Title
Text
Uzun Süre İşlem Yapmadınız

Listelenen otel fiyatları zaman aşımından dolayı değişmiş olabilir.Güncel fiyatlara erişmek için sayfayı yenileyin.

SAYFAYI YENİLE
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi 04 Ara 2022 Pa
Çıkış Tarihi 05 Ara 2022 Pz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda, 2 Yetişkin
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Atina Otelleri

tesisin tanesini görüntülediniz

 “Tanrılar Şehri”

Geçmişi 3000 yıl öncesine uzanan dünyanın en eski şehirlerinden biridir Atina. Felsefi düşünce akımları, tiyatro ve demokrasi burada doğmuş ve gelişmiştir. Atina, dolu dolu tarih barındırır içinde. Antik dönem tanrılarının etkisi hala sürüyor gibidir bu sihirli şehirde.

Atina neolitik çağdan beri hep yerleşim alanıdır. En eski yapıların tarihi, tunç çağına kadar uzanır.

Antik çağların önemli ticaret ve kültür merkezi olan Atina bugün de kozmopolit ve modern bir şehirdir. Adını koruyucusu olan savaş tanrıçası Athena’dan alır. Atina bu tanrıçaya ithafen kurulmuş bir şehirdir.

Atina bir anlamda açık hava müzesi gibidir. Görülmesi gereken bir çok antik meydan ve antik yapı var. Yunan mitolojisine ilgi duyanlar için tam bir cennettir Atina.

Atina’nın kuruluş yeri olan Akropolis’tir. Burası, mitolojik öykülere bakılırsa, Athena ile Poseidon’un kentin sahibi olmak için mücadele ettiği yerdir. Athena Akropolis’in kayalıklarına vurduğu zaman bir zeytin ağacı ortaya çıkar. Halk zeytin ağacını yararlı ve uğurlu gördüğü için şehir Athena’ya verilir. Bu yüzden kentin sembolü zeytin dalıdır.

Antik çağda Atina halkı eğlenceye düşkündü. İlk kez tiyatro burada hayat bulur. Bugün bile tüm ülkelerin ilgi ile takip ettiği Olimpiyat Oyunları da Atina’lıların bir buluşudur.

Atina; mitolojik tanrıları, tanrıçaları, efsaneleri ve antik tarihi ile turizm açısında oldukça cazip bir merkezdir. Aynı zamanda sabahlara kadar süren taverna eğlenceleri ve bütün yıla yayılan festivalleri ile de oldukça yoğun turist çeker.

Yunanistan bir dönem Osmanlı hakimiyetinde kaldı. Osmanlı Devleti 1458 yılında buray fethetti. 1832 yılında ise Yunanistan bağımsızlığını kazandı.

Atina halkı dinlere karşı hoşgörülü kabul edilir ama Atina, ibadete açık cami bulunmayan tek Avrupa ülkesi başkentidir.

İklimi, Avrupa’daki en ılımlı iklimdir, yazları sıcak geçer.

Yunanistan’ın para birimi Euro’dur. Resmi dili Yunanca’dır. Atina’nın merkezinde sokak işaretlerinde ve turizm bilgilerinde İngilizce ikinci dil olarak kullanılır.

Atina’da şehir gezisi yapılırken alışveriş de aradan çıkarılır. Atina’da benzersiz el yapımı eşyalardan, bit pazarlarındaki ufak tefek eşyalara hatta, antikalara kadar her şeyi bulabilirsiniz. Ancak alışveriş sırasında mutlaka pazarlık yapılmalıdır.

Hediyelik ve turistik eşyalar için ilk bakılması gereken yer Plaka’dır. Burası Atina'nın belki de en güzel yeridir. Acropolis'in alt kısmında yer alır. Dar sokakları, tavernaları ve sokak satıcıları ile kısmen Ege’yi anımsatır. Buradaki dükkanlarda veya seyyar satıcılarda her türlü hediyelik eşya ucuza bulunabilir.

Monastiraki de Atina’nın en renkli yerlerinden biridir. Sokakları, biblolar ve hediyelik eşyalar satan dükkanlar, cafe’ler ve küçük barlarla doludur. Bir de aranan her şeyin bulunabildiği sokak aralarında kurulan bitpazarı vardır bu bölgede.

Atina’dan alınabilecek bir diğer gıda maddesi zeytinyağıdır. Zeytinyağı, Yunan mutfağının ayrılmaz bir parçasıdır.