Title
Text
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
Yurtdışı turlarda çocuk yaşı maksimum 11 olabilmektedir. 11 yaşından büyük çocuklar yetişkin olarak kabul edilmektedir.
2. OdaOdayı Sil
Yurtdışı turlarda çocuk yaşı maksimum 11 olabilmektedir. 11 yaşından büyük çocuklar yetişkin olarak kabul edilmektedir.
3. Oda Odayı Sil
Yurtdışı turlarda çocuk yaşı maksimum 11 olabilmektedir. 11 yaşından büyük çocuklar yetişkin olarak kabul edilmektedir.
ODA EKLE

İngiltere & Galler & İskoçya Turu Thy Ile 7 Gece - 07:45 Gidiş - 2021 Ekstra Tur Dahil Yurtdışı Turlar

Not : Çocuk kategorisi 2-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 18.09.2020 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.

Seçili turun programını, dahil ve harici hizmetleri için Tur Programı

YÜKLENİYOR Lütfen Bekleyiniz

Tur Programı

1.Gün Tur Güzergahı
Londra İstanbul

İNGİLTERE & GALLER & İSKOÇYA TURU

Londra (2), Cardiff (1), Liverpool, Machester (1), York (1), Glasgow (1), Edinburg (1)

TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

*** 325 Euro DEĞERİNDEKİ TÜM EKSTRA TURLAR DAHİL ***  


İstanbul – Londra 

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali acente kontuarı önünde buluşma. Türk Hava Yolları'nın tarifeli seferi ile Londra’ya hareket. Londra’ya varışımızı takiben Londra panoramik şehir turu yapılacak. Panoramik şehir turumuzda; The Tower, Tower Bridge, Buckingham Palace, Parlemento Meydanı, London Eye ve Trafalgar Meydanı, görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.


2.Gün Tur Güzergahı
Londra

Londra 

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından yarım günlük Oxford turu gerçekleştirilecek. Bu turumuzda dünyanın en prestijli üniversitelerini barındıran, kendinizi Harry Potter film setinde hissedeceğiniz Oxford`a gidiyoruz. Harry Porter filmine ilham veren üniversiteler, bahçeler, tarihi eserler, Bodleian Kütüphanesi, Radcliffe Camera, Bridge of Sights, Carfax Tower gezilecek yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman verilecek ardından otelimize transferimiz gerçekleşecek. Geceleme otelimizde.


3.Gün Tur Güzergahı
Cardiff Londra

Londra - Cardiff 

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından  Galler’in başkenti Cardiff’e gitmek üzere otelimizden çıkış işlemlerimizi yapıp yola çıkıyoruz. Cardiff’e giderken yol üzerinde öncelikle  nasıl yapıldığı halen tam olarak bilinmeyen ve dünya üzerinde ender olan tarihi eserlerden Stonehenge’i keşfedeceğiz. Ardından dünyanın en iyi korunmuş eserlerinden olan Roma Hamamlarının olduğu Bath şehrinde kısa bir mola verecip bu eseri ziyaret edeceğiz. Ardından Cardiff’e yolculuğumuz devam edecek ve varışta şehir turunu gerçekleştireceğiz. Cardiff Kalesi, Cardiff Bay ve Wales Millenium Centre görüecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize geçeceğiz. Geceleme otelimizde.


4.Gün Tur Güzergahı
Manchester Cardiff

Cardiff – Liverpool – Manchester 

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından çıkış işlemlerimizi yapıp Manchester’e varmak üzere hareket edeceğiz. Yol üzerinde Beatles’ın doğduğu şehir olan Liverpool gezimiz olacak. Royal Albert Dock, Cavern Club ve Quarter ile Liverpool Katedrali görülecek yerler arasındadır. Liverpool gezimiz sonrasında yolumuza devam ediyoruz ve Manchester’a varıyoruz. Varışımıza istinaden panoramik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Machester Cathedral, Old Trafford ve Northern Quarter gezilecek yerler arasıdandır. Tur bitimi otelimize transfer olacağız. Geceleme otelimizde.


5.Gün Tur Güzergahı
York Manchester

Manchester – York

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından York’a varmak üzere yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuzun ardından York kentine varıyoruz. Varışımıza istinaden panoramik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. York Minster, Ünlü Shambles Caddesi ve York gezilecek yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman verilecek ve sonrasında  otelimize transfer olacağız. Geceleme otelimizde.


6.Gün Tur Güzergahı
Glasgow York

York – Glasgow

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Glasgow’a gitmek üzere otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip yola çıkıyoruz. Yol üzerinde İskoçya’nın İngiltere’ye en yakın köyü olan Gretna Green’de kısa bir mola veriyoruz. Glasgow’a varışımızın ardından yapılacak olan panoramik şehir turunda Glasgow Cathedral, People Palace, George Square ve Buchanan Galleries görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.  


7.Gün Tur Güzergahı
Edinburgh Glasgow

Glasgow – Edinburgh

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından İskoçya’nın başkenti Edinburgh’a varmak üzere otelden hareket edeceğiz. Varışımıza istinaden Edinburgh panoramik şehir turumuz başlıyor. Tur esnasında şehrin en eski yapısı olmakla beraber en popüler turist merkezi olan Edinburgh Kalesi'nden başlayarak Royal Mile Yolu üstünden Kraliyet Sarayı, Parlamento Binasını, Milli Galeri’yi, 10 yıl sahibini mezarında yalnız bırakmayan köpek Boby’nin heykelini ve Harry Potter'ın efsanesinin doğduğu kafeyi panoramik ziyaret edeceğiz. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.  


8.Gün Tur Güzergahı
Edinburgh İstanbul

Edinburgh – İstanbul

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından havalimanına transferimiz gerçekleşecek. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçacağız. Bir sonraki keşfinizde görüşmek üzere…  

****** Triple oda satışlarında müsatlik alınması ricadır*****


Önemli Bilgiler

Not : Çocuk kategorisi 2-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 18.09.2020 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.

Katılım Koşulları

Tur Katılım Koşullarıdır. Mutlaka Okuyunuz.

 1. Jolly Tur; hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. 
 2. Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan ve satış temsilcinizden öğrenebilirsiniz. Hava yolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Jolly Tur sorumlu tutulamaz. Jolly Tur, zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
 3. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili hava yolu kontuarlarında ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur. 
 4. Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.
 5. Tura katılım için Jolly Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Jolly Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 6. Programlarda belirtilen geziler zorlayıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün ya da günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dahil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir. 
 7. Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından JOLLY TUR  sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 8. Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Jolly Tur sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından  Jolly Tur sorumlu tutulamaz.
 9. Tura iştirak eden kişilerin; şahsi eşyaları, çantaları ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Jolly Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ülkeye veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir. 
 10. Jolly Tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, ilave yataklar; açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 3.yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 
 11. Katılımcıların seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 12. Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Jolly Tur misafirleri Jolly Tur sorumluluğundadır.
 13. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi yoğun dönemlerde  oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede olabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce bilgi verilecektir.
 14. 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 15. Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu ve sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Diğer Tur Bilgileri

*** 325 Euro DEĞERİNDEKİ TÜM EKSTRA TURLAR DAHİL ***


Şehirler Konaklamalar

Londra         4* Holiday Inn London West vb.

Cardiff          4* Clayton Hotel Cardiff vb.

Manchester 4* AC Hotel Manchester Salford Quays vb.

York         4* Mercure York Fairfield Manor Hotel vb.

Glasgow  4* Courtyard by Marriott Glasgow Airport vb.

Edinburgh 4* Holiday Inn Edinburgh vb.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TURUN ARTILARI

Londra’nın ve İngiltere’nin simgesi London Bridge ve London Eye’i  yakından göreceğiz. 

Kendinizi Harry Potter film setinde hissedeceğiniz Oxford’a ziyaret edeceğiz.

Tarihi 5000 yıl öncesine dayanan ve gizemi hala çözülemeyen Stonehenge yapısını keşfedeceğiz. 

Dünyanın en iyi korunmuş eserlerinden olan Roma Hamamlarının olduğu Bath şehrine uğrayacağız.

Beatles’ın doğduğu şehir olan Liverpool ile Old Trafford sakinlerinin mabedi olan Mancester kentiniı gezeceğiz. 

Geçmişi 14. Yy’a dayanan Ahşağ çerçeveli  binaların görsel bir şölen oluşturduğu York şehrinde bulunan ünlü Shambles Caddesinde yürüyüş yapacağız.

İskoçların en önemli şehirlerinden biri olan Glasgow’u yakından tanıyacağız.

Edinburgh’de, sahibini 10 yıl mezarında yalnız bırakmayan köpek Boby’nin heykelini ve Harry Potter'ın efsanesinin doğduğu kafeyi keşfedeceğiz.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sağlık;İngiltere ve İskoçya’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz

Vize Bilgileri;Umuma Mahsus Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İngiltere’ye giriş yapmak için İngiltere vizesi başvurusunda bulunmak zorundadır. Diplomatik Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmayan seyahatlerinde İngiltere vize işlemlerinden muaftır.

Uçuş Süreleri;İstanbul – Londra arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 4  saattir. Edinburg – İstanbul arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 4 saat 15 dakikadır

Para Birimi;İngiltere ve İskoçya’nın para birimi Sterlin’dir. (GBP). 1 GBP’nin TL  karşılığı yaklaşık olarak 9,58TL’dir . Büyük şehirlerde, oteller ve restoranlar gibi yerlerde Visa ve Master Card çoğunlukla geçerlidir. Küçük yerlerde kredi kartı kullanımı sorun olabilir.

Saat Dilimi;Türkiye ile İngiltere arasında 2 saat fark bulunmaktadır.

Telefon Kullanımı;Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

Kıyafet ve GerekliEşyalar Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, yağmurluk, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü;İngiltere mutfağı, Avrupa mutfağına çok yakındır.  Pazar rostosu, fish&chips,İngiliz kahvaltısı, mantar sote,ızgara domates,fırınlanmış fasulye en meşhur yemekleridir.

Elektrik;İngiltere ve İskoçya’nın  elektrik akımı 230V tur. ve prizleri G tipidir. Örnek için; http://www.iec.ch/worldplugs/typeG.htm

Alışveriş;Bölgeye özgü hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Alışveriş merkezlerinde birçok ünlü markanın mağazaları da bulunmaktadır.Kredi Kartınız ile peşin fiyatına 3 taksite kadar Ödeme Yapabilirsiniz. Kredi Kartı ile tek çekim veya taksitli ödeme alternatiflerimiz:
World Card 3 Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları

 • World Card ile yapılan işlemlerde 3  taksit fırsatı Jolly'de.
 • Yapıkredi ve Jolly Tur kampanya koşullarında değiştirme hakkını saklı tutar.
Bankkart Combo 3 Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları

 • Bankart Combo ile yapılan işlemlerde 3 taksit fırsatı.
Bonus 3 Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları

 • Bonus Card ile yapılan işlemlerde 3 taksit fırsatı Jolly'de.
Axess 3 Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları


 • Axess ile yapılan işlemlerde 3 Taksit fırsatı Jolly'de
 • Akbank ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.
CardFinans 3 Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları

 • Card Finans ile yapılan işlemlerde 3 taksit fırsatı Jolly'de.
Maximum Card 3 Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları

 • Maximum Card ile yapılan işlemlerde 3 taksit fırsatı.
 • İş Bankası ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.
Paraf Card Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları

 • Halkbank ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Türk Vatandaşlarının Kullandığı Pasaport Tipleri

Hizmet, hususi veya diplomatik pasaport başvurusu için 5682 sayılı Pasaport Kanunu’nda belirtilen şartları taşımayan kişiler umuma mahsus pasaport başvurusunda bulunabilirler.

Vize İçin Gerekli Evrak Listesi

(Eczacılar, Serbest Muhasebeci ve Mâli Müşavirler için de geçerlidir.)
 • Maksimum son 10 sene içerisinde alınmış seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği olan pasaport,
 • Var ise eski pasaportlar
 • Seyahat edilecek ülke konsolosluğuna ait imza bölümleri imazalanmış, ev adresi ve telefon numarası bölümüne cep numarası eklenmiş başvuru formu,
 • 2 adet yeni çekilmiş (son 3 ay içerisinde) beyaz arka fonlu, objektife düz bakılmış yüzde ifade olmaksızın çekilmiş, yüz hatlarının belli olduğu 3,5-4,5 cm boyutlarında biometrik fotoğraf,
 • TC Kimlik Numarası yazılı Nüfus Kâğıdı fotokopisi,
 • Antetli kâğıda (Antetli kâğıt yoksa A4’ün üst orta kısmına kaşe basılarak kullanılabilir) seyahat tarihleri ve gidiş amacı belirtilmiş dilekçe (Beraber seyahat edilecek aile fertleri varsa isimleri belirtilerek masraflarının karşılanacağı beyan edilmeli.)
 • İmza Beyaznnamesi,
 • 2015 işlenmiş vergi levhası,
 • Bağlı bulunduğu odadan son 3 aylık orijinal faaliyet belgesi,
 • Oda sicil kayıt sureti (Varsa şahıs şirketlerinde zorunlu değildir.)
 • Sicil gazetesi fotokopisi (Varsa şahıs şirketlerinde zorunlu değildir.)
 • Almanya başvuruları için Bağ-Kur Dökümü,
 • İçerisinde en az 2.500-3.000 TL meblağ bulunan güncel tarihli alınmış (Başvurudan en fazla 10 gün önce) son 4 aylık hareketlerini gösterir orijinal hesap cüzdanı veya hesap sahibinin ismi belirtilmiş ıslak kaşeli, imzalı, imza sirküleriyle birlikte hesap dökümü (Hesap, Fon veya Altın hesabıysa döküme TL karşılığını gösterir varlık ekstresi eklenmelidir.)
 • Son aya ait kredi kartı ekstresi,
 • Tapu,
 • Araç ruhsatı,
 • Diploma
 • Evlilik cüzdanı fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Yerleşim yeri bilgilerinin olması gereklidir.)