser Nehrinde yapacağımız tekne gezimizin ardından turumuzun sonu. Otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

6.Gün Tur Güzergahı
Hannover

Hannover

Kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra düzenlenecek olan Hamelin & Sababurg & Kassel turu için otelimizden hareket. (75 EUR) Hamelin ile turumuza başlıyoruz. 1294 yılında ödülünü alamayan bir fare avcısı olanı Hameln'in, çocukları, kavalını öttürerek şehrin dışına götürdüğü “Fareli Köyün Kavalcısı” masalına ev sahipliği yapmış olan Hamelin gezimizde; şehrin en eski kilisesi olan, 9. yüzyıldan kalma Münster St. Bonifatius, 1200 yıl önce inşa edilmiş olan Marktkirche St. Nikolai ve 1713'ten kalma sade ve aynı zamanda muhteşem bir Barok yapıya sahip Garnisonskirche kiliseleri görülecektir. Tur bitiminde “Uyuyan Güzel” masalına ilham olan Sababurg Şatosu ve “Rapunzel” masalının geçtiği Trndelberg şatosu görülecektir. Gezimiz sonrası verilecek serbest zamanımızda, 800 yıllık Reinhards Ormanı ile çevrelenmiş olan Fulha Vadisinde gezebilirsiniz. Ardından Uyuyan Güzel masalının doğduğu Kassel gezimizin ardından turumuzun sonu ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

7.Gün Tur Güzergahı
Düseldorf Hannover

Hannover –Düsseldorf

Kahvaltımızın ardından Düsseldorf’a doğru hareket ediyoruz. Yol üstü dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Münster Turuna katılabilirler. (35 EUR) Aziz Lamberti Kilisesi ve Prinzipalmarkt Barış Salonu'nun (Friedenssaal) bulunduğu Gotik mimaride dizayn edilmiş belediye sarayı, 13-15. yüzyıllar arasında inşa edilmiş St. Ludger, St. Lambert, Meryem Ana, St. Martin ve St. Moritz görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Düsseldorf’a varıyor ve şehir turumuz ile güne devam ediyoruz. 75 metre yükseklikteki dönen restoran Rheinturm, Almanya’nın en önemli düşünürlerinin yetiştirildiği Schloss Benrath, lüks alışveriş caddesi Königsalllee ve yemyeşil alanlarıyla dikkat çeken Hofgarten görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otele transfer ve serbest zaman. Akşam üzeri dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Dusseldorf Gece turuna katılabilirler. (35 EUR) Yerel bir restoranda alacağımız Alman Gecemizin ardından otelimize transfer. Geceleme Otelimizde.

8.Gün Tur Güzergahı
Düseldorf İstanbul

Düsseldorf – İstanbul

Kahvaltıdan sonra serbest zaman ve odaların boşaltılması. Daha sonra rehberimizin belirttiği saatte bir araya gelecek havalimanına gitmek üzere yola çıkacağız. Bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Pegasus Hava Yolları’nın PC 1004 sayılı seferiyle 17.20’de İstanbul’a hareket edeceğiz. 21.25’te şehre varış ve turumuzun sonu. Eve hoş geldiniz!

Önemli Bilgiler

Not : Çocuk kategorisi 7-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 02.02.2023 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.

Katılım Koşulları

Tur Katılım Koşullarıdır. Mutlaka Okuyunuz.

 1. Jolly Tur; hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. 
 2. Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan ve satış temsilcinizden öğrenebilirsiniz. Hava yolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Jolly Tur sorumlu tutulamaz. Jolly Tur, zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
 3. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili hava yolu kontuarlarında ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur. 
 4. Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.
 5. Tura katılım için Jolly Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Jolly Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 6. Programlarda belirtilen geziler zorlayıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün ya da günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dahil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir. 
 7. Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından JOLLY TUR  sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 8. Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Jolly Tur sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından  Jolly Tur sorumlu tutulamaz.
 9. Tura iştirak eden kişilerin; şahsi eşyaları, çantaları ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Jolly Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ülkeye veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir. 
 10. Jolly Tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, ilave yataklar; açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 3.yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 
 11. Katılımcıların seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 12. Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Jolly Tur misafirleri Jolly Tur sorumluluğundadır.
 13. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi yoğun dönemlerde  oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede olabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce bilgi verilecektir.
 14. 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 15. Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu ve sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Diğer Tur Bilgileri

3* ve 4* Oteller

(Merkeze 10-15 Km)


AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETİ Tüm Turlar  335 EURO YERİNE  280 EURO

Kampanya fiyatı rezervasyon aşamasında alınması halinde gecerlidir. Tur esnasında ki alımlarda afişe fiyatlar geçerlidir.

Dusseldorf Gece Turu (35 EUR) 

Münster Turu (35 EUR) 

Bremen & Weser Tekne Turu (50 EUR) 

Hamelin & Sababurg & Kassel (75 EUR)

Dortmund Şehir Turu (35 EUR) 

Cochem (40 EUR)

Hanau & Alsfeld (65 EUR) 


Yapıkredi World Card ile 3 Taksit ve 150 TL'ye Varan Worldpuan! Kampanya Detayları

 • Yapıkredi World Card ile tek seferde yapılacak 2.000 TL ve üzeri peşin veya taksitli harcamalarınızda, toplam 150 TL'ye varan Worldpuan hediye!
 • Yapıkredi World Card ile yapılan yurt dışı tur rezervasyonlarında 3 taksit fırsatı Jolly'de.
 • Yapıkredi ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Axess ile 3 Taksit Kampanyası Kampanya Detayları

 • Axess ile yapılan yurtdışı tur rezervasyonlarında 2 taksite +1 taksit, toplamda 3 taksit fırsatı Jolly'de.
 • Akbank ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Bankkart ile 3 Taksit Kampanyası Kampanya Detayları

 • Bankkart ile yapılan işlemlerde 3 taksit fırsatı Jolly'de.
 • Ziraat Bankası ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

CardFinans ile 3 Taksit Kampanyası Kampanya Detayları

 • CardFinans ile yapılan işlemlerde 2 taksite +1 taksit, toplamda 3 taksit fırsatı Jolly'de.
 • CardFinans 2 taksite +1 taksit kampanyasına, Enpara ve Artı Kampanya’ya dahil olmayan Fix Card’lar dahil değildir,
 • Finans Bank ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Paraf Card ile 3 Taksit Kampanyası Kampanya Detayları

 • 16 Ocak – 28 Şubat 2023 tarihleri arasında 1.000 TL ve 50.000 TL arasındaki yurtiçi peşin işlemleri ücretsiz 3 taksit
 • Paraf ile yapılan işlemlerde 2 taksite +1 taksit, toplamda 3 taksit fırsatı Jolly'de.
 • Halkbank ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Bonus Card ile 3 Taksit ve 150 TL Bonus Kampanyası Kampanya Detayları

 • Bonus Card ile tek seferde yapılacak 2.000 TL ve üzeri harcamalarınızda 75 TL, toplam 150 TL Bonus!
 • Bonus Card ile yapılan işlemlerde 3 taksit fırsatı Jolly'de.
 • Garanti ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Maximum Card ile 3 Taksit ve 2.500 TL'ye Varan İndirim Kampanyası Kampanya Detayları

 • Maximum Card ile yapılan işlemlerde 3 taksit fırsatı Jolly'de.
 • 28 Şubat 2023 tarihine kadar Maximiles Black kredi kartıyla tek seferde yapacağınız 10.000 TL ve üzeri konaklama rezervasyonlarında %5 indirim avantajı
 • İş Bankası ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.
Vakıfbank World Card ile 3 Taksit Kampanyası + 150 TL'ye Varan Worldpuan! Kampanya Detayları

 • Vakıfbank World Card ile tek seferde yapılacak 2.000 TL ve üzeri peşin veya taksitli harcamalarınızda, toplam 150 TL'ye varan Worldpuan hediye!
 • Vakıfbank World Card ile yapılan yurt dışı tur rezervasyonlarında 3 taksit fırsatı Jolly'de.
 • Vakıfbank ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Worldcard'a Özel Toplam 150 TL'ye Varan Worldpuan Hediye

WorldCard ile tek seferde yapılacak 2.000 TL ve üzeri peşin veya taksitli Jolly Tur harcamalarınızda, toplam 150 TL'ye varan Worldpuan hediye!

KAMPANYA DETAYLARI

Türk Vatandaşlarının Kullandığı Pasaport Tipleri

Hizmet, hususi veya diplomatik pasaport başvurusu için 5682 sayılı Pasaport Kanunu’nda belirtilen şartları taşımayan kişiler umuma mahsus pasaport başvurusunda bulunabilirler.

Vize İçin Gerekli Evrak Listesi

(Eczacılar, Serbest Muhasebeci ve Mâli Müşavirler için de geçerlidir.)
 • Maksimum son 10 sene içerisinde alınmış seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği olan pasaport,
 • Var ise eski pasaportlar
 • Seyahat edilecek ülke konsolosluğuna ait imza bölümleri imazalanmış, ev adresi ve telefon numarası bölümüne cep numarası eklenmiş başvuru formu,
 • 2 adet yeni çekilmiş (son 3 ay içerisinde) beyaz arka fonlu, objektife düz bakılmış yüzde ifade olmaksızın çekilmiş, yüz hatlarının belli olduğu 3,5-4,5 cm boyutlarında biometrik fotoğraf,
 • TC Kimlik Numarası yazılı Nüfus Kâğıdı fotokopisi,
 • Antetli kâğıda (Antetli kâğıt yoksa A4’ün üst orta kısmına kaşe basılarak kullanılabilir) seyahat tarihleri ve gidiş amacı belirtilmiş dilekçe (Beraber seyahat edilecek aile fertleri varsa isimleri belirtilerek masraflarının karşılanacağı beyan edilmeli.)
 • İmza Beyaznnamesi,
 • 2015 işlenmiş vergi levhası,
 • Bağlı bulunduğu odadan son 3 aylık orijinal faaliyet belgesi,
 • Oda sicil kayıt sureti (Varsa şahıs şirketlerinde zorunlu değildir.)
 • Sicil gazetesi fotokopisi (Varsa şahıs şirketlerinde zorunlu değildir.)
 • Almanya başvuruları için Bağ-Kur Dökümü,
 • İçerisinde en az 2.500-3.000 TL meblağ bulunan güncel tarihli alınmış (Başvurudan en fazla 10 gün önce) son 4 aylık hareketlerini gösterir orijinal hesap cüzdanı veya hesap sahibinin ismi belirtilmiş ıslak kaşeli, imzalı, imza sirküleriyle birlikte hesap dökümü (Hesap, Fon veya Altın hesabıysa döküme TL karşılığını gösterir varlık ekstresi eklenmelidir.)
 • Son aya ait kredi kartı ekstresi,
 • Tapu,
 • Araç ruhsatı,
 • Diploma
 • Evlilik cüzdanı fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Yerleşim yeri bilgilerinin olması gereklidir.)