Title
Text
Uzun Süre İşlem Yapmadınız

Listelenen otel fiyatları zaman aşımından dolayı değişmiş olabilir.Güncel fiyatlara erişmek için sayfayı yenileyin.

SAYFAYI YENİLE
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi 13 Ara 2022 Sa
Çıkış Tarihi 14 Ara 2022 Ça
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda, 2 Yetişkin
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Kandy Otelleri

tesisin tanesini görüntülediniz

 “Sri Lanka'nın İncisi”

Seylan adıyla anılan Sri Lanka’nın eski başkenti olan Kandy, ülkenin incisi sayılabilecek bir şehir. Her ne kadar günümüzde başkentliği Kolombo’ya bıraksa da kültürel ve dinen hala Sri Lanka’nın başkenti sayılıyor. Kandy dinler açısından büyük bir mozaik oluşturuyor.

Budizm’in egemen olduğu şehirde Hinduların, Müslümanların ve Hıristiyanların ibadet edebilecekleri mekanlar bulunuyor. Şehrin ortasında büyük yapay bir göl yer alıyor. Göl insan eliyle sonradan oluşturulmuş. İçindeki balıklar dahi başka bir yerden getirilmiş.

Kandy'de halkın çoğunluğu köylerde yaşadığı için şehir merkezi çok kalabalık değil. Muzun ve Hindistan cevizinin çok fazla yetiştiği bölgede, her adımınızda maymunla karşılaşmanız sizi şaşırtmasın.

Yaz aylarının yağmurlu olarak geçtiği şehirde çok zengin bir bitki örtüsü bulunuyor. Tarçını, karabiber ve vanilyayı ağaçlarında görmek çok farklı bir duygu. İnanç turizminin faaliyetlerin yoğun bir şekilde gerçekleştiği şehirde asıl turizm bölgesi, Budha’nın dişinin sergilendiği tapınak.

Kandy'de batik sanatı her yerde kendini yoğun bir biçimde gösteriyor. Bal mumu, parafin gibi maddelerin karışımından oluşan batik, kumaşa, tabloya ve ahşaba resmediliyor. Muz ve Hindistan cevizi, bölgede en çok tüketilen gıdaların başında geliyor.

Birçok festivalin yapıldığı şehirde festival günlerinde iğne atsanız yere düşmüyor. Özellikle şehrin arka sokaklarında gezerken dikkatli olmanız gerekiyor.

Unutmadan... Çok sayıda tapınağın bulunduğu Kandy’de tapınaklara girerken ayakkabılarınızı çıkarmanız gerekiyor. Kandy fotoğraf çekmek ve huzurlu bir tatil geçirmek için en iyi seçeneklerden biri.

Şehirde çok fazla tarihi yapı ve tapınak bulunuyor. Bu nedenle, gündüz saatlerini buraları gezerek geçirebilir ve tarihi dokuyu yerinde yaşayabilirsiniz. Kandy’de bulunan çay müzesini ziyaret etmek ise, size eşsiz bir deneyim yaşatacak.

Trekking sporu için Kandy çok uygun bir şehir. Bitki örtüsü ve geniş düzenlenmiş alanları bu sporun meraklıları için biçilmiş kaftan.

Gündüz saatlerinde Kandy Gölü'nde tekne turu yapmak da mümkün. Birçok spor dalını yapabileceğiniz şehirde, yoga ve meditasyon gibi dersleri alma imkanı da bulunuyor.

Kandy şehri her ne kadar ülkenin başkenti konumunda olsa da ülkede çok sayıda ve kapsamlı alışveriş merkezi bulunmuyor. Şehirdeki en büyük alışveriş merkezi beş yüze yakın farklı dükkândan oluşan Kandy City Center. Bu alışveriş merkezinde aradığınız her şeyi kolayca bulabilir ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Şehirde daha çok yöresel ürünlerin satıldığı irili ufaklı dükkânlar mevcut. El sanatlarının büyük bir geçim kaynağı olduğu şehirde batik sanatı çok büyük bir öneme sahip. Batik; kumaş, tablo ve maskeler üzerine boyalar kullanılarak yapılan resim sanatı. Ülkede çok sayıda batik fabrikası bulunuyor.

Şehirde maske ve takı satan birçok dükkâna rastlayabiliyorsunuz. Jayamali Batik Studio isimli dükkân, batik üzerine satış yapıyor ve bu alanda en iyi hizmeti veren alışveriş merkezlerinden biri.

Laksala ise, devlet desteğini de almış olan bir yöresel ürün mağazası. Odel Kandy Luv SL mağazasında da aradığınız her şeyi ve birbirinden güzel batik örneklerini bulabiliyorsunuz. Çok eski ve kapsamlı bir antika eşya mağazası olan Waruna Antiques’te ise, zamanın ne kadar hızlı geçtiğini anlamıyorsunuz.