Title
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
3. Oda
Odayı Sil
4. Oda
Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
GİRİŞ TARİHİ Tarih Seçiniz
ÇIKIŞ TARİHİ Tarih Seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
ODA VE KİŞİ SAYISI 1 Oda
Hemen Ara

Adana Otelleri

Dilerseniz Seyahat Planlayıcıyı kullanarak sonuçları kendi kriterlerinize göre listeleyebilirsiniz.

Sonuçları Haritada Göster

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
tesisin tanesini görüntülediniz

Adana Otelleri Fırsat

Adana otelleri hem iş hem de turistik seyahatlerini için uygun seçenekleriyle Jolly'de! Seyhan nehri üzerinde, göz alabildiğince geniş pamuk tarlaları, lezzetli mutfağı ve tepeden hiç inmeyen güneşiyle, Türkiye'nin en kalabalık beşinci şehridir Adana. Gezilecek yerleri, kültür ve sanat etkinlikleri, tarlaları, yenilecek yemekleri ve doğal güzellikleri Adana, her gezginin listesinde yer almalı. Kozmopolit bir kent olan ve iş seyahatleri için de uğrak noktası konumunda yer alan Adana'da birbirinden güzel Adana otelleri yer alıyor. Adana otelleri arasında yoğun olarak merkeze yakın konumdakiler tercih ediliyor. Yine Seyhan otelleri de Adana otellerinin en çok tercih edileni oluyor. Son zamanlarda Adana Portakal Çiçeği Festivali ve Kebap Festivali ile her yaştan gezginin ilgisini çeken Adana, festival dönemlerinde büyük bir yoğunluk yaşıyor. Adana, gurme turlarıyla da yeni tatların peşinde olanlar için iyi bir rota oluyor.

Jolly'de Adana otelleri fırsatlı ve avantajlı fiyatlarla sizleri bekliyor. Özel indirimler, ekstra fırsatlar ve sürprizler ile Adana'yı şimdi keşfetmenin tam zamanı.


Adana Otelleri Fiyat

Adana otelleri fiyat açısından gezginlerin yüzünü güldürüyor. Uygun otel seçeneklerine sahip Adana otelleri, Akdeniz coğrafyasının farklı güzelliklerini misafirlerine yaşatıyor. İstanbul, Ankara, Bursa gibi büyük illerden sık sık ulaşım bulunan Adana, bahar aylarında ve festival zamanlarında yoğun bir talep görüyor. Bu nedenle yoğun dönemlerde Adana otelleri fiyat açısından farklılaşabiliyor. Adana'yı baştan başa gezmek, kebap yemek için siz de bahar aylarını tercih etmelisiniz. Yaz ayları Adana'da yüksek sıcaklık oranına sahip olması nedeniyle rahat gezebilmeniz açısından bahar ayları öneriliyor. Adana otelleri fiyatları bahar aylarında her bütçeye uygun seçenekte yer alıyor. Adana'yı turistik olarak gezmek için Adana merkez otelleri tercih edebilir ve böylece kenti yürüyerek gezebilirsiniz. Adana merkez otelleri fiyat açısından da uygun tercihleri barındırmaktadır. Adana otelleri fiyatları bölgenin dünyaca ünlü Altın Koza Film Festivali zamanında da artış gösterebilir. Bu yüzden seyahatinizi hangi dönemde yapmak istediğinize karar verip otel planlamanızı ona göre yapmanızı tavsiye ederiz.


Adana

Adana, inanç turizmi açısından da önemli eserlere sahip. Şehirde Orta Çağ'dan kalma cami ve kiliselerin yanı sıra, modern mimarisiyle dikkat çeken ve Orta Doğu'nun en büyük camilerinden biri olarak anılan Sabancı Merkez Cami de ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Adana'yı merak konusu yapan en önemli detaylardan biri de sanata katkısı. Günümüzde yedinci sanat olarak anılan sinema, Adana için de oldukça özel bir alan. Şehir 1969 yılından bu yana her yıl "Adana Altın Koza Film Festivali"ne ev sahipliği yapıyor. Bir film şenliği olarak başlayan etkinlik, bugün uluslararası sanat camiasında ilgiyle takip edilen sektörün önemli platformlarından biri niteliğinde.

Adana denildiğinde belki de birçoğunuzun aklına gelen enfes yemekler oluyor. Adana mutfağında uluslararası bir üne sahip yöresel yemekler sizleri bekliyor. Onca çeşidin arasında mutlaka damak tadınıza uyan, lezzetini unutamayacağınız şeyler yiyeceksiniz. Adana ziyareti sırasında kilo almaya ihtimaline karşı hazırlıklı olun, deriz. Adana'da bol bol gezip, o yorgunluğu lezzetli sofralarda attıktan sonra, dönerken yanınızda getirmek isteyeceğiniz bir çok şey var. Mutlaka Kazancılar Çarşısı'na uğramalı, kendiniz ya da sevdikleriniz için bakır mutfak kapları almalısınız. Ayrıca, Adana'dan başka yerlerde aynı lezzette bulamayacağınız biber salçaları, baharatlar, kuru dolmalıklar unutulmamalı. Eğer alışveriş merkezlerine uğramak isterseniz, Seyhan ilçesi size birçok seçenek sunabilir.


Adana'da Gezilecek Yerler

Adana'da gezilecek yerler için birçok rota olacak listenizde. Aladağ sınırları içinde bulunan Akören Kilisesi, Meydan Kalesi, Ağacakise Anıt Ağaç, Simit ve Karpuzbaşı Çağlayanları, Eğner, Mazılık Ören ve Posyağbasan Kaleleri, Sandıklı Su ve Acı Su, turistlerin uğrak yerleri olarak öne çıkıyorlar. Adana'ya 122 km uzaklıktaki Feke, birçok kavim ve devletin yerleşim yeri olmuş. Feke'ye bağlı Tapan'ın köylerinde, el sanatlarından ağaç oymacılığına, kilim dokumacılığından demirciliğe kadar farklı meslekler ve bu mesleklerin ürünleri önce çıkıyor. Özellikle de bölgenin boynuz saplı Tapan Bıçakları çok ünlü.

Daha önce Seyhan ilçesine bağlı olan Çukurova, daha sonra ayrılmış ve Adana'nın en büyük ilçelerinden biri haline gelmiş. Diğer bölgelere göre verimsiz olan toprakları değerlendirmek amacıyla, yerleşim yeri olarak geliştirilen Çukurova ilçesi, aynı zamanda 'Yeni Adana' olarak da biliniyor.

Çörten Köyü'ndeki Altınini kalıntıları, Koyunevi Köyü'ndeki mozaik kalıntılar, mağara ve küpler, Adana merkezine 45 km. mesafedeki İmamoğlu'nun en eski yerleşim kalıntıları. Merkeze 48 km. uzaklıktaki ilçede; Menzil Hanı Kalıntısı, Yanık Kilisi (Karakilise Kalıntısı), Tarihi Han Kalıntısı ile Antik Magarsus Kilisesi, Karataş ilçesi içinde gezilebilecek tarihi yerler olarak öne çıkıyorlar.

Adana Ovası'nın yükseldiği bölgede, il merkezine 68 km uzaklıkta kurulmuş olan Kozan ilçesi; yaylaları, tarihi evleri ve ılıman iklimi ile öne çıkıyor. Restorasyon çalışmaları ve tarihe verdiği önem de Kozan'ın turistik bölge olarak başarısında çok etkin. Narenciye ürünleri ve lezzetli balı da Kozan'ın tadına tat katıyor. Sahip olduğu konum dolayısıyla birçok bölgeye ulaşım kolaylığı sağlayan Pozantı'da yazın turizm oldukça hareketlidir.

Adana merkeze en uzak ilçelerden biri olan Saimbeyli'de, piknik alanı olarak öne çıkan Çatak Yaylası ve Obruk Yaylaları görülmeye değer. Obruk Yaylası, mesire yeri olarak ve doğa yürüyüşü yapmak için muhteşem bir alan. Aynı zamanda bol su kaynağı var ve kaynağın olduğu yerde de bir havuz. İşte bu suya girmek gerçekten cesaret istiyor. Nedeni de en iyi ismi anlatıyor; “Karpuz Çatlatan”. Diğer taraftan, yurt içi ve dışından pek çok turistin rafting yaptığı bu alan, ilçe için de önemli bir gelir kaynağı.

Çukurova Üniversitesi'ni sınırları içerisinde barındıran ilçe, 2008 yılında kurulmuş ve hızla gelişmiş. Özellikle Sarıçam'da bulunan İncirlik Hava Üssü, bölgenin adının sıkça duyulmasına sebep oluyor.

Adana'nın kültür ve ticaret merkezi olan bu ilçe, Seyhan Nehri'nin batı kanadında yer alıyor. Oteller, plazalar, iş ve sanat merkezleriyle Adana'nın metropol ilçelerinin başında gelen Seyhan'da birçok tiyatro salonu, kültür merkezi ve müze ziyaretçilerini bekliyor.

Kerkük-Ceyhan Ham Petrol Boru Hattı'nın Akdeniz ucundaki noktası, bu ilçe sınırları içinde. Ayas Kalesi ve Süleyman Kulesi, ilçede görülecek yerler; Dertli Kazım Halk Ozanları Şenliği ile Zeytinbeli Kültür ve Sanat Şenliği ise katılınması gereken aktiviteler arasında öne çıkıyor.

Yüreğir, İlk ve Orta Çağ'da bölgenin önemli yerleşim yerlerindenmiş. Bugün hala açıkhava müzesi izlenimi yaratan bölgede yer alan köprüler, hamamlar, kervansaraylar; Hitit, Roma ve Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyor. 


Adana'da Ne Yenir?

Adana'da ne yenir sorusunun ilk yanıtı belli. Elbette Adana'da kebap yenir. Ciğer, börek, kaburga, bici bici, halka tatlısı, analı kızlı, içli köfte, şalgam, muzlu süt, şırdan, kadayıf gibi tatlar Adana mutfağının olmazsa olmazıdır. Adana'dayken bir gününüzü tamamen yemek odaklı yapmanızı tavsiye ederiz. Eğer gurme gezisi yapmak için Adana'ya gidiyorsanız da, Adana merkez otellerinde konaklayabilirsiniz.

Jolly ile Adana otelleri şimdi kültürel ve yöresel keşifleriniz, iş seyahatleriniz için uygun fiyatlarıyla sizi bekliyor. Hayalinizdeki tatil ve otel için hadi gidelim...