Title
Text
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
Yurtdışı turlarda çocuk yaşı maksimum 11 olabilmektedir. 11 yaşından büyük çocuklar yetişkin olarak kabul edilmektedir.
2. OdaOdayı Sil
Yurtdışı turlarda çocuk yaşı maksimum 11 olabilmektedir. 11 yaşından büyük çocuklar yetişkin olarak kabul edilmektedir.
3. Oda Odayı Sil
Yurtdışı turlarda çocuk yaşı maksimum 11 olabilmektedir. 11 yaşından büyük çocuklar yetişkin olarak kabul edilmektedir.
ODA EKLE

Ukrayna-Truskavets 5* Rixos Otel - Pgs İle 7 Gece - Doğanın Kucağında Sağlıklı Günler Turu

Ekspres Mayer Terapi Detoks ve Gençleştirme Paketi Katılım Fırsatı

Not : Çocuk kategorisi 2-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 18.06.2021 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.

Seçili turun programını, dahil ve harici hizmetleri için Tur Programı

YÜKLENİYOR Lütfen Bekleyiniz

Tur Programı

1.Gün Tur Güzergahı
Truskavets İstanbul

Doğanın Kucağında Sağlıklı Günler Turu
Lviv, Truskavets, Lviv
7 Gece 8 Gün


İstanbul-Lviv-Truskavets

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşup bagaj ve check-in işlemlerini tamamladıktan sonra Pegasus Havayolları’nın PC420 sayılı tarifeli seferi ile 16.30’da Lviv’e hareket edeceğiz. 18.30’da şehre varıp Trukavets kasabasına doğru yola çıkacağız. Ukrayna’da Lviv’in güneybatısında, Polonya sınırının yakınında yer alan, mineral sularıyla ünlü ve Avrupa’nın en eski turistik merkezi olan Trukavets’e ulaştığımızda panoramik gezimize başlayacağız. Karpatların pitoresk, ekolojik ve oksijen deposu sayılan, sadece dinlenmekle kalmayacağımız, mineral açısından zengin sularının iyileştirici etkisiyle sağlıklı günlere de merhaba diyeceğimiz bu şirin kasabada dağ, orman, yemyeşil doğa manzarası eşliğinde yapacağımız gezimizin ardından konaklamak üzere beş yıldızlı Rixos Prykarpattya Oteli’ne yerleşeceğiz.


2.Gün Tur Güzergahı
Truskavets

Truskavets

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Rixos Prykarpattya Ekspres Mayer Terapisi Detoks ve Gençleştirme Programı’na katılma fırsatı (999 Eur) Bu programda metabolik süreçleri hızlandırmaya, bağışıklık sistemini güçlendirmeye, kilolardan kurtulmaya, enerjiyi geri kazanmaya ve hem fiziksel hem de mental refahı iyileştirmeye yardımcı olmaya yönelik altı (6) günlük program sonunda yenilendiklerini, dinçleştiklerini hissedecekler. Diyet, fizyoterapi ve doğayla bütünleşmeyi kapsayan, vücudun hücresel düzeyde tamamen yenilenmesini, gençleşmesini sağlayan program kapsamında misafirlerimiz bir beslenme uzmanı ve bir dermatologla görüşecekler. Ultrasonla batın incelenmesi, kalp ritminin EKG ile gözlemlenmesi, vücut yağ dokusu miktarının belirlenmesi ve ayrıntılı kan tahlili yapılması sonucunda elde edilen veriler ışığında belirlenen bir diyet programına alınacak misafirlerimizin öğünleri, altı gün boyunca kişiye özel hazırlanacak. Program kapsamında aromaterapi, elle uygulanan medikal masajlar, detoks masajları ve vücuttaki mineral dengesini sağlamaya yönelik olarak Atlantik kıyısındaki Guerande bölgesinde elle toplanan özel bir tuzla desteklenen “Osmo-Thermy” de uygulanacak. Altı günlük süreçte fiziksel aktivite de ihmal edilmeyecek; özel eğitmenler eşliğinde yemyeşil doğada, dağ havası alarak yapılacak “Kuzey Yürüyüşü” ile misafirlerimiz her gün akciğerlerinin ve tüm hücrelerinin oksijenle dolduğunu hissedecek. Ayrıca su aerobiği ve havuz çalışmalarıyla da fiziksel etkinliklere devam edilecek. İlk gün misafirlerimiz öncelikle beslenme uzmanı ile görüşecek ve kendilerine gerekli tahliller yapılacak; böylece diyet mönüsü (kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ve içecekler) oluşturulacak. Öğle yemeğini (ilk diyet öğle yemeği) yedikten sonra uzmanlar eşliğinde köpük banyosu, aromaterapi, su aerobiği ve havuz etkinlikleri (ilk) gerçekleştirilecek. Ardından uzman eğitmenle birlikte “Kuzey Yürüyüşü”ne çıkılacak. Akşam yemeği (ilk diyet akşam yemeği) ertesinde serbest zaman. 


3.Gün Tur Güzergahı
Truskavets

Truskavets

Kahvaltının ardından serbest zaman. 

Mayer Terapisi Detoks ve Gençleştirme Programı’na dâhil olan misafirlerimiz ise özel hazırlanmış kahvaltı öğününden (ilk diyet kahvaltı) sonra uzmanlar eşliğinde köpük banyosu, aromaterapi, su aerobiği ve havuz etkinliklerine (ikinci) katılacaklar; ayrıca Mayer detoks masajıyla “Osmo-Thermy” uygulamasıyla (Geranda Tuzu ile Detoksifikasyon ve Mineralizasyon) (ilk) da tanışacaklar (Terapi akışı eğitmenler tarafından kişiye özel belirlenecektir). Öğle yemeğinin ardından (ikinci diyet öğle yemeği) uzman eğitmenle birlikte “Kuzey Yürüyüşü” yapacak (ikinci), akşam yemeği için otele dönecekler (ikinci diyet akşam yemeği). Sonrası serbest zaman.
4.Gün Tur Güzergahı
Truskavets

Truskavets

Kahvaltının ardından serbest zaman. Mayer Terapisi Detoks ve Gençleştirme Programı’na dâhil olan misafirlerimiz ise özel hazırlanmış kahvaltı öğününden (ikinci diyet kahvaltı) sonra uzmanlar eşliğinde köpük banyosu, aromaterapi, su aerobiği ve havuz etkinliklerine (üçüncü) katılacaklar. Elle yapılan Mayer terapötik karın masajından (ilk) sonra (terapi akışı eğitmenler tarafından kişiye özel belirlenecektir) öğle yemeği (üçüncü diyet öğle yemeği) için restoranda buluşulacak. Uzman eğitmenle birlikte yapılan “Kuzey Yürüyüşü”nden (üçüncü) sonra yenecek akşam yemeğinin ardından serbest zaman (üçüncü diyet akşam yemeği). 


5.Gün Tur Güzergahı
Truskavets

Truskavets

Kahvaltının ardından serbest zaman. Mayer Terapisi Detoks ve Gençleştirme Programı’na dâhil olan misafirlerimiz ise özel hazırlanmış kahvaltı öğününden (üçüncü diyet kahvaltı) sonra uzmanlar eşliğinde köpük banyosu, aromaterapi, su aerobiği ve havuz etkinliklerine (dördüncü) katılacaklar. Misafirlerimiz, elle yapılan Mayer terapötik karın masajı (ikinci), Mayer detoks masajı (ikinci) ve “Osmo Thermy” uygulamasının (ikinci) rahatlatıcı etkisini hissedecekler (terapi akışı eğitmenler tarafından kişiye özel belirlenecektir). Lezzetli diyet öğle yemeği (dördüncü diyet öğle yemeği) yendikten sonra uzman eğitmenle birlikte “Kuzey Yürüyüşü”ne (dördüncü) çıkacak misafirlerimiz akşam yemeği için otele dönecekler (dördüncü diyet akşam yemeği). Sonrası serbest zaman.


6.Gün Tur Güzergahı
Truskavets

Truskavets

Kahvaltının ardından serbest zaman. Mayer Terapisi Detoks ve Gençleştirme Programı’na dâhil olan misafirlerimiz ise özel hazırlanmış kahvaltı öğününden (dördüncü diyet kahvaltı) sonra uzmanlar eşliğinde köpük banyosu, aromaterapi, su aerobiği ve havuz etkinliklerine (dördüncü) katılacaklar. Elle yapılan Mayer terapötik karın masajından (üçüncü) sonra (terapi akışı eğitmenler tarafından kişiye özel belirlenecektir) öğle yemeği (beşinci diyet öğle yemeği) için restoranda buluşulacak. Uzman eğitmenle birlikte yapılan “Kuzey Yürüyüşü”nden (beşinci) sonra yenecek akşam yemeğinin ardından serbest zaman (beşinci diyet akşam yemeği). 


7.Gün Tur Güzergahı
Truskavets

Truskavets

Kahvaltıdan sonra serbest zaman. Mayer Terapisi Detoks ve Gençleştirme Programı’na dâhil olan misafirlerimiz ise özel hazırlanmış kahvaltı öğününden (beşinci diyet kahvaltı) sonra uzmanlar eşliğinde köpük banyosu, aromaterapi, su aerobiği ve havuz etkinliklerine (beşinci) katılacaklar. Elle yapılan Mayer terapötik karın masajından (dördüncü) sonra (terapi akışı eğitmenler tarafından kişiye özel belirlenecektir) öğle yemeği (altıncı diyet öğle yemeği) için restoranda buluşulacak. Uzman eğitmenle birlikte yapılan “Kuzey Yürüyüşü”nden (altıncı) sonra yenecek akşam yemeğinin ardından serbest zaman (altıncı diyet akşam yemeği). 


8.Gün Tur Güzergahı
Truskavets İstanbul

Truskavets-Lviv-İstanbul

Kahvaltının ardından odaları boşaltacak ve çıkış işlemlerimizi tamamlayacağız. Mayer Terapisi Detoks ve Gençleştirme Programı’na dâhil olan misafirlerimiz ise özel hazırlanmış kahvaltı öğününden (altıncı diyet kahvaltı) sonra çıkış işlemlerini tamamlayarak sağlıklı, fiziksel ve ruhsal açıdan zindeliğini kazanmış halde otelden ayrılacaklar. Rehberimizin belirleyeceği saatte tüm misafirlerimizle birlikte Lviv’e gitmek üzere yola çıkacağız. İkinci Dünya Savaşı’nda zarar görmemiş ender şehirlerinden biri olan ve trafiğe kapalı meydanlarıyla, UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan şehrin merkezine vardığımızda yürüyerek yapacağımız panoramik Lviv gezisine başlayacağız. Yüz yıldan fazla süre Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun yönetiminde kalan, o dönemde yapılmış ve bugün hemen hemen tamamı korunmuş binalarıyla şirin bir Orta Avrupa şehri olan Lviv’de Opera Binası’nı, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası’nı, Svobada Meydanı’nı, en eski katedral ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı’nı göreceğiz. Sonrası serbest zaman; ancak dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Eczacılık Müzesi, Çikolata İmalathanesi Satış Mağazası, Ermeni Katedrali ve Arsenal (silah deposu) Turu’na katılabilecekler (30 Eur). Turumuzda yüzlerce yıl önce insanların hastalıklarına nasıl şifa bulunduğunun gösterildiği Eczacılık Müzesi’nin ardından Lviv’de yıllardır farklı görüşlerden siyasi mahkûmların hapsedildiği meşhur zindanları ziyaret edecek, ayrıca meşhur silahlıkları göreceğiz. Gezimiz Kars’ta bulunan Ünlü Ani Ermeni Kilisesi’nin bir eşi olan Lviv Ermeni Kilisesi’ni ziyaret ederek devam edecek. Muhteşem freskleri olan bu kiliseyi gezdikten sonra dünyaca ünlü Lviv çikolatalarının satıldığı imalathane satış mağazası zincirlerinin en ünlü ve dört katlı merkezine giderek bir kahve molası vereceğiz. Ardından bu eşsiz Orta Avrupa şehrini keşfetmek ve şehrin keyfine varmak isteyenler için, rehberimizin belirteceği saate kadar serbest zaman. Sözleşilen saatte buluştuktan sonra Lviv Havalimanı’na gitmek üzere yola çıkacağız. Bagaj ve check-in işlemlerini tamamlayacak, Pegasus Havayolları’nın PC421 sefer sayılı uçuşuyla 19.35’te İstanbul’a hareket edeceğiz. Yerel saatle 21.40’ta İstanbul’a vardığımızda turumuz da sona erecek. Eve hoş geldiniz!


Önemli Bilgiler

Not : Çocuk kategorisi 2-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 18.06.2021 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.

Katılım Koşulları

Tur Katılım Koşullarıdır. Mutlaka Okuyunuz.

 1. Jolly Tur; hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. 
 2. Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan ve satış temsilcinizden öğrenebilirsiniz. Hava yolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Jolly Tur sorumlu tutulamaz. Jolly Tur, zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
 3. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili hava yolu kontuarlarında ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur. 
 4. Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.
 5. Tura katılım için Jolly Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Jolly Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 6. Programlarda belirtilen geziler zorlayıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün ya da günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dahil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir. 
 7. Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından JOLLY TUR  sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 8. Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Jolly Tur sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından  Jolly Tur sorumlu tutulamaz.
 9. Tura iştirak eden kişilerin; şahsi eşyaları, çantaları ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Jolly Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ülkeye veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir. 
 10. Jolly Tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, ilave yataklar; açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 3.yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 
 11. Katılımcıların seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 12. Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Jolly Tur misafirleri Jolly Tur sorumluluğundadır.
 13. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi yoğun dönemlerde  oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede olabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce bilgi verilecektir.
 14. 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 15. Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu ve sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Diğer Tur Bilgileri


* Ülkeye Yeni TC Fotoğraflı ve Çipli Kimlik Kartı ile Vizesiz Giriş yapılabilmektedir. Çocukların kimliklerinde de fotoğraf bulunma zorunluluğu vardır. Aksi takdirde ülkeye giriş yapılamamaktadır.
** 
Önemli Bilgilendirme: Tedavi akışı tur esnasında doktor ve uzmanlar tarafından içerik değişmeksizin farklılık gösterebilir. 


Otel Bilgileri : 

5* Rixos Prykarpattya Truskavets vb.

Ekspres Mayer Terapi Detoks ve Gençleştirme Paketi   : 999 Eur / Kişi başı 

Türkçe bilen çevirmen eşliğinde (6 gün)
Doktor eşliğinde altı (6) konsültasyon
Beslenme uzmanı ile iki (2) görüşme ve kişiye özel diyet öğün içeriğinin (kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği) belirlenmesi 
(Altı [6] kahvaltı, altı [6] öğle yemeği, altı [6] akşam yemeği fiyata dâhildir.)
Mayer terapötik manuel karın masajı: Dört (4) defa
Köpük banyosu ve aromaterapi: Altı (6) defa
Mayer detoks masajı: İki (2) defa
“Osmo-Thermy” (Guerande tuzu ile detoksifikasyon ve mineralizasyon uygulaması): İki (2) defa
Su aerobiği ve havuzu: Altı (6) defa
Uzman eğitmen eşliğinde “Kuzey Yürüyüşü”: Altı (6) defa 
Kan, idrar tahlilleri ve tetkikler;
Dermatologla görüşme: Bir (1) defa
Tam kan sayımı, ESR, Potasyum, Sodyum, Kalsiyum, Demir, Magnezyum: Bir (1) defa 
Mikroskopi ile genel idrar tahlili: Bir (1) defa ve Genel idrar tahlili (10 parametre): Üç (3) defa
C-reaktif protein (PSA): Bir (1) defa
Kapiller kan glukozu testi (hızlı): İki defa
Biyokimyasal kan testi (16 parametre): Bir (1) defa
Yağ dokusunun belirlenmesi için hızlı yöntem: İki (2) defa
Elektrokardiyografi (EKG): İki (2) defa
Üriner sistem ultrasonu (rezidüel idrar tayini, böbrek, mesane): Bir (1) defa
Batın ultrasonu (karaciğer, safra kesesi, safra kanalları, pankreas, dalak): Bir (1) defa
World Card 3 Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları

 • World Card ile yapılan işlemlerde 3  taksit fırsatı Jolly'de.
 • Yapıkredi ve Jolly Tur kampanya koşullarında değiştirme hakkını saklı tutar.
Bankkart Combo 3 Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları

 • Bankart Combo ile yapılan işlemlerde 3 taksit fırsatı.
Bonus 3 Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları

 • Bonus Card ile yapılan işlemlerde 3 taksit fırsatı Jolly'de.
Axess 3 Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları


 • Axess ile yapılan işlemlerde 3 Taksit fırsatı Jolly'de
 • Akbank ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.
CardFinans 3 Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları

 • Card Finans ile yapılan işlemlerde 3 taksit fırsatı Jolly'de.
Maximum Card 3 Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları

 • Maximum Card ile yapılan işlemlerde 3 taksit fırsatı.
 • İş Bankası ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.
Paraf Card Taksit Kampanya Detayları Kampanya Detayları

 • Halkbank ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Türk Vatandaşlarının Kullandığı Pasaport Tipleri

Hizmet, hususi veya diplomatik pasaport başvurusu için 5682 sayılı Pasaport Kanunu’nda belirtilen şartları taşımayan kişiler umuma mahsus pasaport başvurusunda bulunabilirler.

Vize İçin Gerekli Evrak Listesi

(Eczacılar, Serbest Muhasebeci ve Mâli Müşavirler için de geçerlidir.)
 • Maksimum son 10 sene içerisinde alınmış seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği olan pasaport,
 • Var ise eski pasaportlar
 • Seyahat edilecek ülke konsolosluğuna ait imza bölümleri imazalanmış, ev adresi ve telefon numarası bölümüne cep numarası eklenmiş başvuru formu,
 • 2 adet yeni çekilmiş (son 3 ay içerisinde) beyaz arka fonlu, objektife düz bakılmış yüzde ifade olmaksızın çekilmiş, yüz hatlarının belli olduğu 3,5-4,5 cm boyutlarında biometrik fotoğraf,
 • TC Kimlik Numarası yazılı Nüfus Kâğıdı fotokopisi,
 • Antetli kâğıda (Antetli kâğıt yoksa A4’ün üst orta kısmına kaşe basılarak kullanılabilir) seyahat tarihleri ve gidiş amacı belirtilmiş dilekçe (Beraber seyahat edilecek aile fertleri varsa isimleri belirtilerek masraflarının karşılanacağı beyan edilmeli.)
 • İmza Beyaznnamesi,
 • 2015 işlenmiş vergi levhası,
 • Bağlı bulunduğu odadan son 3 aylık orijinal faaliyet belgesi,
 • Oda sicil kayıt sureti (Varsa şahıs şirketlerinde zorunlu değildir.)
 • Sicil gazetesi fotokopisi (Varsa şahıs şirketlerinde zorunlu değildir.)
 • Almanya başvuruları için Bağ-Kur Dökümü,
 • İçerisinde en az 2.500-3.000 TL meblağ bulunan güncel tarihli alınmış (Başvurudan en fazla 10 gün önce) son 4 aylık hareketlerini gösterir orijinal hesap cüzdanı veya hesap sahibinin ismi belirtilmiş ıslak kaşeli, imzalı, imza sirküleriyle birlikte hesap dökümü (Hesap, Fon veya Altın hesabıysa döküme TL karşılığını gösterir varlık ekstresi eklenmelidir.)
 • Son aya ait kredi kartı ekstresi,
 • Tapu,
 • Araç ruhsatı,
 • Diploma
 • Evlilik cüzdanı fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Yerleşim yeri bilgilerinin olması gereklidir.)