Title
Text
Biz de sizi bekliyorduk :)

Müsaitlik durumu veya fiyatlar işlem yapmadığınız süre içerisinde değişmiş olabilir. Bu nedenle sizleri detay sayfasına yönlendirdik.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
Yurtdışı turlarda çocuk yaşı maksimum 11 olabilmektedir. 11 yaşından büyük çocuklar yetişkin olarak kabul edilmektedir.
2. OdaOdayı Sil
Yurtdışı turlarda çocuk yaşı maksimum 11 olabilmektedir. 11 yaşından büyük çocuklar yetişkin olarak kabul edilmektedir.
3. Oda Odayı Sil
Yurtdışı turlarda çocuk yaşı maksimum 11 olabilmektedir. 11 yaşından büyük çocuklar yetişkin olarak kabul edilmektedir.
ODA EKLE

Romantik Yol & Göller Bölgesi Turları (Beg-Ber) Pegasus Havayolları Ile

Zagreb-Beld Gölü-Hallstat-Münih-Dresden Şehir Turları Dahil

Not : Çocuk kategorisi 7-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 06.06.2023 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.

Seçili turun programını, dahil ve harici hizmetleri için Tur Programı

YÜKLENİYOR Lütfen Bekleyiniz

Tur Programı

1.Gün Tur Güzergahı
Belgrad İstanbul

ROMANTIK YOL & GÖLLER BÖLGESİ 

BELGRAD (1) LJUBLJANA (1) SALZBURG (1) NÜRNBERG (2)  BERLIN (2)

Pegasus Havayolları ile, 7 Gece 


Zagreb, Bled Gölü, Halltstat, Münih, Dresden Şehir Turları Dahil 


ISTANBUL – BELGRAD 

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde siz değerli misafirlerimizle saat 12:00’de buluşma. Pegasus Havayolları ile PC373 sefer sayılı uçuş ile saat 15:10’da Belgrad’a hareket ve saat 15:55’de varış.  Panoramik Belgrad panoramik şehir turu yapılacaktır.  Şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası serbest zamanın ardından otele transfer. Geceleme otelimizde. (Belgrad) 


2.Gün Tur Güzergahı
Ljubljana Belgrad Zagreb

BELGRAD -  ZAGREB - LJUBLJANA

Sabah kahvaltısının ardından Ljubjyana’ya hareket.  Güzergâh üzerinde Zagreb şehrine uğruyoruz. (Tur ücretine dahildir). Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de şehrin kalbi Ban Jelacic Meydanı’ndan, büyüleyici güzellikteki şehir merkezi sokaklarında yapacağımız panoramik turumuz esnasında, öncelikle Zagreb Katedralini, Dolac Pazar’ını, Zagreb’in sembolü St Mark Kilisesi’ni, Lotrseak Kulesi’ni, St Catherine Kilisesi’ni göreceğiz. Turumuz sonrası serbest zamanın ardından Ljubyana’ya devam ediyoruz.  Avrupa’nın Ejderha Heykelleri ve yeşili ile ünlü Başkentin sokakların’da rehberimiz eşliğin de yapacağımız keyifli yürüyüşlü  panoramik turda  Ljubljana Kalesi, St.Nikolaja Katedrali, Zmajska Most, tarihi çeşme ve Preseren Meydanı, görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde. (Ljubljana)


3.Gün Tur Güzergahı
Salzburg Ljubljana Bled Hallstatt

LJUBLJANA –  BLED – HALLSTTAT  –  SALZBURG 

Sabah kahvaltısının ardından Ljubyana’dan ayrılıyor ve Salzburg’a doğru yola çıkıyoruz. Güzergah üzerinde Bled Gölü’ne uğruyoruz. Bled’de yürüyerek yapacağımız gezi sonrası serbest zaman. Bled Turu’muzdan sonra Halltstat’a hareket. Göller Bölgesi'nde yapılacak turumuzda bölgenin kendine has mimarisi ve eşsiz doğasını birleştiren kasabaların’ da köylerinde gezeceğiz. Wolfgangsee Gölü sonrası, Avusturya’nın en güzel köylerinden biri olan mutlaka görülmesi gereken köy olarak UNESCO Dünya  Kültür Mirası listesinde yer alan Hallstatt’ı panoramik olarak gezeceğiz. (Tur ücretine dahildir).  Turumuz sonrası Salzburg’a devam ediyoruz. Varışımıza istinaden panoramik Salzburg şehir turu yapılacaktır. Salzach Nehri'nin ikiye böldüğü, Klasik müziğin büyük ismi Mozart'ın Şehri  rehberimiz eşliğin de yapacağımız keyifli yürüyüşlü  turumuzdan Arnavut kaldırımlı sokakları, Morartın evi, Mirabell Sarayı’nın barok bahçesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde. (Salzburg)


4.Gün Tur Güzergahı
Nuremberg Salzburg Münih

SALZBURG – MÜNIH – NÜRNBERG 

Sabah kahvaltısının ardından Salzburg’da  ayrılıyor ve Nürnberg’e doğru yola çıkıyoruz. Güzergah üzerinde Münih şehrine uğruyoruz. (Tur ücretine dahildir). Almanya'nın en büyük üçüncü kenti  Bavyera Eyaletinin  en büyük şehri ve başkentidir. Şehir turu esnasın da Karl Platz, Fraunkirche, Eski Belediye Binası, St. Peter kilisesi, Marien Platz göreceğimiz yerler arasındadır. Münih panoramik şehir turu sonrası serbest zaman ve Nürnberg’e hareket. II. Dünya Savaşı öncesi kalabalık Nazi mitinglerinin yapıldığı kent, Ayrıca Hitler’in ve birçok savaş suçlusunun yargılandığı yerdir. Ünlü Nürnberg Mahkemeleri, Orta Çağ’ın en önemli imparatorluk eserlerinden biri olan ve şehri çevreleyen tarihi Kaiserburg İmparatorluk şatosu, Pazar Yeri ve Bayanlar Kilisesi, St. Lorenz Katedrali ve Cellat Köprüsü göreceğimiz önemli yerler arasında. Geceleme Nürnberg otelimizde. (Nürnberg)


5.Gün Tur Güzergahı
Nuremberg

NÜRNBERG

Kahvaltıdan sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek tam günlük muhteşem ‘’Romantik yol ‘’turumuza katılabilirler. Romantik Yol: Bamberg - Würzburg, Wikersheim, Bad Mergentheim gezisine katılabilirler. Kahvaltının ardından özel otobüsümüzle yola çikiyoruz. İlk durağımız Bamberg ve daha sonra Würzburg. Yol güzergâhımızda Bad Mergentheim’a varıyoruz.  Bu tarihi kasaba Avrupa’nın en zengin kaynak sularına sahip, daha sonra 12 yy.'dan kalma Weikersheim kasabası ve şatosu gorulecek yerler arasindadir.  Geceleme Nürnberg otelimizde. (Nürnberg)


ROMANTIK YOL: Romantik Yol: Bamberg - Würzburg, Wikersheim, Bad Mergentheim .Kahvaltının ardından özel otobüsümüzle yola çikiyoruz. ilk durağımız Bamberg ve daha sonra Würzburg. Yol güzergahımızda Bad Mergentheim’a varıyoruz.  Bu tarihi kasaba Avrupa’nın en zengin kaynak sularına sahip.Daha sonra 12 yy.'dan kalma  Weikersheim kasabası ve şatosu görülecek yerler arasindadir.

TUR ÜCRETİ: ( ULAŞIM + REHBERLİK)  kişi başı. 75 €6.Gün Tur Güzergahı
Berlin Nuremberg Dresden

NÜRNBERG–DRESDEN–BERLIN

Sabah kahvaltısının ardından Berlin’e hareket.  Güzergâh üzerinde Dresden şehrine uğruyoruz. (Tur ücretine dahildir). Elbe’nin Floransa'sı Dresden panoramik  şehir  turumuzda  Fraunkirche, Zwinger Sarayı, Bruhl terası, kral yolu, Elbe Nehri ve Martin Luther heykeli görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve UNESCO’NUN Dünya Mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman. Turumuz sonrası Berlin’e devam ediyoruz. Berlin’e varışımızı takiben panoramik Şehir turumuzda Tarihi doğu ve Batı Berlin´de görülecek yerler arasında Brandenburg Kapısı, Parlemento Binasi, Unter den Linden Straße, Berlin Televizyon Kulesi, Berlin Katedrali, Müzeler Adası, Alexanderplatz, Kurfürstendamm bulunmaktadır.  Şehir turu sonrası otelimize transfer.  Geceleme otelimizde (Berlin)


7.Gün Tur Güzergahı
Berlin

BERLIN

Kahvaltıdan sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek tam günlük muhteşem ‘’Poznan ‘’turumuza katılabilirler  Poznan Şehrini gezerken gerçekten masalsı bir dünyada kaybolma hissini de beraberinde yaşatıyor. Şehir turumuz sırasında;  Tarihi şehir meydani,  Poznan Market Meydanındaki Belediye Binası. Ostrow Tumski katedrali, Poznan Ulusal Müze binası St.Maria Magdelana Collegiate Kilisesi’ni ve Özgürlük meydanını göreceğiz. Panoramik şehir turu sonrası serbest zaman. Serbest zaman sonrası Berlin’e dönüyoruz (Berlin)


POZNAN TURU: Varta Nehri’nin iki dalının birleşme yerinde yükselen şehrin en eski merkezi Ostrow Tumski (katedral adası ) bölgesi, Poznan katedrali ve tarihi Belediye binası ziyareti ardından serbest yemek molası sonrası Bilim dunyasinda eski cagi kapatip yeni cagi acan bilim insani Mikolaj Kopernik in şehri Torun a hareket. Unesco Dünya Tarihi Mirası Sit Alanı Listesinde yer alan Torun’a varışımızı takiben şehir turumuzda 14. yüzyılda yapılmış old town ( eski şehir), Gotik tarzda inşaa edilmiş Torun katedrali, Torun Town Hall, St. Mary’s kilisesi, Nicholas Copernicus Anıtı, Planetarium, Catedral ve The Arthurs Court görülecek yerler arasindadir.

TUR ÜCRETİ: ( ULAŞIM  + REHBERLİK)  kişi başı : 75 €


8.Gün Tur Güzergahı
Berlin İstanbul

BERLIN – İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından, uçağın saatine bağlı olarak rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Bilet ve gümrük işlemleri sonrası Pegasus Havayolları’nın PC978 sefer sayılı uçuşu ile saat 16:30’da İstanbul’a hareket. Saat 20:15’de İstanbul’a varış. 

Önemli Bilgiler

Not : Çocuk kategorisi 7-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 06.06.2023 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.

Katılım Koşulları

Tur Katılım Koşullarıdır. Mutlaka Okuyunuz.

 1. Jolly Tur; hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. 
 2. Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan ve satış temsilcinizden öğrenebilirsiniz. Hava yolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Jolly Tur sorumlu tutulamaz. Jolly Tur, zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
 3. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili hava yolu kontuarlarında ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur. 
 4. Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.
 5. Tura katılım için Jolly Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Jolly Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 6. Programlarda belirtilen geziler zorlayıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün ya da günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dahil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir. 
 7. Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından JOLLY TUR  sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 8. Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Jolly Tur sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından  Jolly Tur sorumlu tutulamaz.
 9. Tura iştirak eden kişilerin; şahsi eşyaları, çantaları ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Jolly Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ülkeye veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir. 
 10. Jolly Tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, ilave yataklar; açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 3.yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 
 11. Katılımcıların seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 12. Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Jolly Tur misafirleri Jolly Tur sorumluluğundadır.
 13. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi yoğun dönemlerde  oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede olabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce bilgi verilecektir.
 14. 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 15. Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu ve sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Yapıkredi World Card ile 3 Taksit Kampanyası Kampanya Detayları

 • Yapıkredi World Card ile yapılan yurt dışı tur rezervasyonlarında 3 taksit fırsatı Jolly'de.
 • Yapıkredi ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Axess ile 3 Taksit Kampanyası Kampanya Detayları

 • Axess ile yapılan yurtdışı tur rezervasyonlarında 2 taksite +1 taksit, toplamda 3 taksit fırsatı Jolly'de.
 • Akbank ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Bankkart ile 3 Taksit Kampanyası Kampanya Detayları

 • Bankkart ile yapılan işlemlerde 3 taksit fırsatı Jolly'de.
 • Ziraat Bankası ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

CardFinans ile 3 Taksit Kampanyası Kampanya Detayları

 • CardFinans ile yapılan işlemlerde 2 taksite +1 taksit, toplamda 3 taksit fırsatı Jolly'de.
 • CardFinans 2 taksite +1 taksit kampanyasına, Enpara ve Artı Kampanya’ya dahil olmayan Fix Card’lar dahil değildir,
 • Finans Bank ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Paraf Card ile 3 Taksit Kampanyası Kampanya Detayları

 • 1-30 Haziran 2023 tarihlerinde Premium ve Parafly(Parafree hariç) kartlara özel seyahat, konaklama ve hava yolu sektörlerinde toplamda 5.000 TL harcamaya 200 TL ParafPara,
 • Paraf ile yapılan işlemlerde 2 taksite +1 taksit, toplamda 3 taksit fırsatı Jolly'de.
 • Halkbank ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Bonus Card ile 3 Taksit ve 200 TL Bonus Kampanyası Kampanya Detayları

 • Bonus Card ile tek seferde yapılacak 2.000 TL ve seyahat, konaklama veya araç kiralama harcamanıza 100 TL, toplam 200 TL Bonus!
 • Bonus Card ile yapılan işlemlerde 3 taksit fırsatı Jolly'de.
 • Garanti ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Maximum Card ile 3 Taksit ve 2.500 TL'ye Varan İndirim Kampanyası Kampanya Detayları

 • Maximum Card ile yapılan işlemlerde 3 taksit fırsatı Jolly'de.
 • 30 Haziran 2023 tarihine kadar Maximiles Black kredi kartıyla tek seferde yapacağınız 10.000 TL ve üzeri konaklama rezervasyonlarında %5 indirim avantajı
 • İş Bankası ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Vakıfbank World Card ile 3 Taksit Kampanyası Kampanya Detayları

 • Vakıfbank World Card ile yapılan yurt dışı tur rezervasyonlarında 3 taksit fırsatı Jolly'de.
 • Vakıfbank ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.


Türk Vatandaşlarının Kullandığı Pasaport Tipleri

Hizmet, hususi veya diplomatik pasaport başvurusu için 5682 sayılı Pasaport Kanunu’nda belirtilen şartları taşımayan kişiler umuma mahsus pasaport başvurusunda bulunabilirler.

Vize İçin Gerekli Evrak Listesi

(Eczacılar, Serbest Muhasebeci ve Mâli Müşavirler için de geçerlidir.)
 • Maksimum son 10 sene içerisinde alınmış seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği olan pasaport,
 • Var ise eski pasaportlar
 • Seyahat edilecek ülke konsolosluğuna ait imza bölümleri imazalanmış, ev adresi ve telefon numarası bölümüne cep numarası eklenmiş başvuru formu,
 • 2 adet yeni çekilmiş (son 3 ay içerisinde) beyaz arka fonlu, objektife düz bakılmış yüzde ifade olmaksızın çekilmiş, yüz hatlarının belli olduğu 3,5-4,5 cm boyutlarında biometrik fotoğraf,
 • TC Kimlik Numarası yazılı Nüfus Kâğıdı fotokopisi,
 • Antetli kâğıda (Antetli kâğıt yoksa A4’ün üst orta kısmına kaşe basılarak kullanılabilir) seyahat tarihleri ve gidiş amacı belirtilmiş dilekçe (Beraber seyahat edilecek aile fertleri varsa isimleri belirtilerek masraflarının karşılanacağı beyan edilmeli.)
 • İmza Beyaznnamesi,
 • 2015 işlenmiş vergi levhası,
 • Bağlı bulunduğu odadan son 3 aylık orijinal faaliyet belgesi,
 • Oda sicil kayıt sureti (Varsa şahıs şirketlerinde zorunlu değildir.)
 • Sicil gazetesi fotokopisi (Varsa şahıs şirketlerinde zorunlu değildir.)
 • Almanya başvuruları için Bağ-Kur Dökümü,
 • İçerisinde en az 2.500-3.000 TL meblağ bulunan güncel tarihli alınmış (Başvurudan en fazla 10 gün önce) son 4 aylık hareketlerini gösterir orijinal hesap cüzdanı veya hesap sahibinin ismi belirtilmiş ıslak kaşeli, imzalı, imza sirküleriyle birlikte hesap dökümü (Hesap, Fon veya Altın hesabıysa döküme TL karşılığını gösterir varlık ekstresi eklenmelidir.)
 • Son aya ait kredi kartı ekstresi,
 • Tapu,
 • Araç ruhsatı,
 • Diploma
 • Evlilik cüzdanı fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Yerleşim yeri bilgilerinin olması gereklidir.)