Title
Biz de sizi bekliyorduk :)

Müsaitlik durumu veya fiyatlar işlem yapmadığınız süre içerisinde değişmiş olabilir. Bu nedenle sizleri detay sayfasına yönlendirdik.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. OdaOdayı Sil
3. Oda Odayı Sil
ODA EKLE

Turistik Van Gölü Ekspresi İle Van Tatvan Tunceli Turu (Tatvan-Ankara Yönü)

Kesin Kalkışlı

Not : Çocuk kategorisi 7-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 15.04.2024 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.

Seçili turun programını, dahil ve harici hizmetleri için Tur Programı

YÜKLENİYOR Lütfen Bekleyiniz

Tur Programı

1.Gün Tur Güzergahı
Van

Günün Gezi Noktaları;
Muradiye Şelalesi
İshak Paşa Sarayı
Halı Kilim Atölyesi
Doğubayazıt
Van Müzesi
Kedi Evi

İstanbul - Van uçağı ile Van’a hareket ediyoruz. (Uçak saatlerinde oluşabilecek rötardan dolayı programda değişiklik yapılabilir. Van’da bizi bekleyen rehberimiz eşliğinde yapacağımız meşhur Van kahvaltısının ardından Bend-i Mahi çayının oluşturduğu Muradiye Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Oldukça geniş bir alanda coşkulu bir şekilde köpürerek dökülen şelalede vereceğimiz kahve molamızda bol bol fotoğraf çekip şelalenin keyfini çıkarıyoruz. Şelale gezimizin ardından Tendürek dağlarını aşarak Doğubeyazıt’a ulaşıyoruz. Ağrı Dağı'nın eteklerine kurulmuş Doğubeyazıt' ta Türkiye'nin tanıtım fotoğraflarında sıklıkla kullanılan İshak Paşa Sarayı’nı gezmeye başlıyoruz. Osmanlı İmratorluğu döneminde Topkapı Sarayı’ndan sonra inşaa edilmiş en önemli saray. Dünya üzerinde ilk defa merkezi ısıtma sisteminin kullanıldığı saraydır. Bu sanat harikası yapı taç kapısıyla selamlık ve harem bölümleriyle bizi karşılıyor. Sarayın büyüleyici atmosferinde vereceğimiz serbest zamanımızda bolca fotoğraf çekip Doğubeyazıt'ı yukarıdan seyretme sansını yakalıyoruz. Sonrasında Doğu Anadolu ve İran kültürünün en önemli öğelerinden olan Halı ve Kilimler hakkında ayrıntılı bilgi alabileceğimiz Halı-Kilim Kooperatifinde bir mola verip ardından yemeklerimizi yiyor ve Tendürek dağı üzerinden tekrar Van’a dönüyor ve ülkemizin en yeni ve en güzel müzelerinden birisi olan Van Urartu Müzesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Van şehrinin sembolü meşhur Van Kedilerini görebileceğimiz Kedi Evini ziyaret ederek, eşsiz güzellikteki Van Kedilerini besleme imkanı buluyoruz. Bir sonraki uğrak noktamız Urartu Gümüş sanatının günümüze kadar gelerek ulaştığı en üst seviye olan Savat ve Arubani sanatlarının da sergilendiği gümüş atölyesi olacak. Gümüş alışverişlerimiz sonrasında otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 


Yeme İçme Bilgileri

Kahvaltı: Bölge Restoranlarında Serbest Menü Alınır. Ekstra
Öğle Yemeği: Bölge Restoranlarında Serbest Menü Alınır. Ekstra
Akşam Yemeği: Tur Ücretine Bağlı Olarak Otelde Alınır

2.Gün Tur Güzergahı
Tatvan Van

Günün Gezi Noktaları;
Ahlat Selçuklu Mezarlığı
Kutsal Haç Kilisesi
Nemrut Yanardağ
Akdamar Adası
Krater Gölü
Van Gölü

Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılıyor ve Akdamar adasını ziyaret etmek için Gevaş’a hareket ediyoruz. Ardından bizi bekleyen teknemize(ekstra) binip yaklaşık 30 dakikalık yolculukla Akdamar Adası’na varıyoruz.10. yüzyılda Kral Gagik adına yapılan bir dönem Ermeni vatandaşlarımızın en üst düzey ruhani liderlik makamı olan kiliseyi gezmeye başlıyoruz. Akdamar Kilisesinde rehberimizin aktaracağı kilise üzerinde bulunan kabartmaların anlamlarını dinledikten sonra badem ağaçlarının içerisinde kısa bir kahve molası veriyoruz. Öğle yemeğimizde Van’ın meşhur İnci Kefalini tatmayı ihmal etmeyin. Yemekten sonra Ahlat ’a geçiyoruz. Bazıları 3.5 mt. boyunda olan anıtsal mezar taşlarıyla dolu olan Selçuklu Mezarlığı ve çevresindeki pek çok farklı tarzda inşa edilmiş kümbetlerden en ilginci olan Emir Bayındır Kümbetini görüp Tatvan ’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Buradan dileyen misafirlerimizle Nemrut Kraterini görmek için Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. (Ekstra Tur)  Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 


Yeme İçme Bilgileri

Kahvaltı: Bölge Restoranlarında Serbest Menü Alınır. Ekstra
Öğle Yemeği: Bölge Restoranlarında Serbest Menü Alınır. Ekstra
Akşam Yemeği: Tur Ücretine Bağlı Olarak Otelimizde

3.Gün Tur Güzergahı
Tatvan

Günün Gezi Noktaları;
Munzur Vadisi Milli Parkı
Keban Barajı
Harput
Palu

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Tatvan Tren Garı’ndan 06.35 trenine biniyoruz. Doğu Anadolu bölgesinin pınarları, akarsuları, ova ve dağ manzarası eşliğinde yapacağımız tren yolculuğu sonrasında ilk ziyaret noktamız Palu olacaktır. Burada trenden inip bizi bekleyen aracımıza (ekstra) biniyor ve yönümüzü Tunceli’ye çeviriyoruz. Doğu Anadolu’nun yukarı 'Fırat bölgesinde bulunan Tunceli,  Munzur Vadisi Milli Parkı ile tanınan bir bölge. Şehir merkezi gezimizi ve verilen serbest zamanı tamamladıktan sonra Munzur Vadisi Milli Parkı’na gidiyor ve Munzur suyunun gözelendiği noktayı ziyaret ediyoruz. Burada rehberimizden Alevi-Bektaşi inancı ile ilgili bilgi alıyoruz. Ardından Tunceli’nin Pertek ilçesinden bineceğimiz feribotla Keban baraj gölü üzerinde yapacağımız yolculuğun ardından Elazığ'a ulaşıyor ve Harput’u gezmeye başlıyoruz. 4000 bin yıllık tarihi bulunan Harput kalesine neden Süt Kalesi dendiğini rehberimizden dinledikten sonra Anadolu’nun Pisa Kulesi olarak da adlandırılan Yatık minaresi ile ünlü Harput Ulu camiini ziyaret ediyoruz. Tarihi Harput evlerini dışarıdan gördükten sonra Arap Baba türbesine gidiyor ve Arap Baba’nın hikâyesini dinliyoruz. Ardından tekrar trene dönüyoruz. 


Yeme İçme Bilgileri

KahvaltıTur ücretine dahil olarak otelde alınır.
Öğle Yemeği: Bölge Restoranlarında Serbest Menü Alınır. Ekstra
Akşam Yemeği: Akşam Yemeği (Ekstra)

4.Gün Tur Güzergahı
Tatvan Ankara İstanbul

Günün Gezi Noktaları;
Göreme Açık Hava Müzesi
Dervent Vadisi
Deri Atölyesi
Taş Atölyesi
Paşabağları

Dileyenler sabah erken saatlerde uyanarak Muhteşem Balon Uçuşu, ATV turu, At safari programına katılabilirler. ( Ekstra )

Rehberimiz sizleri balon, ATV turu, at safari turları için bilgilendirecektir.

Sabah saatlerinde alınan kahvaltının ardından Eski adıyla Korama bugünkü adıyla Göreme Vadisi içinde yer alan Göreme Açık Hava Müzesi’ni gezmek üzere otelimizden hareket ediyoruz. Müze içerisindeki muhtelif kiliseler (Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Aziz Basileus Kilisesi, Çarıklı Kilise), yemekhane, mutfak, kiler, şaraphane ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise göreceğimiz yerler arasında. Ardından tur programımız bölgenin doğal kaynaklarından olan onyx taşının işlendiği Onyx Taş atölyesi ziyareti ile devam ediyor. Ziyaretimizin ardından çok başlı peribacalarının ve keşiş hücrelerinin görülebileceği Paşabağ’ da fotoğraf molası veriyoruz. Devamında değişik şekillere benzetilen peribacalarının bulunduğu Devrent Vadisi’ni geziyoruz. Vadi gezinin arıdnan durağımız Deri atölyesi olacak. İnsanlık tarihinin en eski sanatlarından biri olan deri işleme sanatı, yüzyıllar boyunca Anadolu’da yasayan çeşitli uygarlıklar tarafından pek çok farklı alanda kullanılmıştır. Anadolu'nun görkemli uygarlıklarından Hititler’in MÖ 18 yy’dan itibaren tabaklama sanatını geliştirdikleri bölgelerden biri olan Kapadokya'da, günümüz ustalarının işleyerek hazırladıkları deriden yapılma ürünlerin örneklerini görebileceğimiz mağazaya uğruyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz alışverişlerini yapabilirler. Verilen serbest zamanda yapılan alış-verişi takiben Ankara Tren Garına Hareket Ediyorur.Siz değerli misafirlerimize diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere veda ediyoruz


Yeme İçme Bilgileri

Kahvaltı: Trenin restoran bölümünde serbest alınmaktadır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Trenin restoran bölümünde serbest alınmaktadır. (Ekstra)

Önemli Bilgiler

Not : Çocuk kategorisi 7-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 15.04.2024 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.

İptal İade Şartları

Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Jolly Tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Jolly Tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

Uçaklı Turlarımızda;
Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. 
İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz.
Kademeli fiyat sistemi mevcuttur. 
İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. 
Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.

Bonus Card ile 12 Taksit Kampanya Detayları

 • Bonus Card ile yapılan yurt içi tur rezervasyonlarında 3, 6, 9 ve 12 taksit fırsatı Jolly'de.

 • Peşin fiyatına 3 ve 6 taksit fırsatı, tüm yurt içi tur rezervasyonlarında geçerlidir,
 • 9 ve 12 taksit seçeneğinde fiyat farklılıkları olabilmektedir,
 • Kampanya Shop&Fly, Miles&Smiles ve Garanti Amex kartlarında da geçerlidir,
 • Taksit seçenekleri arasında fiyatlar farklılık gösterebilecektir,
 • Bonus ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

CardFinans ve Advantage ile 9 Taksit Kampanya Detayları

 • CardFinans ve Advantage ile yapılan yurt içi tur rezervasyonlarında 3, 5 ve 9 taksit fırsatı Jolly'de.

 • Peşin fiyatına 3 taksit fırsatı tüm yurt içi tur rezervasyonlarında geçerlidir,
 • 5 taksit seçeneğinde fiyat farklılıkları olabilmektedir,
 • 9 taksit seçeneğinde fiyat farklılıkları olabilmektedir,
 • CardFinans "+" taksit kampanyasına, Enpara ve ArtıKampanya’ya dahil olmayan Fix Card’lar dahil değildir,
 • Finans Bank ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Vakıfbank World Card ile 12 Taksit Kampanya Detayları

 • Vakıfbank World Card ile yapılan yurt içi tur rezervasyonlarında 3, 6, 9 ve 12 taksit fırsatı Jolly'de.

 • Peşin fiyatına 3 ve 6 taksit fırsatı, tüm yurt içi tur rezervasyonlarında geçerlidir,
 • 9 ve 12 taksit seçeneğinde fiyat farklılıkları olabilmektedir,
 • Taksit seçenekleri arasında ve erteleme kampanyasından yararlanılan rezervasyonlarda fiyatlar farklılık gösterebilecektir,
 • Vakıfbank ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Bankkart ile 8 Taksit Kampanya Detayları

 • Bankkart ile yapılan yurt içi tur rezervasyonlarında 8 taksit fırsatı Jolly'de.

 • Peşin fiyatına 3 taksit fırsatı, tüm yurt içi otel rezervasyonlarında geçerlidir,
 • 6 taksit seçeneğinde fiyat farklılıkları olabilmektedir,
 • 8 taksit seçeneğinde fiyat farklılıkları olabilmektedir,
 • Ziraat Bankası ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Axess ile 9 Taksit Kampanya Detayları

 • Axess ile yapılan yurt içi tur rezervasyonlarında 3, 6 ve 9 taksit fırsatı Jolly'de.

 • Peşin fiyatına 3 taksit fırsatı tüm yurt içi tur rezervasyonlarında geçerlidir,
 • 6 taksit seçeneğinde fiyat farklılıkları olabilmektedir,
 • 9 taksit seçeneğinde fiyat farklılıkları olabilmektedir,
 • Akbank ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Maximum Card ile 9 Taksit Kampanya Detayları

 • Maximum Card ile yapılan yurt içi tur rezervasyonlarında 3, 6 ve 9 taksit fırsatı Jolly'de.

 • Peşin fiyatına 3 taksit fırsatı, tüm yurt içi tur rezervasyonlarında geçerlidir,
 • 6 ve 9 taksit seçeneklerinde fiyat farklılıkları olabilmektedir,
 • İş Bankası ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Paraf Card ile 9 Taksit Kampanya Detayları

 • Paraf Card ile yapılan yurt içi tur rezervasyonlarında 3, 5 ve 9 taksit fırsatı Jolly'de.

 • Peşin fiyatına 3 taksit fırsatı tüm yurt içi tur rezervasyonlarında geçerlidir,
 • 5 taksit seçeneğinde fiyat farklılıkları olabilmektedir,
 • 9 taksit seçeneğinde fiyat farklılıkları olabilmektedir,
 • Halkbank ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.


Vakıfbank World Card ile 12 Taksit Kampanya Detayları

 • Yapıkredi World Card ile yapılan yurt içi tur rezervasyonlarında 3, 6, 9 ve 12 taksit fırsatı Jolly'de.

 • Peşin fiyatına 3 taksit fırsatı, tüm yurt içi tur rezervasyonlarında geçerlidir,
 • 6, 9 ve 12 taksit seçeneğinde fiyat farklılıkları olabilmektedir,
 • Taksit seçenekleri arasında ve erteleme kampanyasından yararlanılan rezervasyonlarda fiyatlar farklılık gösterebilecektir,
 • Yapıkredi ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.