Title
Text
Uzun Süre İşlem Yapmadınız

Listelenen otel fiyatları zaman aşımından dolayı değişmiş olabilir.Güncel fiyatlara erişmek için sayfayı yenileyin.

SAYFAYI YENİLE
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi 17 Ara 2022 Cm
Çıkış Tarihi 18 Ara 2022 Pa
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda, 2 Yetişkin
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Berlin Otelleri

tesisin tanesini görüntülediniz

Önemli Avrupa Başkentlerinden, Bir Dünya Klasiği”

Berlin, Almanya’nın en büyük kenti ve başkenti. Kuzey Almanya’da yer alan başkent, 1990 yılına dek Doğu ve Batı Almanya olarak kaldı. Aradaki ayırıcı duvar ise Berlin Duvarı yani Utanç Duvarı. Berlin coğrafyası bundan 18 bin yıl önce buzların erimesiyle oluşmaya başladı. Spree ve Havel ırmakları Berlin’den geçer ve bu iki ırmak önemli bir değere sahiptir. 12 idari bölgeden oluşmakta.

İklimi Türkiye iklimi gibi yazları sıcak, kışları soğuk. Fakat en çok yağış alan aylardan biri Temmuz. Berlin, 1871 yılında kurulan Alman İmparatorluğu’na daha sonra da 1933 yılından itibaren Nazi etkisindeki Almanya’ya başkentlik etti. Berlin Duvarı ile halkın doğudan batıya geçişi kesinlikle engellendi. Bergama Sunağı, Bergama Müzesi, mimari eserler ve St. Nicholas Kilisesi Doğu Almanya’da kaldı. 1989’da duvar yıkıldı ve 1990’da iki Almanya resmen birleşti.

Berlin’de yaşayan en kalabalık yabancı nüfus Türklere ait. Müzeler ve kolesksiyonları bakımından oldukça zengin bir kültüre sahip olan Berlin, sanat alanında da dünyanın sayılı ünlü merkezlerinden. Berlin Film Festivali bunlardan en bilineni. Berlin Turizm Fuarı da dünyanın pek çok yerinden gelen turistlerin ilgisini çekiyor. Berlin’de Türkler yabancılık çekmiyor çünkü Kreuzberg semtinde adeta bir Türk Mahallesi bulunuyor. Türkçe konuşanlar, Türk esnaflar ve türklere ait her şey burada.

Berlin’in savaş yıllarından kalma hüzünlü havası, her ne kadar toparlansa da kenti, bu atmosferde gösterir. Bu da bir bakıma Berlin’i merak etme, görme arzusunu artırır. Birçok turist buraya tarihini araştırmak, görmek için geliyor. Berlin, tüm kültürü, insanları, yapıları, bölgeleri ve en önemlisi tarihiyle başlı başına bir kahraman.

Bir kültür ve sanat şehri olan Berlin’de özgün performanslar izleyebileceğiniz birçok merkez bulunmaktadır. Fakat ne izlemek istediğinize erken karar vermeniz gerekiyor çünkü Berlin’de kültür sanat etkinlikleri biletleri çok kısa zamanda tükeniyor.

Mitte semti alışverişin merkezi gibi düşünülebilir. Alışveriş caddelerinde ünlü markaların mağazaları bulunmakta. Urban Outfitters, Antropologie ve KaDeWe Alışveriş Merkezi mutlaka görülmesi gereken güzel alışveriş noktalarından bazıları. Ayrıca Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezi. Kozmetik, elektronik, giyim ve gıda ürünleri mevcut. 14 oz., Lena Hoschek gibi mağazalar popüler. Mağazaların önünde dinlenme alanları mevcut.

Şık tasarımlar, moda kokan butikler ve alışveriş merkezleri ile herşeyi bulmak ve almak mümkün. Ev dekorasyon mağazaları ve hediyelik eşya dükkânları es geçilmemeli. Mağaza zincirleri, ünlü markaların dükkânları, mağazaları, elektronikçiler ve butikler Kurfürstendamm caddesinde devam etmekte. Türk mekanları ve kahveler Kreuzberg bölgesinde. Mauerpark tarafında bir bitpazarı kuruluyor uygun fiyata alışveriş imkânı var burada.