Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Adana Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Adana Otelleri, birbirinden farklı konseptlerle Adana’ya gelen ziyaretçileri ağırlıyor. Yaz sezonunun oldukça uzun ve sıcak geçtiği Adana son yıllarda bilinirliğini arttırdı. Gerek diziler vasıtasıyla gerekse kültürel yapısıyla Adana’ya olan ilgi oldukça fazla. Adana şehrini takım tutar gibi seven fanatiklerin sayısı da gittikçe artıyor.

Adana Otelleri Çukurova, Yüreğir, Adana Merkez ve Seyhan bölgelerinde yoğunlaşıyor. Oda kahvaltı, sadece oda, yarım pansiyon ve diğer yirmi yedi çeşit otel konseptiyle hizmet veriyor. Açık yüzme havuzu, kapalı yüzme havuzu, sauna, spa merkezi, spor aktiviteleri ve kablosuz internet hizmetleri de mevcut. Otel temaları olarak Adana Otelleri, Ekonomik Otel, Koranavirüs Önlemi Alınan Tesisler, Şehir Oteli ve Havalimanı Otelleri olarak ayrılıyor.

Adana

İpek Yolu üzerinde konumlanan Adana’da konaklama, gözlem yeri ve antik kent bulunuyor. Şehir içine kurulan kaleler, kervansaraylara baktığımız zaman Adana bölgesinin tarih boyunca gözde bir coğrafya olduğunu anlayabiliyoruz. Yani şöyle düşünün M.Ö 1650 yıllarında işlenen bir Hitit tabletinde bölgenin adı Uru Adania olarak işlenmiş. 3600 yıldan eskiye dayanan şehir adının bile günümüze kadar korunması çok değerli.

Adana köklü bir geçmişe sahip olduğu için çok fazla önemli tarihi yapıya sahip. Roma imparatoru Hadrian tarafından inşa edilmiş olan Taşköprü şehrin önemli simgelerinden bir tanesi. Misis Höyüğünden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Misis Mozaik Müzesi de şehrin önemli yerlerinden. Missi Havraniye Kervansarayı, Anavarza Antik Kenti, Yılankale ve birçok ören yeri Adana’nın sahip olduğu sayısız tarihi ve kültürel noktalarından bazıları.

Adana Otellerinde Uygun Fiyat Avantajları

Rüya gibi bir Adana tatilini uygun fiyatla iyi hizmeti alarak geçirmenin yolu bildiğiniz gibi Jolly’den geçiyor. Jolly birçok tatil kampanyaları ile birlikte Adana şehrinin severlerin de yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Sizin için uygun Adana Otelini bulmaya çalışırken Jolly kullanırsanız, kırktan fazla otel seçeneği ile istediğiniz Adana otelini uygun fiyata dakikalar içinde bulabilirsiniz.

Adana Otellerinde Konaklamak İçin Tıklayın!

Adana'da Ulaşım

Adana’da şehir içi ulaşım seçenekleri olarak metro, büyükşehir belediye otobüsleri, özel halk otobüsleri, minibüsler ve taksiler kullanılıyor. Bu toplu taşıma araçları ile Adana’da istediğiniz bölgeye rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz ama akşam saatlerinde sonlanan seferler sonrası araç bulmakta zorlanabilirsiniz. Akşam saatleri genellikle taksiler kullanılmaktadır. Metrolar 21.00 – 23.00 saatleri arası 15 dakika da bir hizmet veriyor. Adana Şakirpaşa Havalimanı şehir merkezine 5 km mesafede olduğu için ulaşım problem olmamaktadır. Adana toplu taşıma araçlarından tek kullanımlık biletlerle faydalanabileceğiniz gibi Adana Kentkart kullanarak daha uygun ücretlerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Adana'da Gezilebilecek Yerler

Taşköprü

Roma imparatoru Hadrian tarafından inşa edilmiş olan Taşköprü şehrin önemli simgelerinden bir tanesi. Yüreğir bölgesi ile Seyhan bölgesini birleştiren köprü 21 adet gözden meydana gelen muhteşem bir yapı.

Büyük Saat Kulesi

Osmanlı’nın son döneminde Abdülhamid Han tarafından önemli şehirlere diktirdiği saat kulelerinden bir tanesi de Adana yer alıyor. 32 metre uzunluğunda olan Adana Saat Kulesi Türkiye’nin en büyük saat kulesi olma ünvanını taşıyor. Bu saat kulesi Adana Büyükşehir Belediyesi’nin sembolünde de yer alıyor.

Adana Kalesi

İlk çağlarda inşa edildiği bilinen Adana Kalesi, hem şehrin savunması hem de gözlem amaçlı olarak yapıldığı tahmin ediliyor. Şehir önemli noktalarının buradan izleyebilirsiniz.

Ulu Camii

Anadolu beyliklerinden olan Ramazan Oğulları tarafından inşa edilen Ulu Camii’ye, her sene binlerce kişi ziyarete geliyor. Gerek mimarisine ve gerek görkemiyle temsil ettiği Selçuklu ve Memlük dokularına hayran kalacaksınız.

Bebekli Kilisesi

Çok köklü bir geçmişi bulunmasa da Bebekli Kilisesi ilgi çeken Adana yapıları arasında. Tepebağ ilçesinde yer alan Bebekli Kilisesi 1880’li yıllarda yapılıyor. Adını kilisenin tepesinde yer alan iki buçuk metrelik tunçtan yapılan Meryem Ana heykelinin aşağıdan bebeğe benzetilmesinde dolayı alıyor.

Adana Misis Mozaik Müzesi

Misis Höyüğünden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Misis Mozaik Müzesi de şehrin önemli noktalarından. Antik misis zamanına ait eşyaların ve muhteşem bir sanatla işlenmiş mozaiklerin sergilendiği müzeye giriş ücretsiz.

Adana Etnografya Müzesi

Çukurova ve Toroslar’da yörüklerin sürdüğü göçebe yaşama ait eşyaların sergilendiği müze eski bir kilisenin içinde yer alıyor. Adana Etnografya Müzesi de ziyaretçilerinden ücret almamaktadır.

Adana Kapıkaya Kanyonu

Pozantı’dan dağlık alanlara uzanan bu kanyon Karaisalı ilçesi Kaplıkaya köyü içinde yer alıyor. Seyhan nehrinin kollarının açtığı bu kanyonda doğanın ve manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Seyhan Barajı Gölü

Seyhan Nehrinin taşkınlıklarını önlemek ve enerji elde etmek için inşa edilen baraj ve oluşan baraj gölü Adana’nın serinleme yerlerinden bir tanesi haline geldi. Doğal güzelliklerinin tadını çıkarabilir etrafında kurulan işletmelerde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Adana'da Yapılabilecek Aktiviteler

Adana’da yapabileceğiniz birçok aktivite mevcut ama bunların başında bence şehri tanımak gelmeli. Şehrin tarihi yapılarını, müzelerini ve doğal güzelliklerini gezmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Adana’nın tarihi hanları, çarşıları ve pazarlarında alışveriş yapabilirsiniz. Adana barları ve kulüplerinde eğlence hayatına akabilirsiniz.

Adana'da Alışveriş

Adana’da alışveriş denilince ilk akla gelen yerlerden bir tanesi Tarihi Kazancılar Çarşısı. Saat Kulesi’nin dibinde yer alan bu çarşı Kapalıçarşı kültürü ile işliyor. Tarihi değerlerin ve ürünlerin satıldığı bu çarşıda birçok hediyelik eşya bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra burada modern ürünler de bulmak mümkün.

Adana Büyükşehir olması sebebiyle birçok avm ve alışveriş merkezine sahip. Bununla birlikte düzenli olarak kurulan halk pazarlarında dilediğin gibi alışveriş yapabilir, Adana’nın muhteşem tatlarını yuvanıza da götürebilirsiniz.

Adana'da Eğlence & Festivaller

Adana Üniversite öğrencilerine de ev sahipliği yaptığı için eğlence hayatı oldukça hareketli. Şehrin herhangi bir noktasında eğlenebilecek bir yer bulmanız mümkün ama Çukurova bölgesi eğlence mekanlarının yoğunlaştığı bir bölge. Beyoğlu, Hayal Kahvesi, Borsa Lounge, Brasserie Bomonti sevilen eğlence mekanları arasında.

Adana her sene çok sevilen festivallere ev sahipliği yapıyor. Uluslararası Adana film Festivali, Portakal Çiçeği Karnavalı, Adana Lezzet Festivali, Adana Kebap ve Şalgam Festivali, Adana Havacılık ve Yamaç Paraşütü Festivali, Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali Adana festivallerinden bazıları.

Havalimanına Yakın Adana Otelleri

Havalimanına yakın Adana otelleri Seyhan ilçesinin havalimanına yakın bölgesinde yer alıyor. Oda kahvaltı seçeneği olan havalimanına yakın Adana Otellerinde sauna, spa merkezi, spor aktiviteleri ve kablosuz internet gibi hizmetler yer alıyor.

Havalimanına Yakın Adana Otellerinden Konaklamak İçin Tıklayın!

Adana Seyhan Otelleri

Adana otellerinin yoğun olarak yer aldığı Seyhan ilçesi Adana’da tatil yapmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği yerler arasında. Adana Seyhan ucuz otellerinde, lüks hizmet veren otellerinde yer aldığı bir ilçe. Oda kahvaltı, sadece oda ve yirmi diğer çeşit otel konsepti bulunan Adana Seyhan Otelleri, Açık yüzme havuzu, kapalı yüzme havuzu, sauna, spa merkezi, spor aktiviteleri ve kablosuz internet hizmetleri veriyor.

Adana Seyhan Otellerinde Tatil Yapmak İçin Tıklayın!

Adana Çukurova Otelleri

Adana Çukurova Otellerinde Şehir Otelleri, Ekonomik Oteller ve Koronavirüs Önlemi Alınan Tesisler mevcut. Oda Kahvaltı, sadece oda, yarım pansiyon gibi konseptlerle hizmet veren Adana Çukurova Otellerinde konforlu ve eğlenceli bir tatil sizleri bekliyor.

Adana Çukurova Otellerin Konaklamak İçin Tıklayın!

Adana Şehir Merkezi Otelleri

Adana şehir merkezi otelleri konumu itibari ile Adana’nın her yerine ulaşımın uygun olduğu tesisler.Sahip olduğu toplantı salonları ile de iş dünyası tarafından da tercih edilen Adana Şehir Merkezi otelleri üstün hizmet kalitesi ile müşterilerini ağırlıyor.

Adana Merkez Otellerin Konaklamak İçin Tıklayın!

Adana Yüreğir Otelleri

Adana Yüreğir Otelleri oldukça kaliteli ve lüks hizmetin verildiği tesisler arasında. Oda kahvaltı, sadece oda ve beş diğer çeşit otel konsepti bulunan Adana Yüreğir Otelleri, Açık yüzme havuzu, kapalı yüzme havuzu, sauna, spa merkezi, spor aktiviteleri ve kablosuz internet hizmetleri veriyor.

Adana Yüreğir Otellerinde Konaklamak İçin Tıklayın!

SIKÇA SORULAN SORULAR

Adana'da Otel Rezervasyonu Nasıl Yapabilirim?

Adana’da otel rezervasyonu yapmanın en kolay yolu Jolly’den geçiyor. Jolly Adana Otelleri listesine bakarak sizin için uygun Adana otelini avantajlı fiyatlarla bulabilirsiniz. Sizin için uygun oteli bulduktan sonra rezervasyon yap seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Adana’daki tatilinizi ucuz otellerde kaliteli hizmet alarak geçirmek istiyorsanız bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Adana'da Nerede Kalınır?

Adana’da kalabileceğiniz bölgeler oldukça fazla olmasına rağmen bazı ilçeler yoğunlukla tercih ediliyor. Adana Merkez Otelleri şehir merkezinde olduğu için tercih edilen yerler arasında. AyrıcaSeyhan, Çukurova ve Yüreğir İlçeleri konaklamada en fazla sevilen ve tercih edilen yerler arasında.

Çocuklu Aile Tatili için Adana Otellerinde Konaklayabilir miyiz?

Çocuklu aile tatili için Adana otelleri gayet uygun. Genellikle ailelerin tercih ettiği birçok otel var. Bu çocuk dostu aile otellerinde çocuklara özel hizmetler mevcut. Çocuklara özel menüler, parklar bazı Adana Otellerinde var.. Özellikle Çukurova ve Yüreğir bölgesinde çocuk dostu oteller yoğunlukla tercih edilmektedir.

Termal Tatili Yapabileceğim Adana Otellerinde Konaklayabilir Miyim?

Adana’da tam anlamıyla termal tesis olarak kullanılan işletmeler olmasa da Spa merkezine sahip işletmeler var. Profesyonel spa merkezi çalışanları ile tam bir yenilenme yaşayabileceğiniz Adana Termal otelleri, ekstra hizmetleri ile de tatil severleri mutlu ediyor.

Adana Otellerinde Evcil Hayvanımla Konaklayabilir Miyim?

Adana’da evcil hayvanlar için hizmet veren oteller evcil hayvan dostu oteller olarak adlanıyor. Adana hayvan dostu otellerde evcil hayvanınızla beraber gönül rahatlığı ile konaklayabilirsiniz. Bu otellerde evcil hayvanlarınıza özel hizmetler de verilmekte. Koranavirüsü salgını dolayısıyla alınan hijyen önlemleri nedeniyle bazı otellerde evcil hayvan kabul edilmeyebilir. Rezervasyonunuzu yapmadan önce Oteller ile iletişime geçmeyi unutmayın.

Adana Otellerinde Spa & Wellness Hizmeti Bulunur Mu?

Adana otellerinde spa & wellness hizmetlerinden en kaliteli şekilde yararlanabilirsiniz. Bu linke tıklayarak termal tatil anlayışınıza uygun, fiyat avantajlı Adana spa & wellness hizmetleri veren otelleri bulabilir rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.

Yüzme Havuzu Bulunan Adana Otellerinde Konaklayabilir Miyim?

Adana otellerine açık yüzme havuzu ve kapalı yüzme havuzu hizmeti veren otellerde konaklayabilirsiniz. Hem açık yüzme havuzu hem de kapalı yüzme havuzunun bulunduğuoteller su keyfine düşkün tatil severlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor.

Adana'da Otel Olanakları Nelerdir?

Adana otelleri oda kahvaltı, sadece oda, yarım pansiyon ve diğer yirmi yedi çeşit otel konseptiyle hizmet veriyor. Açık yüzme havuzu, kapalı yüzme havuzu, sauna, spa merkezi, spor aktiviteleri ve kablosuz internet olanakları da mevcut.

Adana'da Hangi Otel Tiplerinde Konaklayabilirim?

Adana’da ekonomik otel, şehir oteli, havalimanı otelleri, hosteller, pansiyonlar ve koronavirüs önlemi alınan tesisler gibi işletmelerde konaklayabilirsiniz.

Adana'ya Nasıl Gidilir?

Adana’ya özel aracınızla gidebileceğiniz gibi bulunmuş olduğunuz şehirden şehirler arası otobüs firmalarıyla ya da hava yolunu kullanarak ulaşımı sağlayabilirsiniz. Büyükşehir Belediyesi Adana Merkez Otogarı Seyhan’da bulunduğu için konaklayacağınız otele rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz. Yine aynı şekilde Adana Havalimanı Çukurova ilçesinde yer aldığı için buradan istediğiniz noktaya gerek taksi gerek toplu taşıma araçlarıyla rahatça ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.

Adana'da Ne Yenir, Ne İçilir?

Sırf yemekleri için bile Adana’ya seyahat edilir diyenlerdenseniz siz de bizdensiniz. Adana’da Seyyar Levent Börekçide su böreği özel tavsiyelerimiz arasında yer alacak. Kaburgacı Yaşar Usta’da kaburga, Ciğerci Mahmut’da ciğer, Gönül

Adana’da Gece Hayatı Nasıldır?

Adana’da gece hayatı için azımsanmayacak derecede seçenekler mevcut. Gece hayatının hareketli olduğu bölgelerin başında Turgut Özal, Gazipaşa ve Baraj Yolu gibi bölgeler geliyor. Sadece kulüp tarzı işletmelerin eğlence anlayışıyla şekillenmediği Adana gecelerinde canlı müzikler, fasıllar ve meyhaneler sık tercih edilen mekanlar arasında. Lagos Balık Restoran, Tarihi Kısmet Meyhanesi, Taşköprü Meyhanesi sevilen işletmeler arasında.

Adana Otellerinde Koronavirüs Önlemleri Alındı mı?

Evet, Adana’da koranavirüs önlemi alan tesisler mevcut. Bu linke tıklayarak güvenle tatil yapacağınız, fiyat avantajlı Adana Koronavirüs önlemi alan otelleri bulabilir rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.

Adana Korona Virüs Önlemi Alınan Otellerde Konaklamak İçin Tıklayın!

Adana Bölgesindeki Açık Hava Etkinlikleri Hangileridir?

Adana bölgesinde açık hava etkinlikleri denilince doğal güzelliklere sahip yerlerde vakit geçirmek ilk akla gelen şeylerden. Seyhan Barajı Gölü, Adana Merkez Parkı, Adana Atatürk Parkı, Çoban Dede Parkı, Kaplıkaya Kanyonu, Aladağ Küp Şelalesi, Çakıt Vadisi, Gölek Vadisi, Karpuzbaşı Şelalesi gibi doğal güzelliklere ve manzaraya sahip yerlerde vakit geçirebilirsiniz.

Taş Köprü Yakınındaki Otellerde Konaklayabilir Miyim?

Taş Köprü şehir merkezinde yer alan Adana’nın simgelerinden birisi olan yapı.Taşköprü bölgesine yer alan oteller en sevilen Adana Şehir Merkezi Otelleri arasında ve Taşköprü merkeze oldukça yakın mesafede. Otelinizden çıktıktan sonra yürüyerek Taş Köprüye ulaşabilirsiniz.

Adana Merkez Park Yakınındaki Otellerde Konaklayabilir Miyim?

Seyhan’da yer alan Adana Merkez Parkı dinlenmek ve keyifli vakit geçirmek için çok güzel bir nokta.

Merkez Park Yakınındaki Adana Otellerinde Konaklamak İçin Tıklayın!

Sabancı Merkez Camii Yakınındaki Otellerde Konaklayabilir Miyim?

Seyhan’da yer alan Sabancı Merkez Camii 1998 yılında inşa edilmiş güzel bir yapı. Bu güzel camiye yakın konumda bir çok otel işletmesi mevcut.

Sabancı Merkez Camii Yakınındaki Adana Otellerinde Konaklamak İçin Tıklayın!