Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. OdaOdayı Sil
3. Oda Odayı Sil
ODA EKLE

Butik Mardin Turu Pegasus Hy İle 2 Gece 3 Gün Oda Kahvaltı Mardin Gidiş Mardin Dönüş

Sizin İçin Tüm Önlemleri Aldık

Not : Çocuk kategorisi 7-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 16.06.2021 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.

Seçili turun programını, dahil ve harici hizmetleri için Tur Programı

YÜKLENİYOR Lütfen Bekleyiniz

Tur Programı

1.Gün Tur Güzergahı
Mardin

Günün Gezi Noktaları;
Şehidiye Cami Mezopotamya Ovası Manzara
Selçuklu Konağı ve Mardius Konağı Ziyaret
Mardin Abbaralar Yürüyüş
Deyrulzafaran Manastırı
Kasımiye Medresesi
Zinciriye Medresesi
Kültür Sokak
Ulu Cami

Belirtilen saatte İstanbul’dan katılan misafirlerimiz  Sabiha Gökçen Havalimanı iç hatlar gidiş terminalinde havayolu kontuarına bireysel check-in işlemleri için başvurduktan sonra İstanbul / Mardin uçağı ile Mardin’e hareket ediyoruz. (Uçak saatlerinde oluşabilecek rötardan dolayı programda değişiklik yapılabilir.) Mardin’e varış. Burada diğer illerden gelen diğer misafirlerimizle de buluşarak belirlenen restoranda kahvaltımızı yapmak üzere tur aracımız ve rehberimizle birlikte havalimanından ayrılıyoruz. Muhteşem Mardin manzarasında güzel bir kahvaltının ardından Mardin gezimize başlıyoruz. Artuklu mimarisinin başyapıtlarından Kasımiye Medresesi’ni ziyaret ediyoruz ve Sınıflar, Eyvan, Cami, Hayat Havuzu gibi kısımları geziyoruz. Daha sonra uzun yıllar Süryani cemaatinin patriklik mekanı olan ve şu sıralar Metropolitlik statüsündeki Deyrulzafaran Manastırı gezimize başlıyoruz. Burada Sin Mabedi, Mezarlık, Tıp Okulu, Kilise, Vaftizhane ve Teras bölümlerini görüyoruz. Mardin şehir merkezine geçiyor ve bu etkileyici orta çağ kale kentinin sokaklarında yürüyüş yapmaya başlıyoruz. Yürüyüş sırasında Ulu Cami , yöreye özgü bir mimari unsur olan Abbaralar, Şehidiye Cami, PTT Evi (Şahtana evi), Zinciriye Medresesi, Mardin’in taştan dar sokakları gezileri sırasında kendinizi başka bir dünyada bulacaksınız. Gezimizin ardından otelimize yerleşiyoruz.


Yeme İçme Bilgileri

Kahvaltı             :Sabah verilecek molada belirlenen restoranda alınacaktır. (Ekstra)
Öğle Yemeği     : Mardin’de verilecek molada belirlenen restoranda alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Serbest

ÖNEMLİ NOT : Covid-19 kısıtlamaları kapsamında restoranların kapalı olması durumunda tüm yemekler konaklama yapılan otelde ekstra olarak alınacaktır.

2.Gün Tur Güzergahı
Mardin

Günün Gezi Noktaları;
Dara Antik Kenti ve Sarnıç Gezisi
Mor Gabriel Manastırı
Midyat Telkari Sanatı
Midyat Konuk Evi
Beyazsu Deresi
Savur Yeşilsu
Kafro Köyü

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası tarihi dokusuyla küçük Mardin olarak bilinen Savur’un doğa güzelliği Yeşilsu’ya   doğru yola çıkıyoruz. Yeşilsu’da doğa ile iç içe serbest zamanımızın ardından turumuza Süryani cemaatinin en önemli yerleşim yerlerinden olan Midyat keşfi ile devam ediyoruz. Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği telkari sanatının en iyi örneklerinden burada satın alabilirsiniz. Sizlerin Sıla Dizisi ile tanıdığı Midyat evlerinin en güzel örneklerinden biri olan Midyat Konuk Evini ve Midyat sokaklarını gezeceğimiz serbest zamanımız olacak. Öğle yemeği için iki alternatifimiz olacak; dileyenler Midyat’ın bir köyü olan Kafro (Elbeğendi) Köyü’nde belki de hayatının en lezzetli pizzasını yiyecek dileyenler Midyat’ta önerilen yöresel lezzetlerin sunulduğu restoranda öğle yemeğini alacak. Öğle yemeği ardından Midyat’tan ayrılıp yakınlardaki çok önemli bir dini merkez olan Deyrul Umur (Mor Gabriel) Manastırına gidiyoruz. Kilise Midyat Resuller, Kırk Şehit, Meryemana, Mor Şamuel gibi ibadethaneleri de içerisinde barındırmakta. Sonraki rotamız kahve, çay molasi vereceğimiz Beyazsu Deresi. Beyazsu, Mardin’in kurak ve ağaçsız coğrafyasında adeta bir vaha gibi olan serin ve berrak suyu, yöreye özgü ağaçları ile bizi karşılayacak.
Akabinde Dara Antik Kenti’ne gidiyoruz. Bölgede antik çağa ait en iyi kalıntı olan Dara Kenti’nde içindeki Su Sarnıçları, Tapınaklar, Mezarlık bölümü  gezilerimizi yapıyoruz.
Gezimizin ardından Mardin'e konaklama yaptığımız otelimize dönüyoruz.


Yeme İçme Bilgileri

Kahvaltı              :Konaklama yapılan otelde alınacaktır.
Öğle Yemeği     :Midyat’ta verilecek molada belirlenen restoranda alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Serbest
 
ÖNEMLİ NOT : Covid-19 kısıtlamaları kapsamında restoranların kapalı olması durumunda öğle ve akşam yemekler konaklama yapılan otelde ekstra olarak alınacaktır.

3.Gün Tur Güzergahı
Mardin İstanbul

Günün Gezi Noktaları;
Zahit Mungan Uçurtma Atölyesi
Camaltı Ustası Tacettin Toparlı
Bakırcı Hasan Özcan Usta
Sabuncu Mehmet Dede
Kuruyemiş Alış - Verişi
Şarap Tadımı

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası rotamız  en büyük sevdası Mardin semalarında kendi özgün tasarımlarıyla uçurtma uçurtmak olan Zahit Mungan’ın uçurtma atölyesi ziyareti olacak. Bu sevdası Zahit’i dünyanın dört bir yanında düzenlenen festivallerde ülkemizi temsil etmeye kadar götürmüş. Biz de hem bu atölyeyi ziyaret edeceğiz hem de Zahit Mungan’ın uçurtmalarını Mezopotamya semalarında uçurma keyfini yaşayacağız. Turumuz unutulmuş kültürü tekrar canlandıran ve ailedeki sabun zanaatının üçüncü kuşak temsilcisi olan Sabuncu Mehmet Dede ziyareti ile devam ediyor. Sabunculuk işini dedesi ve babasından devralıp hâlâ dedesinin formülüyle kimyasal kullanmadan sabunları üretiyor. Burada hem Mehmet Dede’nin hikayesini dinleyeceğiz hem de birçok hastalığın tedavisinde de kullanılan bu değerli sabunlardan dileyenler satın alabilecekler. Ardından Mardin’in kendine has yöntemleri ile üretilen şaraplarını tadıyoruz. Daha sonra Şahmaran Hikayecisi Camaltı Ustası Tacettin Toparlı’yı atölyesinde ziyaret edip burada Şahmaran’ın hikayelerini dinleyip camaltı sanatının nasıl yapıldığına tanık oluyoruz. Buradan Mardin’de 56 yıldır babadan oğula bakırcılık mesleğini icra eden Bakırcı Hasan Özcan Usta’nın atölyesine geçiyoruz. Bakırcı Hasan Özcan Usta bakırcılık zanaatıyla Mezopotamya’nın Şahmeran efsanesini yaşatıyor. Bakır’ın üzerine işlenen bu sanatı biz de yakından görme şansına sahip oluyoruz.
Turumuzun sonunda Mardin’e özgü kuruyemişlerden ve kahvelerden de almak için son bir alışveriş molası veriyoruz.
Ardından havaalanında diğer illerden gelen misafirlerimizle ayrılıp check-in işlemlerimizi yaparak  Mardin -İstanbul uçağıyla İstanbul’a dönüyor ve bir başka Jolly organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.


Yeme İçme Bilgileri

Kahvaltı               :Konaklama yapılan otelde alınacaktır.
Öğle Yemeği     : Mardin’de verilecek molada belirlenen restoranda alınacaktır. (Ekstra)

ÖNEMLİ NOT : Covid-19 kısıtlamaları kapsamında restoranların kapalı olması durumunda  öğle yemeği konaklama yapılan otelde ekstra olarak alınacaktır.

Önemli Bilgiler

Not : Çocuk kategorisi 7-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 16.06.2021 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.

İptal İade Şartları

Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Jolly Tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Jolly Tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

Uçaklı Turlarımızda;
Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. 
İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz.
Kademeli fiyat sistemi mevcuttur. 
İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. 
Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.

Diğer Tur Bilgileri

Müze Kart Bilgisi: Müze Kart tur fiyatına dahil değildir. Müze Kartın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri hariç, tüm Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri tur ücretine dahildir. Müze Kart isteğe bağlı olarak rezervasyon sırasında acentelerden satın alınabilir. Satın alınan Müze Kartlar otobüs içerisinde rehberler tarafından teslim edilir.

Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.

Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.

Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.

Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Jolly Tur kesinlikle sorumlu değildir.

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Turumuzun Otelleri: Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.

Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz Jolly Tur temsilcisi tarafından bilgilendirilir.

Notlar

Turumuzda yoğunluk nedeniyle uçak rötarlarına göre değişiklik yaşanabilmektedir. Tüm gece turlarımız ekstra olup katılıma bağlı olarak gerçekleştirilir. 

Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

Otobüsler 28-46 kişi sayılarında kullanılır.

Mercedes Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

Neoplan Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

Mitsubishi Safir 54+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

Midibüsler 17-27 kişi sayılarında kullanılır.

Isuzu Turkuaz 31+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

Minibüsler 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

Vw Volt 12+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

Vw Volt El 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

Mercedes Sprinter 12+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

Mercedes Sprinter El 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

Öneriler

Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.

Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkanı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.

Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.)yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız.

Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

Turumuzda tekne turları ve yüzme molaları olacağı için, tüm gerekli deniz eşyalarınızı (mayo, havlu, güneş kremi, deniz çantası, deniz gözlüğü, palet vb.) yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, JOLLY TUR TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HER HANGİBİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI JOLLY TUR'A AİTTİR. (15.03.2018) PROGRAMIN TURİZM SEKTÖRÜNDE OLUŞTURULAN KOPYALARINDAN JOLLY TUR SORUMLU TUTULAMAZ. TUR PROGRAMIMIZ, 6502 NO'LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR. TOPLAM 6 SAYFADAN OLUŞUP AYRI DÜŞÜNÜLEMEZ.

World Card 12 Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları

 • World Card ile yapılan kültür turu rezervasyon işlemlerinde peşin fiyatına 3, 6 ve  9 taksit fırsatı geçerli olup, 12  taksit seçeneğinde vade farkı uygulanmaktadır.
 • Yapıkredi ve Jolly Tur kampanya koşullarında değiştirme hakkını saklı tutar.
Bankkart Combo 9 Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları

 • Bankart Combo ile yapılan işlemlerde  3, 6 ve 9 taksit fırsatı Jolly'de.
 • Bankart Combo ile yapılan işlemlerde peşin fiyatına 3 taksit fırsatı geçerli olup 6 ve 9 taksit seçeneğinde vade farkı uygulanmaktadır.
 • Ziraat Bankası ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.
Bonus 8 Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları

 • Bonus Card ile yapılan işlemlerde peşin fiyatına 3 taksit fırsatı geçerli olup,  6 ve 8 taksit seçeneğinde vade farkı uygulanmaktadır.
Axess 9 Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları

 • Axess ile yapılan işlemlerde 3,6,9 taksit fırsatı Jolly'de.
 • Axess ile yapılan işlemlerde peşin fiyatına  3  taksit seçebeğinde seçili ürünlerde geçerlidir.
 • Axess ile yapılan 6 ve 9 taksit seçeneklerinde ise vade farkı uygulanmaktadır.
 • Akbank ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.
CardFinans 9 Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları

 • Card Finans ile yapılan işlemlerde 3, 6 ve 9  taksit fırsatı Jolly'de.
 • Card Finans ile yapılan işlemlerde peşin fiyatına 3 taksit seçenekleri seçili ürünlerde geçerlidir.
 • Card Finans ile yapılan 6 ve 9  taksit seçeneğinde ise vade farkı uygulanmaktadır.
Maximum Card 9 Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları

 • Maximum Card ile yapılan işlemlerde peşin fiyatına 3 taksit fırsatı.
 • Maximum Card ile yapılan 6 ve 9 taksit seçeneğinde ise vade farkı uygulanmaktadır.
 • İş Bankası ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

03.06.2021 – 30.06.2021 tarihleri arasında  tek seferde yapılacak , 1000 TL ve üzeri ilk alışverişe  75 TL MaxiPuan/MaxiMil Kazanın. Kampanya tanımlamaları bankanızca otomatik olarak yapılacak ve belirtilen son tarihe kadar geçerli olacaktır. Kampanyaya İş Bankası Maximum özellikli kredi kartları (Maximum, Maximum Pati Kart, MercedesCard, Maximiles, Maximum Genç) dahil olup, Ticari Kredi Kartları ve Aidatsız Kartlar dahil değildir. Detaylı bilgi için maximum.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Paraf Card 8 Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları

 • Paraf ile yapılan işlemlerde 3, 6 taksit ve 8 taksit fırsatı Jolly'de.
 • 2 taksit de +1 taksit toplamda peşin fiyatına 3 taksit fırsatı
 • 4 taksit de +2 taksit toplamda 6 taksit fırsatında vade farkı uygulanmaktadır.
 • 6 taksit de +2 taksit toplamda 8 taksit fırsatında vade farkı uygulanmaktadır.
 • Halkbank ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.