Title
Text
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
Yurtdışı turlarda çocuk yaşı maksimum 11 olabilmektedir. 11 yaşından büyük çocuklar yetişkin olarak kabul edilmektedir.
2. OdaOdayı Sil
Yurtdışı turlarda çocuk yaşı maksimum 11 olabilmektedir. 11 yaşından büyük çocuklar yetişkin olarak kabul edilmektedir.
3. Oda Odayı Sil
Yurtdışı turlarda çocuk yaşı maksimum 11 olabilmektedir. 11 yaşından büyük çocuklar yetişkin olarak kabul edilmektedir.
ODA EKLE

Rio Karnavalı Turu Türk Havayolları Ile 6 Gece

Not : Çocuk kategorisi 2-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 19.01.2022 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.

Seçili turun programını, dahil ve harici hizmetleri için Tur Programı

YÜKLENİYOR Lütfen Bekleyiniz

Tur Programı

1.Gün Tur Güzergahı
Rio de Janeiro İstanbul Sao Paulo

RİO KARNAVALI

Rio de Janeiro (5 ) – Sao Paulo (1 )


İSTANBUL – SAO PAULO – RIO DE JANEIRO  

Bu sabah saat 07.00’de İstanbul havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali kontuarında buluşuyoruz. Takiben bilet ve pasaport işlemlerimizi tamamlayarak Brezilya’nın en önemli kentlerinden biri olan, metropol şehri  Sao Paulo’ya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile akşam 17.50’de havalimanına varışımızın ardından iç hatlar terminaline geçiş yaparak; sahilleri ve eğlenceli hayatıyla dünyaya ün salmış Rio de Janeiro şehrine uçuşumuzu yapmak üzere işlemlerimizi tamamlıyoruz. Yerel havayolları ile yapacağımız keyifli bir uçuşun ardından Rio de Janeiro’ya varış ve konaklayacağımız otelimize transfer oluyoruz. Giriş işlemlerimizin ardından dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. 


2.Gün Tur Güzergahı
Rio de Janeiro

RIO DE JANEIRO    

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Rio de Janeiro şehir turumuzu yapmak üzere özel aracımızdaki yerlerimizi alıyoruz. Keyifli bir gün bizleri bekliyor. Şehir turumuza ilk olarak eski şehir merkezine giderek Lapa diye bilinen ve 1502 yılında körfeze gelen ilk Portekizli yerleşimciler tarafından kurulan şehrin merkezini ziyaret edeceğiz ve burada yer alan tarihi su kemerini fotoğraflıyoruz. Yapacağımız kısa yürüyüşlerle Cinelandia bölgesinde bulunan Opera Binası ve Belediye sarayı  gibi tarihi binaları göreceğiz. Ardından turumuza devam etmek üzere Metropolitan Katedraline gidiyoruz. İlginç bir mimariye sahip olan bu katedrali içeriden ve dışarıdan ziyaret ettikten sonra çok ünlü Maracana stadyumunu panoramik olarak gezmeye gideceğiz. Tekrar tur otobüsümüz ile Rio de Janeiro’nun en ünlü plajlarını görmeye gidiyoruz. Lebnon plajından başlıyoruz ve hemen akabinde  şarkılara bile konu olan İpanema sahillerini gezeceğiz. Dünyaca ünlü surf severlerin bile mutlaka uğradıkları yer olan Arpoador kayalıklarını göreceğiz ve son olarak Copacaba plajı ile turumuzu sonlandırıyoruz. Bu cennet plajlarda serbest zaman vererek güneşin ve kumun tadını çıkarıyoruz. Geceleme Rio de Janeiro otelimizde. 

3.Gün Tur Güzergahı
Rio de Janeiro

RIO DE JANEIRO      Corcovado Turu – Sugar Loaf Turu  

Bugün otelimizde  kahvaltımızı aldıktan sonra Rio de Janeiro keşfimize devam etmek üzere yola koyuluyoruz. Şehrin en önemli simgeleri olan ve dünyaca bilinen yerleri görmeye gidiyoruz. Günümüze ilk olarak Sugar Loaf (Şeker Tepesi) turu ile başlayacağız. Araçla kısa bir süre gittikten sonra varacağımız noktada tesislere giriş yaparak teleferikler ile eğlenceli ve macera dolu bir yolculuk yapıyoruz. Vardığımız nokta Urca tepesi, burada kurulan teleferik ile ilgili tarihi bilgiler aldıktan ve fotoğraflarımızı çektikten sonra müthiş bir manzaraya sahip olan  şeker tepesine çıkmak üzere 2. Teleferik yolculuğumuzu yapıyoruz. Portekizliler tarafından keşfedilince şeklinden dolayı şeker tepesi denen yerde güzel bir vakit geçireceğiz. Ardından tekrar aşağı inerek sıradaki ziyaret noktamız olan Dünya’nın 7 harikaları arasında yerini hep koruyan Cristador , (İsa Heykeli) ziyaretimizi yapmak üzere aracımıza biniyoruz. Dünyanın en büyük  şehir ormanı olma unvanına koruyan ve aynı zamanda yağmur ormanlarının bir parçası olma özelliğine sahip Tijuca ormanı içerisinden tren ile Corcovado dağının zirvesine kadar çıkıyoruz. Burada yer alan devasa büyüklükteki İsa Heykeli sizleri çok şaşırtacak. Fotoğraflar ve videolar çektikten sonra rehberimizden en detaylı bilgileri alarak turumuzu bitiyoruz. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında Brezilya’nın ünlü Churrascaria et restoranında alacağız. Günün sonunda Copacabana plajındaki otelimize dönerek serbest zaman veriyoruz. Geceleme otelimizde. 

4.Gün Tur Güzergahı
Rio de Janeiro

RIO DE JANEIRO     ( KARNAVAL GÜNÜ )

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından tüm gün serbest zamanımız olacak. Rio de Janeiro’da karnaval zamanı bütün sokaklar değişik karnaval etkinlikleri ile doludur.  Arzu edenler RİO KARNAVALI resmi geçit törenlerinin yapıldığı Sambadrome alanına giderek burada ünlü samba okullarının birbirinden değişik koreografilerle ve kostümlerle hazırlandıkları inanılmaz gösterilerini izleyebilirler. (Sambadrome giriş biletleri için detaylı bilgileri programın sonunda bulabilirsiniz.)  Konaklama Rio de Janeiro otelimizde. 

5.Gün Tur Güzergahı
Rio de Janeiro

 RIO DE JANEIRO     ( KARNAVAL GÜNÜ )

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından tüm gün serbest zamanımız olacak. Rio de Janeiro’da karnaval zamanı bütün sokaklar değişik karnaval etkinlikleri ile doludur.  Arzu edenler RİO KARNAVALI resmi geçit törenlerinin yapıldığı Sambadrome alanına giderek burada ünlü samba okullarının birbirinden değişik koreografilerle ve kostümlerle hazırlandıkları inanılmaz gösterilerini izleyebilirler. (Sambadrome giriş biletleri için detaylı bilgileri programın sonunda bulabilirsiniz.) Konaklama Rio de Janeiro otelimizde.

6.Gün Tur Güzergahı
Sao Paulo Rio de Janeiro

RIO DE JANEIRO  – SAO PAULO 

Otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben çıkış işlemlerimizi yaparak Sao Paulo’ya gidiyoruz.  Varışımızın ardından hiç vakit kaybetmeden çevreyi keşfetmek üzere otelden ayrılıyoruz. Turumuz esnasında Central mercado (yerel pazar), devasa yeşil alanlarla kaplı Ibirapuera Parkı , São Paulo'nun ikonik anıt sembolü ve şehrin eşsiz panoramik manzarasını görebileceğimiz MAC Müzesi'nin terası ziyaret edeceğimiz başlıca yerler olacaktır. Ardından ikonik 23 Mayıs caddesi boyunca Liberdade Japon mahallesine doğru ilerliyoruz. Daha sonra Sé Katedrali'nde mola vereceğiz ve birkaç tarihi binadan geçerek şehir merkezini keşfetmeye devam edeceğiz. Daha sonra çok kültürlü Paulista Bulvarı, Jardins mahallesi, Oscar Freire caddesinden geçerek renkli grafitlerle dolu sokağı gezerek fotoğraf çekip sokak sanatlarını izliyoruz. Turumuzun ardından konaklayacağımız otelimize giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. 

7.Gün Tur Güzergahı
Sao Paulo İstanbul

SAO PAULO – İSTANBUL  

Gece yarısı otelimizden ayrılarak eve dönüş yolculuğumuza başlamak üzere Sao Paulo havalimanına transfer olacağız.  Check-in ve bilet işlemlerimizi tamamlıyoruz. Pasaport kontrolümüzün ardından Türk Havayolları tarifeli seferi ile 03.55’de uçağımız kalkacak. İstanbul havalimanına varış saatimiz yerel saat ile 22.30’da olacaktır.  Turumuz sona eriyor.

Önemli Bilgiler

Not : Çocuk kategorisi 2-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 19.01.2022 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.

Katılım Koşulları

Tur Katılım Koşullarıdır. Mutlaka Okuyunuz.

 1. Jolly Tur; hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. 
 2. Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan ve satış temsilcinizden öğrenebilirsiniz. Hava yolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Jolly Tur sorumlu tutulamaz. Jolly Tur, zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
 3. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili hava yolu kontuarlarında ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur. 
 4. Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.
 5. Tura katılım için Jolly Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Jolly Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 6. Programlarda belirtilen geziler zorlayıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün ya da günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dahil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir. 
 7. Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından JOLLY TUR  sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 8. Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Jolly Tur sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından  Jolly Tur sorumlu tutulamaz.
 9. Tura iştirak eden kişilerin; şahsi eşyaları, çantaları ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Jolly Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ülkeye veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir. 
 10. Jolly Tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, ilave yataklar; açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 3.yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 
 11. Katılımcıların seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 12. Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Jolly Tur misafirleri Jolly Tur sorumluluğundadır.
 13. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi yoğun dönemlerde  oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede olabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce bilgi verilecektir.
 14. 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 15. Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu ve sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Diğer Tur Bilgileri

KONAKLAMA

Rio De Janeiro 5* HILTON COPACABANA Standart Oda

Sao Paulo 4* NOVOTEL JARAGUA Standart Oda

ÜLKEYE GİRİŞTE VE ÇIKIŞTA COVİD-19 HAKKINDA BİLGİLENDİRME

(Covid -19 önlemi olarak giriş ve çıkış prosedürleri değişebilmektedir)***Bu tur organizasyonu Af seyahat Organizasyon tarafından yapılmaktadır.


Brezilya’ya Giriş:

Brezilya’ya seyahat eden yolcuların seyahatlerinden en fazla 72 önce yapılmış bir Negatif PCR testi sonucu veya seyahatlerinden en fazla 48 önce yapılmış Negatif ANTİJEN testi sonucu ibraz etmeleri gerekmektedir. Ayrıca tüm yolcuların ülkeye girişlerinden önce https://formulario.anvisa.gov.br  adresinden online bir giriş formu doldurmaları gerekmektedir. 


Türkiye’ye Giriş:

Tüm sınır kapılarımızdan (kara, hava, deniz, demiryolu) ülkemize girişlerde; Dünya Sağlık Örgütü veya ülkemizce acil kullanım onayı verilmiş aşılardan en az iki doz (Johnson & Johnson için tek doz) yaptırdıklarını ve son dozdan en az 14 gün geçtiğini veya ilk PCR pozitif test sonucunun 28. gününden başlamak üzere son 6 ay içinde hastalığı geçirdiğine dair ilgili ülke resmi otoritelerince düzenlenen belgeyi ibraz edenlerden ayrıca negatif sonuçlu PCR/hızlı antijen testi raporu ibrazı talep edilmeyecek ve bu kişiler için karantina tedbiri uygulanmayacaktır. Bu ülkelerden ülkemize girişlerde aşı sertifikasının veya hastalığı geçirdiğine dair belgelerin ibraz edilememesi durumunda girişten azami 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu veya girişten azami 48 saat içerisinde yapılmış negatif hızlı antijen test sonucunun ibrazı istenmektedir. 12 yaş altındaki çocuklar ülkemize girişlerde PCR/Antijen test raporu ile aşı sertifikası uygulamalarından muaftır.


Bilgilendirme:

Hava Yolları, havalimanı denetim amirliği ve gümrük muhafaza kontrollerine bağlı olarak planlanan uçuş saatleri farklılık göstermesi halinde, tur programı içeriği değişmeksizin uçak kalkış saatlerini güncelleme ve program akışında yer değiştirme hakkını AF Seyahat Organizasyon saklı tutar.


1 TK  15 L  TH 24FEB  ISTGRU HK40  1020 1750 CABIN YE

2 TK  16 L  WE 02MAR  GRUIST HK40  0355 2230 CABIN YE


Yerel uçuşların saati ise şu şekildedir.

LA3322 24FEB GRUSDU HK40 2130 2225 


EKSTRA HİZMETLER

27 ŞUBAT – Karnaval Bileti

SAMBADROME 345 USD

28 ŞUBAT – Karnaval Bileti

SAMBADROME 345 USDWorld Card 3 Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları

 • World Card ile yapılan işlemlerde 3  taksit fırsatı Jolly'de.
 • Yapıkredi ve Jolly Tur kampanya koşullarında değiştirme hakkını saklı tutar.
Bankkart Combo 3 Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları

 • Bankart Combo ile yapılan işlemlerde 3 taksit fırsatı.
Bonus 3 Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları

 • Bonus Card ile yapılan işlemlerde 3 taksit fırsatı Jolly'de.
Axess 3 Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları


 • Axess ile yapılan işlemlerde 3 Taksit fırsatı Jolly'de
 • Akbank ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.
CardFinans 3 Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları

 • Card Finans ile yapılan işlemlerde 3 taksit fırsatı Jolly'de.
Maximum Card 3 Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları

 • Maximum Card ile yapılan işlemlerde 3 taksit fırsatı.
 • İş Bankası ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

3-31 Aralık 2021 tarihleri arasında turizm sektöründe yer alan seçili  Maximum üye işyerlerinden tek seferde 2.000 TL ve üzeri alışverişinizi Maximum Kart’ınızla yaparak 100 TL MaxiPuan kazanın!

Katılmak için: Maximum Mobil uygulamasında “Kampanyalar” bölümünden ilgili kampanyadaki “KATIL” butonuna tıklamanız yeterlidir. Katılımınızı kampanya dönemi içinde dilediğiniz zaman (alışverişinizden önce veya sonra) yapabilirsiniz.
Uygulamayı telefonunuza indirin: maximum.com.tr/indir

Kampanyaya dâhil olan kartlar ve işlemler: İş Bankası Maximum özellikli kredi kartları (Maximum, MercedesCard, Maximiles, İş’te Üniversiteli, Maximum Genç) ve Bankamatik kartları  ile Maximum özellikli işyerinden yapılacak işlemler dahildir.

Kampanyaya dahil işyeri listesi için tıklayınız.

Kampanyaya dâhil olmayan kartlar ve işlemler: Ticari Kredi Kartı, Vadematik Kart, Aidatsız Kartlar, Maxipara Kart ile yapılan işlemler, Maximum Fırsat ve MaxiPuan kullanılarak yapılan alışverişler, ürün iptal ve iade işlemleri kampanyaya dâhil değildir. Maximum anlaşmalı olmayan işyerlerinden yapılacak alışverişler kampanyaya dahil değildir.

 Ödül kullanımı: Kampanya kapsamında kazanılan MaxiPuanlar 7 Ocak 2022 tarihinde kampanya kapsamında kullanılan son kartınıza yüklenecektir. MaxiPuanların son kullanma tarihi 17 Ocak 2022 (bu tarih dâhil)’dir. Bir müşteri kampanyadan 1 kere yararlanabilir ve en fazla 100 TL MaxiPuan kazanabilir.

Diğer koşullar: Kampanya kapsamında, sadece yurtiçinde, kampanyaya dahil işyerlerinden, yapılan peşin veya taksitli alışverişler dikkate alınacaktır. Maximum Mobil barem gösterimleri bilgi amaçlı olup, iptal veya iade işlemlerini içermemektedir. Kampanya dönemi içerisinde gerçekleştirilen alışverişlerin iptal edilmesi veya satın alınan ürünlerin iade edilmesi durumunda yüklenen MaxiPuan geri alınacaktır.  Ek kart ile kampanyadan yararlanılması durumunda Maxipuan  ek kartın bağlı olduğu asıl karta yüklenecektir.

Paraf Card Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları

 • Halkbank ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Türk Vatandaşlarının Kullandığı Pasaport Tipleri

Hizmet, hususi veya diplomatik pasaport başvurusu için 5682 sayılı Pasaport Kanunu’nda belirtilen şartları taşımayan kişiler umuma mahsus pasaport başvurusunda bulunabilirler.

Vize İçin Gerekli Evrak Listesi

(Eczacılar, Serbest Muhasebeci ve Mâli Müşavirler için de geçerlidir.)
 • Maksimum son 10 sene içerisinde alınmış seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği olan pasaport,
 • Var ise eski pasaportlar
 • Seyahat edilecek ülke konsolosluğuna ait imza bölümleri imazalanmış, ev adresi ve telefon numarası bölümüne cep numarası eklenmiş başvuru formu,
 • 2 adet yeni çekilmiş (son 3 ay içerisinde) beyaz arka fonlu, objektife düz bakılmış yüzde ifade olmaksızın çekilmiş, yüz hatlarının belli olduğu 3,5-4,5 cm boyutlarında biometrik fotoğraf,
 • TC Kimlik Numarası yazılı Nüfus Kâğıdı fotokopisi,
 • Antetli kâğıda (Antetli kâğıt yoksa A4’ün üst orta kısmına kaşe basılarak kullanılabilir) seyahat tarihleri ve gidiş amacı belirtilmiş dilekçe (Beraber seyahat edilecek aile fertleri varsa isimleri belirtilerek masraflarının karşılanacağı beyan edilmeli.)
 • İmza Beyaznnamesi,
 • 2015 işlenmiş vergi levhası,
 • Bağlı bulunduğu odadan son 3 aylık orijinal faaliyet belgesi,
 • Oda sicil kayıt sureti (Varsa şahıs şirketlerinde zorunlu değildir.)
 • Sicil gazetesi fotokopisi (Varsa şahıs şirketlerinde zorunlu değildir.)
 • Almanya başvuruları için Bağ-Kur Dökümü,
 • İçerisinde en az 2.500-3.000 TL meblağ bulunan güncel tarihli alınmış (Başvurudan en fazla 10 gün önce) son 4 aylık hareketlerini gösterir orijinal hesap cüzdanı veya hesap sahibinin ismi belirtilmiş ıslak kaşeli, imzalı, imza sirküleriyle birlikte hesap dökümü (Hesap, Fon veya Altın hesabıysa döküme TL karşılığını gösterir varlık ekstresi eklenmelidir.)
 • Son aya ait kredi kartı ekstresi,
 • Tapu,
 • Araç ruhsatı,
 • Diploma
 • Evlilik cüzdanı fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Yerleşim yeri bilgilerinin olması gereklidir.)