Title
Text
Biz de sizi bekliyorduk :)

Müsaitlik durumu veya fiyatlar işlem yapmadığınız süre içerisinde değişmiş olabilir. Bu nedenle sizleri detay sayfasına yönlendirdik.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
Yurtdışı turlarda çocuk yaşı maksimum 11 olabilmektedir. 11 yaşından büyük çocuklar yetişkin olarak kabul edilmektedir.
2. OdaOdayı Sil
Yurtdışı turlarda çocuk yaşı maksimum 11 olabilmektedir. 11 yaşından büyük çocuklar yetişkin olarak kabul edilmektedir.
3. Oda Odayı Sil
Yurtdışı turlarda çocuk yaşı maksimum 11 olabilmektedir. 11 yaşından büyük çocuklar yetişkin olarak kabul edilmektedir.
ODA EKLE

Avrupa Resitali (Almanya-Avusturya-İsviçre) Tüm Turlar Çevre Gezileri Dahil - Thy

Not : Çocuk kategorisi 2-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 07.07.2022 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.

Seçili turun programını, dahil ve harici hizmetleri için Tur Programı

YÜKLENİYOR Lütfen Bekleyiniz

Tur Programı

1.Gün Tur Güzergahı
Rothenburg İstanbul Nuremberg

Avrupa Resitali Almanya, Avusturya, İsviçre 

6 Gece 7 Gün

Üç Ülke On Kent

Tüm Turlar & Çevre Gezileri Dahil!

İstanbul – Nürnberg – Bamberg – Würzburg – Rothenburg

Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşup bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra saat 09.10’da Türk Havayolları’nın TK1503 sefer sayılı uçuşu ile Nürnberg’e doğru yola çıkıyoruz. Yerel saatle 10.00’da kente vardıktan sonra bizi bekleyen özel otobüslerimiz ile alandan hareket ederek Bavyera bölgesinin etkileyici yerleşimleri olan Bamberg, Würzburg, Rothenburg’da kent turlarımızı gerçekleştireceğiz. İlk durağımız, 10. yüzyılda Bavyera Dükü II. Henry tarafından “ikinci Roma” olması talimatıyla yenilenen Bamberg olacak. UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan, yemyeşil yedi tepe üzerine kurulu Bamberg’in Arnavut kaldırımı sokaklarında yürürken asırlar içinde prensler, tiranlar ve daha pek çok farklı hükümdarın etkisiyle gelişen kentin mimari yapılarını yakından görme fırsatı buluyoruz. Bamberg Katedrali, günümüzde bir porselen müzesi olarak hizmet veren Altes Rathaus, Bamberg Kalesi, Michelsberg Manastırı’nın yanı sıra “küçük Venedik” olarak bilinen kısmı, nehrin üzerine inşa edilen köprüleri, göz alıcı cephe resimleriyle hayranlık uyandıran Altes Rathaus’u, Ardından Bavyera bölgesinin bir diğer kentine, Würzburg’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. 12. yüzyılda inşa edilen kente girdikten sonra Marienberg Kalesi’ni, tüm Almanya’nı ilk taş köprüsünü, 185 metre uzunluğundaki Alte Meinbrücke’ü görerek gezimize başlıyoruz. Piskopos Johann’ın talimatıyla 18. yüzyılda inşa ettirilen, 300 odalı Barok bir saray niteliğindeki Würzburg Residence’ı, muhteşem bahçelerini ve Venedikli ressam Tiepolo’nun yaptığı olağanüstü tavan fresklerini gördükten sonra Almanların neden bu yapıyı “sarayların sarayı” olarak andıklarını daha iyi anlıyoruz. Sonrasında Rothenburg Ob Der Tauber’e gitmek üzere yola çıkıyoruz. Gerçek bir Ortaçağ kenti olan bu masalsı yerde toplam 42 kulesi olan ve 2.500 metre uzunluğundaki kent surlarını, Aziz James Kilisesi’ni, filmler için doğal bir sahne olan Plönlein Meydanı’nı, eski belediye binasını, Markt Meydanı’nı, birbirinden eğlenceli oyuncakçıları ve kentin etkileyici sayısız ayrıntısını gördükten sonra dinlenmek ve konaklamak üzere otele yerleşeceğiz.


2.Gün Tur Güzergahı
Münih Rothenburg

Rothenburg – Nürnberg – Münih

Kahvaltıdan sonra Nürnberg’e gitmek üzere yola çıkacak ve ardından bu tarihi kentte turumuza başlıyoruz. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra savaş suçlusu Nazilerin yargılandığı duruşmaların yapıldığı kent olarak ünlenen Nürnberg’de, Batı sanatı tarihinin önemli ressamlarından Albrecht Dürer’in izlerini de buluyoruz. Kent merkezinde yürürken, İkinci Dünya Savaşı’nın sebep olduğu yıkımın ardından aslına uygun şekilde yeniden inşa edilen sokaklarda dolaşacak, Ortaçağ’dan kalma Kaiserburg Kalesi’ni, 477 yılında inşası tamamlanan St. Lorenz Kilisesi’ni, Nürnberg Kilisesi’ni, St Sebald Kiisesi’ni Dürer’in evini, Oyuncak Müzesi’ni göreceğiz. Ardından Güzel Çeşme’nin yer aldığı, kentin ana merkezi sayılan Haupmarkt’ta soluklanarak Bavyera Eyaleti’nin başkenti Münih’e gitmek üzere yola çıkıyoruz. Almanya’nın üçüncü büyük şehri Münih’te yapacağımız panoramik turumuzda 1488 yılında Gotik üslupla inşa edilen ve şehrin en görkemli yapısı olarak değerlendirilen Frauenkirche’yi; eski ve yeni belediye binalarını, açık hava çiftçi pazarına ev sahipliği yapan Viktualienmarkt’ı; şehrin ana meydanı Marienplatz’ı göreceğiz. Sonrasında dinlenmek ve konaklamak üzere otele yerleşeceğiz.


3.Gün Tur Güzergahı
Salzburg Münih

Münih – Salzburg

Kahvaltıdan sonra Salzburg’a gitmek üzere hazırlanacak ve yola çıkıyoruz. Adını ilk yerleşimcilerin geçimlerini sağlamalarına yarayan zengin tuz yataklarından alan, günümüzde hafif sanayinin yanı sıra turizmden de gelir elde eden Salzburg’da gerçekleştireceğimiz panoramik tur esnasında eski kent merkezi, Mozart'ın evi, Salzburg Müzesi, Festung Hohensalzburg Kalesi, Salzburg Katedrali, Habsburg hanedanı üyelerine ev sahipliği yapan Mirabell Sarayı ve Bahçeleri gibi önemli yapıları göreceğiz. Ünlü besteci Wolfgang Amadeus Mozart’ın, yazar Stefan Zweig’ın, orkestra şefi Herbert von Karajan’ın doğdukları Salzburg’da kentin her köşesine sanatın sindiğini hissedeceğiz. Gezimizden sonra dinlenmek ve konaklamak üzere otele yerleşeceğiz.


4.Gün Tur Güzergahı
Salzburg

Salzburg – Sankt Gilgen – Hallstatt – Salzburg

Kahvaltıdan sonra Avusturya’nın resimsel köylerinden biri olan Sankt Gilgen’e gideceğiz. Wolfgangsee Gölü‘nün kenarına inşa edilmiş bu muazzam köyde, Alplere özgü geleneksel mimarinin en iyi örneklerini görecek, tertemiz havayı soluyacak, hayranlık uyandırıcı manzaranın keyfine varıyoruz. Ardından Avusturya’nın göller bölgesinde yer alan romantik bir yerleşim yerine, Hallstatt’a gideceğiz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan, el değmemiş doğası ile bir masal diyarı olan bu şehirde yürüyüş yapmaya ve fotoğraf çekmeye doyamayacaksınız. Cennetten bir köşe olarak adlandırılan kasabada hediyelik eşya alma fırsatı bulacak, turkuaz rengi göl kıyısında Alp Dağları’nın doyumsuz manzarasını izlerken kahvelerimizi yudumlayacağız. Rehberimizin belirlediği saatte buluşarak dinlenmek ve konaklamak üzere Salzburg’a, otele döneceğiz.


5.Gün Tur Güzergahı
Rapperswill Salzburg

Salzburg – İnnsbruck –Liechtenstein- Rapperswill-Jona

Kahvaltıdan sonra otelden çıkış işlemlerini tamamlayarak Liechtenstein - İnnsbruck ve Rapperswill-Jona Turu’nu gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. Avusturya’nın kayak merkezlerinden biri olan ve Tirol eyaletinde yer alan İnnsbruck’ün tarihi yerlerini gördükten sonra muhteşem doğasında keyifli bir mola verecek ve ardından beş bin yıllık geçmişiyle kıta Avrupa’sının en eski yerleşim yerlerinden biri olan, rengârenk gülleriyle ünlü Rapperswill-Jona’ya geçeceğiz. İsviçre Alplerinin simgesi olan kentte tarihi yapıları gördükten sonra gül bahçesini de ziyaret edecek ve alışveriş yapmak, fotoğraf çekmek üzere küçük bir mola vereceğiz. Ardından dinlenmek ve konaklamak üzere kentteki otele yerleşeceğiz.


6.Gün Tur Güzergahı
Zürih Rapperswil

Papperswill-Jona – Zürih Göller Bölgesi – Zürih – Luzern – Zug

Kahvaltıdan sonra otelden çıkış işlemlerini tamamlayıp Zürih’in Göller Bölgesi’ne gitmek üzere yola çıkıyoruz. İlk durağımız Zürih olacak. Panoramik Zürih gezimiz sırasında Fraumünster Kilisesi, Grossmünster Kilisesi, İsviçre Ulusal Müzesi, opera binası, Zürih Gölü, saat kulesi, eski lonca evleri, Zurich Altstadt (Eski Kent) ve dünyaca ünlü mağazalarla çevrelenmiş, hareketli, renkli bir havası olan Bahnhofstrasse Caddesi’ni göreceğiz. Sonrasında “Dört Kanton Gölü” olarak bilinen fiyort gölü kıyısına kurulmuş Luzern’e gideceğiz. Pilatus Dağı’ndan kenti kuşbakışı izledikten sonra Chapel Köprüsü’nden geçecek, eski kent merkezini gezecek, kentin anıtlarını ve mimari yapılarını göreceğiz. Tur bitimi geceleme otelimizde.


7.Gün Tur Güzergahı
Zürih Basel İstanbul

Zug – Schaffhausen (Ren Şelalesi) – Basel – İstanbul 

Kahvaltıdan sonra otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip İsviçre'nin Schaffhausen kantonunda yer alan doğa harikası Ren Şelalesi’ne giderek hem keyifli hem de dinlendirici bir gezi gerçekleştireceğiz. Turumuzun ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşarak Basel Havalimanı’na gitmek üzere yola çıkıyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerimizi tamamladıktan sonra Türk Havayolları’nn TK1926 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.25’te İstanbul’a hareket edeceğiz. 22.25’te kente vardığımızda gezimiz de sona erecek. Eve hoş geldiniz!


Önemli Bilgiler

Not : Çocuk kategorisi 2-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 07.07.2022 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.

Katılım Koşulları

Tur Katılım Koşullarıdır. Mutlaka Okuyunuz.

 1. Jolly Tur; hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. 
 2. Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan ve satış temsilcinizden öğrenebilirsiniz. Hava yolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Jolly Tur sorumlu tutulamaz. Jolly Tur, zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
 3. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili hava yolu kontuarlarında ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur. 
 4. Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.
 5. Tura katılım için Jolly Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Jolly Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 6. Programlarda belirtilen geziler zorlayıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün ya da günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dahil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir. 
 7. Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından JOLLY TUR  sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 8. Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Jolly Tur sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından  Jolly Tur sorumlu tutulamaz.
 9. Tura iştirak eden kişilerin; şahsi eşyaları, çantaları ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Jolly Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ülkeye veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir. 
 10. Jolly Tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, ilave yataklar; açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 3.yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 
 11. Katılımcıların seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 12. Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Jolly Tur misafirleri Jolly Tur sorumluluğundadır.
 13. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi yoğun dönemlerde  oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede olabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce bilgi verilecektir.
 14. 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 15. Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu ve sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Diğer Tur Bilgileri

Üç Ülke On Kent
Tüm Turlar & Çevre Gezileri Dahil!

Fiyatlara dahil olan ve olmayan (ekstra) turların özel durumlardan dolayı yapılamaması halinde yerine alternatif turlar düzenlenir.
Tekne turları minimum 25 (yirmi beş) kişinin katılımıyla yapılmaktadır.
Yemekli turlarda mönü “başlangıç tabağı, ana yemek ve tatlı” içermekte olup içecekler hariçtir. 


Yapıkredi World Card ile 3 Taksit ve 150 TL Worldpuan Kampanyası Kampanya Detayları

 • Yapıkredi World Card ile tek seferde yapılacak 2.000 TL ve üzeri harcamalarınızda, toplam 150 TL'ye varan Worldpuan hediye!
 • Yapıkredi World Card ile yapılan yurt dışı tur rezervasyonlarında 3 taksit fırsatı Jolly'de.
 • Yapıkredi ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Bankkart ile 3 Taksit Kampanyası Kampanya Detayları

 • Bankkart ile yapılan işlemlerde 3 taksit fırsatı Jolly'de.
 • Ziraat Bankası ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

CardFinans ile 3 Taksit Kampanyası Kampanya Detayları

 • CardFinans ile yapılan işlemlerde 2 taksite +1 taksit, toplamda 3 taksit fırsatı Jolly'de.
 • CardFinans 2 taksite +1 taksit kampanyasına, Enpara ve Artı Kampanya’ya dahil olmayan Fix Card’lar dahil değildir,
 • Finans Bank ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Paraf Card ile 3 Taksit Kampanyası Kampanya Detayları

 • Paraf ile yapılan işlemlerde 2 taksite +1 taksit, toplamda 3 taksit fırsatı Jolly'de.
 • Halkbank ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Bonus Card ile 3 Taksit ve 150 TL Bonus Kampanyası Kampanya Detayları

 • Bonus Card ile tek seferde yapılacak 2.000 TL ve üzeri harcamalarınızda 75 TL, toplam 150 TL Bonus!
 • Bonus Card ile yapılan işlemlerde 3 taksit fırsatı Jolly'de.
 • Garanti ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Maximum Card ile 3 Taksit ve 2.500 TL'ye Varan İndirim Kampanyası Kampanya Detayları

 • Maximum Card ile yapılan işlemlerde 3 taksit fırsatı Jolly'de.
 • Maximiles Black ile tek seferde yapılacak 5.000 TL ve üzeri rezervasyonlarda %5, toplamda ise 2.500 TL’ye varan indirim!
 • İş Bankası ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Vakıfbank World Card ile 3 Taksit ve 150 TL Worldpuan Kampanyası Kampanya Detayları

 • Vakıfbank World Card ile tek seferde yapılacak 2.000 TL ve üzeri harcamalarınızda, toplam 150 TL'ye varan Worldpuan hediye!
 • Vakıfbank World Card ile yapılan yurt dışı tur rezervasyonlarında 3 taksit fırsatı Jolly'de.
 • Vakıfbank ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Worldcard'a Özel Toplam 150 TL'ye Varan Worldpuan Hediye

WorldCard ile tek seferde yapılacak 2.000 TL ve üzeri Jolly Tur harcamalarınızda, toplam 150 TL'ye varan Worldpuan hediye!

KAMPANYA DETAYLARI

Türk Vatandaşlarının Kullandığı Pasaport Tipleri

Hizmet, hususi veya diplomatik pasaport başvurusu için 5682 sayılı Pasaport Kanunu’nda belirtilen şartları taşımayan kişiler umuma mahsus pasaport başvurusunda bulunabilirler.

Vize İçin Gerekli Evrak Listesi

(Eczacılar, Serbest Muhasebeci ve Mâli Müşavirler için de geçerlidir.)
 • Maksimum son 10 sene içerisinde alınmış seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği olan pasaport,
 • Var ise eski pasaportlar
 • Seyahat edilecek ülke konsolosluğuna ait imza bölümleri imazalanmış, ev adresi ve telefon numarası bölümüne cep numarası eklenmiş başvuru formu,
 • 2 adet yeni çekilmiş (son 3 ay içerisinde) beyaz arka fonlu, objektife düz bakılmış yüzde ifade olmaksızın çekilmiş, yüz hatlarının belli olduğu 3,5-4,5 cm boyutlarında biometrik fotoğraf,
 • TC Kimlik Numarası yazılı Nüfus Kâğıdı fotokopisi,
 • Antetli kâğıda (Antetli kâğıt yoksa A4’ün üst orta kısmına kaşe basılarak kullanılabilir) seyahat tarihleri ve gidiş amacı belirtilmiş dilekçe (Beraber seyahat edilecek aile fertleri varsa isimleri belirtilerek masraflarının karşılanacağı beyan edilmeli.)
 • İmza Beyaznnamesi,
 • 2015 işlenmiş vergi levhası,
 • Bağlı bulunduğu odadan son 3 aylık orijinal faaliyet belgesi,
 • Oda sicil kayıt sureti (Varsa şahıs şirketlerinde zorunlu değildir.)
 • Sicil gazetesi fotokopisi (Varsa şahıs şirketlerinde zorunlu değildir.)
 • Almanya başvuruları için Bağ-Kur Dökümü,
 • İçerisinde en az 2.500-3.000 TL meblağ bulunan güncel tarihli alınmış (Başvurudan en fazla 10 gün önce) son 4 aylık hareketlerini gösterir orijinal hesap cüzdanı veya hesap sahibinin ismi belirtilmiş ıslak kaşeli, imzalı, imza sirküleriyle birlikte hesap dökümü (Hesap, Fon veya Altın hesabıysa döküme TL karşılığını gösterir varlık ekstresi eklenmelidir.)
 • Son aya ait kredi kartı ekstresi,
 • Tapu,
 • Araç ruhsatı,
 • Diploma
 • Evlilik cüzdanı fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Yerleşim yeri bilgilerinin olması gereklidir.)