Title
Text
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
Yurtdışı turlarda çocuk yaşı maksimum 11 olabilmektedir. 11 yaşından büyük çocuklar yetişkin olarak kabul edilmektedir.
2. OdaOdayı Sil
Yurtdışı turlarda çocuk yaşı maksimum 11 olabilmektedir. 11 yaşından büyük çocuklar yetişkin olarak kabul edilmektedir.
3. Oda Odayı Sil
Yurtdışı turlarda çocuk yaşı maksimum 11 olabilmektedir. 11 yaşından büyük çocuklar yetişkin olarak kabul edilmektedir.
ODA EKLE

Polonya Almanya Turu Thy Ile 5 Gece - Ekstra Turlar Dahil - 2022

Not : Çocuk kategorisi 2-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 21.01.2022 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.

Seçili turun programını, dahil ve harici hizmetleri için Tur Programı

YÜKLENİYOR Lütfen Bekleyiniz

Tur Programı

1.Gün Tur Güzergahı
Berlin İstanbul

Doğu Avrupa nın mücevherleri

POLONYA & ALMANYA

Berlin,(1) Postdam, Dresden, Wroclaw(1), Krakow(2), Varşova(1)

Auschwitz & Birkenau nazi kampları-Wieliczka tuz madeni

5 gece / 6 Gün

İSTANBUL – POSTDAM- BERLİN

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 05.30’da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerininardından Türk Havayolları TK 1721 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.50’da Berlin’e hareket. Yerel saat ile 09.45’devarışın ardından pasaport ve bagaj alımından sonra bizi bekleyen otobüsümüzle havalimanına sadece 40 dakıkauzaklıktaki doğal güzellikleri, mimarisi ve tarihiyle görenleri büyüleyen Potsdam’a hareket ediyoruz. Bahçe peyzajı,dış ve iç mimarisiyle hayranlık uyandıran Sanssouci Sarayı ve bahçesi, sıra sıra dizilmiş eski kırmızı Hollandaevlerinin bulunduğu Hollaendische Viertel, Hunters Gate ve Küçük Brandenburg Gate (şehrin iki kapısı) ,görüldükden sonra Berlin şehir turu için Berlin’e hareket ediyoruz. Berlin’e e varışımızı takiben Alman klasisizmininen güzel örneklerinden şehrin en tanınmış simgesi Brandenburg Kapısı, 2.711 adet beton bloktan oluşan YahudiSoykırımı'nda hayatını kaybetmiş Yahudilere adanan anıt mezar Holocaust Anıtı, "Goldelse" isimli dev Victoria’sıylaZafer Sütunu, oldukça enteresan ve etkileyici Parlamento Binası Reichstag, Berlin’in ulaşım merkezi olmasının yanısıra tepesinde çok güzel şehir manzarası sunan TV kulesinin bulunduğu Alexanderplatz, Berlin'in en tanınmışbulvarı olan Unter den Linden ve içinde eski Almanya şansölyesi ve krallarının mezarlarının bulunduğu etkileyiciBerlin Katedrali, , modern mimarinin muhteşem örneklerin bulunduğu Postdamer Platz, Batı Berlin'in merkezi vesayısız dükkân ve alışveriş merkezi barındıran Kurfürstendamm, Doğu ve Batı’yı ayıran en önemli kontrol noktasıve tüm soğuk savaşın geriliminin en yüksek noktada olduğu yer Checkpoint Charlie ile şehir gezimizitamamlayarak otelimize yerleşiyoruz. Serbest zaman. Geceleme Berlin otelimizde.

2.Gün Tur Güzergahı
Wroclaw Berlin Dresden

BERLİN -DRESDEN – WROCLAW

Sabah kahvaltısının Almanya’nın mücevheri ve Elbe’nin Floransa’sı olarak anılan Dresden’e hareket. Varışaistinaden yapacağımız panoramik şehir turunda; yapımı 1728 yılında bitmiş, devasa avlu içerisinde yer alanbahçeler, havuzlar, çeşmeler ve birbirine bağlı 5 köşkün bulunduğu Dresden’in olağanüstü barok başyapıtı

Zwinger (Kale Avlusu), Rönesans döneminden kalma eski kraliyet sarayı Residenzschloss (Royal Palace),romantik periyottan modern periyota kadar uzanan dünyanın en muhteşem galerilerinden biri Albertinum, ünlütiyatro Semperoper, Dresden şehrini yakından tanımak isteyenlerin ilk ziyaret yeri Brühl Terasa, II. Dünyasavaşında SS subayları tarafından havaya uçurulan 17.yy barok köprüsünün tekrar yapılmış hali AugustusKöprüsü, dev kare şekli ve onu çevreleyen sokaklarıyla, 1970’lerden kalmış muhteşem yapı Altmarkt görülecekyerler arasındadır. Dresden gezimiz sonrası kuzey’in Venedik’i olarak bilinen, 124 köprü ile birbirine bağlı ve 12ada üzerine kurulmuş Wroclaw kentine hareket ediyoruz. 124 köprü ile birbirine bağlı ve 12 ada üzerine kurulmuş2016 Avrupa Kültür başkenti olan Wroclaw, şehrin her yanını saran cüce heykellerinden dolayı “cüceler şehri”olarak anılmaktadır. Yapacağımız panoramik şehir turumuz sırasında; Avrupa’nın ikinci büyük eski şehirmeydanında yer alan Gotik Belediye binası, St. John Katedrali, Ortaçağ “Kasaplar Çarsısı”, Wroclaw ÜniversitesiRektörlük Binası ve Profesörler Bahçesi görülecek yerler arasındadır.Turumuz sonrası otelimize yerleşme . Serbestzaman. Geceleme Wroclaw otelimizde.

3.Gün Tur Güzergahı
Krakow Wroclaw

WROCLAW – AUSCHWITZ/BIRKANEU KAMPLARI – KRAKOW

Kahvaltı sonrası Krakow!a hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sürecek yolculukta ilk olarak gezimizin en can alıcı,hüzünlü ve insanlık tarihinin en utanç verici bölgesine, II.dünya savaşında sırasında insanlık dışı yöntemlerletarihin en büyük katliamına sahne olan, toplamda 6 milyon insanın hayatını kaybettiği, Avrupa’nın en büyükYahudi toplama kampı Auschwitz ve Birkenau Kampını ziyaret ediyoruz. 1940 yılında Naziler tarafından Oswiechimkasabasının dış tarafında kurulmuş, savaş sonrasında soykırımın kanıtlarını sergileyen bir müze haline gelmiştoplama kampında çok sayıda insanın Ölüm Duvarı’nda hayatını kaybettiği 11 numaralı blok, 70.000’den fazlakişinin öldüğü gaz odaları ve daha sonra Oswiechim’den yaklaşık 3 km uzaklıktaki II Birkaneu kampı ile gezimizitamamlıyoruz. Tur sonrası yaklaşık 1 saatlik yolculuk sonrası öğleden sonra Karkow a varış, Karakow otelimizeyerleşme. Şehirde panoramik gezinti. Serbest zaman. Geceleme Krakow otelimizde.


4.Gün Tur Güzergahı
Krakow

KRAKOW - WIELICZKA TUZ MADENİ - KRAKOW

Sabah kahvaltı sonrası 700 yıl Lehistan İmparatorluğu’na başkentlik yapmış ve hiçbir savaşta yıkılmamışAvrupa’nın yegane şehri Krakow şehir turuna başlıyoruz. Turumuz sırasında 700 yıllık görkemli bir geçmişe sahip,tüm Polonya’nın da en önemli tarihi mirası Wawel Sarayı Kompleksi, St. Mary kilisesi, kapalı çarşı Skiennice,sokak sanat eserleri, kafeler, restoranlar, şehrin renkli ruhunu yansıtan ihtişamlı meydan Rynek Glownly,Osmanlı ataklarına önlem olarak inşa edilmiş Aziz Florian Kapısı, gözetleme kulesi Barbakan, Vistülü (Wisla)Nehri, Kopernik’in evi, Maria Magdelena Meydanı ve 12 Havariler Kilisesi görüldükten sonra dünyadaki enantik madenlerden biri olan Wieliczka Tuz Madeni turumuz için hareket ediyoruz. 13.yüzyıldan itibaren hiç aravermeden işletilen, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki madenin tünellerinin uzunluğu 300 km, derinliği 327metre, 2040 oda ve 200 koridordan oluşmaktadır. Ziyaretçilerin gezebildiği madenin sadece % 2’si olan 3,5 kmkısımdır. İnsanı hayrete düşüren tuzdan yapılma dev avizeler, duvara oyulmuş üç boyutlu tablolar, yeraltı gölleri,tuza oyulmuş kabartmalar, heykelcikler son derece gizemli romantik bir atmosfer oluşturmakta ve gezdikçe insanınaklını alan tuz madeni gezimiz sonrası Krakow’a dönüş, serbest zaman. Otelimizde konaklama


5.Gün Tur Güzergahı
Varşova Krakow

 KRAKOW - VARŞOVA

Sabah kahvaltısının ardından başkent Varşova’ya hareket. Öğle saatlerinde Varşova’ya varışımız ile yapılacak şehirturunda Kraliyet Kalesi’nden Lazienski Park’a kadar giden Kraliyet Yolu, 1944 yılındaki Varşova ayaklanmasındaçok büyük olaylara sahne olan Trzech Krzyzy Meydanı, Polonya tarihinin en acı olaylarına şahitlik etmiş ve

[Buraya yazın]

şimdilerde rengarenk binalarla sıralı, turistler için oldukça popüler noktalardan biri olan Kale Meydanı, defalarca kez yok edilen ve yine defalarca farklı mimaride yeniden yapılan, kulesinden Varşova’yı kuşbakışı izleyebileceğiniz St. Anne’s Kilisesi, Varşova’daki önemli dini merkezlerden biri olan, Fransa’daki Versay Sarayından esinlenerek inşa edilmiş ve içerisinde devasa ağaçlarla kaplı Saxon Garden, Charles de Gaulle Meydanı, Stalin mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Bilim ve Kültür Sarayı(dışardan), III. Zygmunt’un sütun heykeli, Kraliyet Sarayı, Saint Jan Kilisesi ve Çanlı Meydan görülecek yerler arasındadır. Son durağımız Stare Miasto yani Old Town.. eski şehir. 2. Dünya Savaşı sırasında %90’ının tahrip edilen daha sonra 1980’li yıllarda restore edilerek UNESCO

tarafından ‘Dünya Mirası’ listesine girmeyi başarmış,cafe, restaurant ve fotoğraf çekmek için son derece zengin görüntüler sunan, taştan merdivenlerin ve kaldırımların bulunduğu, otantik tarihi süsüyle görülmesi gereken şehrin en canlı yerinde sizleri serbest bırakıyoruz. Geceleme otelimizde.


6.Gün Tur Güzergahı
Varşova İstanbul

VARŞOVA - İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından tarihi 18. yüzyıla dayanan, 84 hektarlık büyüklüğü ile Avrupa’nın en güzelparklarından biri olan, içerisinde Chopin Anıtı, Su Ustu Kral Sarayı ve III. Jan Sobieski Anıtı’nı göreceğimizmuhteşem Lazienki Parkı’nı ziyaret ediyoruz. Serbest zaman sonrası . Saat 16:30 da havaalanına hareketediyoruz.. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 8161 sefer sayılı uçuşu ile 19.50’teİstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23.30’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Önemli Bilgiler

Not : Çocuk kategorisi 2-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 21.01.2022 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.

Katılım Koşulları

Tur Katılım Koşullarıdır. Mutlaka Okuyunuz.

 1. Jolly Tur; hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. 
 2. Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan ve satış temsilcinizden öğrenebilirsiniz. Hava yolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Jolly Tur sorumlu tutulamaz. Jolly Tur, zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
 3. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili hava yolu kontuarlarında ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur. 
 4. Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.
 5. Tura katılım için Jolly Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Jolly Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 6. Programlarda belirtilen geziler zorlayıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün ya da günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dahil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir. 
 7. Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından JOLLY TUR  sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 8. Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Jolly Tur sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından  Jolly Tur sorumlu tutulamaz.
 9. Tura iştirak eden kişilerin; şahsi eşyaları, çantaları ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Jolly Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ülkeye veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir. 
 10. Jolly Tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, ilave yataklar; açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 3.yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 
 11. Katılımcıların seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 12. Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Jolly Tur misafirleri Jolly Tur sorumluluğundadır.
 13. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi yoğun dönemlerde  oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede olabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce bilgi verilecektir.
 14. 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 15. Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu ve sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Diğer Tur Bilgileri

3*4* OTELLER

Tüm geziler dahil, ekstra tur ödemesi yok

Birçok acenta da toplam 230 € olan extra turlar ücretsiz .Postdam turu 45 € Ücretsiz

Dresden turu 40 € Ücretsiz

Auschwitz Nazi Kampı 65 € Ücretsiz

Wiecizka Tuz Madeni turu 60 € Ücretsiz

Lazienski Park turu 20 € Ücretsiz

+--------------- +-------------------

230 € YERİNE Ücretsiz

World Card 3 Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları

 • World Card ile yapılan işlemlerde 3  taksit fırsatı Jolly'de.
 • Yapıkredi ve Jolly Tur kampanya koşullarında değiştirme hakkını saklı tutar.
Bankkart Combo 3 Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları

 • Bankart Combo ile yapılan işlemlerde 3 taksit fırsatı.
Bonus 3 Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları

 • Bonus Card ile yapılan işlemlerde 3 taksit fırsatı Jolly'de.
Axess 3 Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları


 • Axess ile yapılan işlemlerde 3 Taksit fırsatı Jolly'de
 • Akbank ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.
CardFinans 3 Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları

 • Card Finans ile yapılan işlemlerde 3 taksit fırsatı Jolly'de.
Maximum Card 3 Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları

 • Maximum Card ile yapılan işlemlerde 3 taksit fırsatı.
 • İş Bankası ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

3-31 Aralık 2021 tarihleri arasında turizm sektöründe yer alan seçili  Maximum üye işyerlerinden tek seferde 2.000 TL ve üzeri alışverişinizi Maximum Kart’ınızla yaparak 100 TL MaxiPuan kazanın!

Katılmak için: Maximum Mobil uygulamasında “Kampanyalar” bölümünden ilgili kampanyadaki “KATIL” butonuna tıklamanız yeterlidir. Katılımınızı kampanya dönemi içinde dilediğiniz zaman (alışverişinizden önce veya sonra) yapabilirsiniz.
Uygulamayı telefonunuza indirin: maximum.com.tr/indir

Kampanyaya dâhil olan kartlar ve işlemler: İş Bankası Maximum özellikli kredi kartları (Maximum, MercedesCard, Maximiles, İş’te Üniversiteli, Maximum Genç) ve Bankamatik kartları  ile Maximum özellikli işyerinden yapılacak işlemler dahildir.

Kampanyaya dahil işyeri listesi için tıklayınız.

Kampanyaya dâhil olmayan kartlar ve işlemler: Ticari Kredi Kartı, Vadematik Kart, Aidatsız Kartlar, Maxipara Kart ile yapılan işlemler, Maximum Fırsat ve MaxiPuan kullanılarak yapılan alışverişler, ürün iptal ve iade işlemleri kampanyaya dâhil değildir. Maximum anlaşmalı olmayan işyerlerinden yapılacak alışverişler kampanyaya dahil değildir.

 Ödül kullanımı: Kampanya kapsamında kazanılan MaxiPuanlar 7 Ocak 2022 tarihinde kampanya kapsamında kullanılan son kartınıza yüklenecektir. MaxiPuanların son kullanma tarihi 17 Ocak 2022 (bu tarih dâhil)’dir. Bir müşteri kampanyadan 1 kere yararlanabilir ve en fazla 100 TL MaxiPuan kazanabilir.

Diğer koşullar: Kampanya kapsamında, sadece yurtiçinde, kampanyaya dahil işyerlerinden, yapılan peşin veya taksitli alışverişler dikkate alınacaktır. Maximum Mobil barem gösterimleri bilgi amaçlı olup, iptal veya iade işlemlerini içermemektedir. Kampanya dönemi içerisinde gerçekleştirilen alışverişlerin iptal edilmesi veya satın alınan ürünlerin iade edilmesi durumunda yüklenen MaxiPuan geri alınacaktır.  Ek kart ile kampanyadan yararlanılması durumunda Maxipuan  ek kartın bağlı olduğu asıl karta yüklenecektir.

Paraf Card Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları

 • Halkbank ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Türk Vatandaşlarının Kullandığı Pasaport Tipleri

Hizmet, hususi veya diplomatik pasaport başvurusu için 5682 sayılı Pasaport Kanunu’nda belirtilen şartları taşımayan kişiler umuma mahsus pasaport başvurusunda bulunabilirler.

Vize İçin Gerekli Evrak Listesi

(Eczacılar, Serbest Muhasebeci ve Mâli Müşavirler için de geçerlidir.)
 • Maksimum son 10 sene içerisinde alınmış seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği olan pasaport,
 • Var ise eski pasaportlar
 • Seyahat edilecek ülke konsolosluğuna ait imza bölümleri imazalanmış, ev adresi ve telefon numarası bölümüne cep numarası eklenmiş başvuru formu,
 • 2 adet yeni çekilmiş (son 3 ay içerisinde) beyaz arka fonlu, objektife düz bakılmış yüzde ifade olmaksızın çekilmiş, yüz hatlarının belli olduğu 3,5-4,5 cm boyutlarında biometrik fotoğraf,
 • TC Kimlik Numarası yazılı Nüfus Kâğıdı fotokopisi,
 • Antetli kâğıda (Antetli kâğıt yoksa A4’ün üst orta kısmına kaşe basılarak kullanılabilir) seyahat tarihleri ve gidiş amacı belirtilmiş dilekçe (Beraber seyahat edilecek aile fertleri varsa isimleri belirtilerek masraflarının karşılanacağı beyan edilmeli.)
 • İmza Beyaznnamesi,
 • 2015 işlenmiş vergi levhası,
 • Bağlı bulunduğu odadan son 3 aylık orijinal faaliyet belgesi,
 • Oda sicil kayıt sureti (Varsa şahıs şirketlerinde zorunlu değildir.)
 • Sicil gazetesi fotokopisi (Varsa şahıs şirketlerinde zorunlu değildir.)
 • Almanya başvuruları için Bağ-Kur Dökümü,
 • İçerisinde en az 2.500-3.000 TL meblağ bulunan güncel tarihli alınmış (Başvurudan en fazla 10 gün önce) son 4 aylık hareketlerini gösterir orijinal hesap cüzdanı veya hesap sahibinin ismi belirtilmiş ıslak kaşeli, imzalı, imza sirküleriyle birlikte hesap dökümü (Hesap, Fon veya Altın hesabıysa döküme TL karşılığını gösterir varlık ekstresi eklenmelidir.)
 • Son aya ait kredi kartı ekstresi,
 • Tapu,
 • Araç ruhsatı,
 • Diploma
 • Evlilik cüzdanı fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Yerleşim yeri bilgilerinin olması gereklidir.)