Title
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Ne Zaman Gideceksiniz Herhangi Bir Dönem
 • Herhangi Bir Dönem
 • Haziran 2024
 • Temmuz 2024
 • Ağustos 2024
 • Eylül 2024
 • Ekim 2024
 • Kasım 2024
 • Aralık 2024
 • Ocak 2025
 • Şubat 2025
 • Mart 2025
 • Nisan 2025
 • Mayıs 2025
Hemen Ara

Yurt Dışı Turları

Farklı kültürleri öğrenmek, maceralara atılmak, içinde yaşadığımız evrenin her noktasını keşfetmeye çalışmak, yeni insanlarla tanışmak, hikayeler biriktirmek, dünya tarihini ve mimarisini tanımak harekete geçmeden yapılabilecekler listesine dahil değil. Çok okuyan mı bilir çok gezen mi sorusunda biz çok gezen bilir tarafındayız. Bu bahsetmiş olduğumuz deneyimleri yola çıkmadan öğrenmek gerçekten çok zor. Yola çıkmanın da zorlukları var dediğinizi duyuyor gibiyiz. Jolly düzenlediği yurt dışı turları ile bu zorlukları ortadan kaldırıyor. Özenle düzenlenmiş yurt dışı turları düzenleyen Jolly, uzman rehberler eşliğinde size üstün hizmeti vermeyi amaçlıyor. Anlaşmalı oteller ve ulaşım araçları kullanıldığı için bütçe dostu olan bu turlarda hiçbir sorunla uğraşmadan tatilinize odaklanıp geçirdiğiniz zamanın keyfini alacaksınız.

Jolly yurt dışı turları, kampanyaları öğrenmek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Jolly'de Vizesiz 2024 Yurt Dışı Turu Fırsatları

Çoğu kişi yurt dışı gezilerinin masraflı olduğunu düşünür ve tam olarak öyle olmasa da bu düşüncenin haklılık payı da vardır. Kafalardaki soru işaretleri ile yurt dışı gezisi hayallerinden vazgeçen tatil severler bu soru işaretlerini Jolly ile gideriyor. Vizesiz yurt dışı turları ile Jolly, dünyaya açılmanın uygun yollarını sizlerle buluşturuyor. Her sene Jolly vizesiz yurt dışı tur fırsatları ve kampanyaları düzenliyor. Bu düzenlemeler yapılırken sene içinde turlara katılan tatilcilerin geri bildirimi ile nasıl daha iyi hizmet verebiliriz sorusunun peşine düşülüyor. Böylece dönemlik olarak Ramazan Bayramı Vizesiz yurt dışı Turları, Kurban Bayramı Vizesiz Yurt Dışı Turları, Sömetir Tatili Vizesiz Yurt Dışı Turları, Yılbaşı Vizesiz Yurt Dışı Turları, Vizesiz Balayı Turları düzenliyor. Bağlantılara tıklayarak ayrıntılı bilgilere ulaşabilir rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Yurt Dışına Jolly ile Gitmenin Avantajları

Jolly ile yurt dışına gitmenin en önemli avantajlarının başında yıllardır profesyonel ekipler aracılığı ile turların düzenlemesi. Aslında satın aldığınız tur bir nevi ekibin deneyimi aslında. Bu ekipler bu turları defalarca düzenlediği için tecrübe her zaman avantaj olarak önünüze gelmektedir. Herhangi bir sorununuz olduğu durumda güvenli ellerde olduğunuzu bilmenin hissi her zaman güzeldir. Ayrıca Jolly ile anlaşmalı oteller ve ulaşım işletmeleri kullanıldığı konaklama ve yol masraflarınız bütçenizi zorlamayacaktır. Turun düzenlendiği bölgeye göre, uzman rehberler seçilerek tur boyunca herhangi bir sorunuz olursa cevabını alabileceğiniz bir kişi olacak.

Ayrıca Jolly 2022 senesinde ortaya çıkan corona salgını sebebiyle bütün tedbirleri almış bulunuyor. Alınan bütün tedbirleri görmek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Resmi Tatillerde Yurt Dışı Turlarıyla Tatilin Keyfini Çıkarın

Jolly resmi tatillerde kampanyalı yurt dışı turları düzenleyerek muhteşem bir tatil geçirmenizi sağlıyor. Resmi tatiller için düzenlenen yurt dışı turlarına kaydolduktan sonra yapmanız gereken tek şey valizini hazırlamak ve gezinizin hayallerine dalmak. Kafanızda hiçbir soru işareti olmadan dilediğiniz ülkeyi bilen iyi ve deneyimli rehberler eşliğinde gezebilecek kültürünü, mimarisini, doğal güzelliklerini öğrenebileceksiniz.

Ramazan Bayramı Yurt Dışı Turları için tıklayabilirsiniz.

Kurban Bayramı Yurt Dışı Turları için tıklayabilirsiniz.

30 Oğustos Yurt Dışı Turları için tıklayabilirsiniz.

Sömestir Yurt Dışı Turları için tıklayabilirsiniz.

1 Mayıs Yurt Dışı Turları için tıklayabilirsiniz.

29 Ekim Yurt Dışı Turları için tıklayabilirsiniz.

Nisan Ara Tatili Yurt Dışı Turları için tıklayabilirsiniz.

Her Şey Dahil Yurt Dışı Turları

Her şey dahil yurt dışı turları sadece eğlenmek ve tatilin keyfini sonuna kadar çıkarmak isteyenlerin tercih ettiği turlar arasında yer alıyor. Her şey dahil vizesiz turlarda yapmanız gereken tek şey valizini hazırlayıp pasaportunuzu yanınıza almak. Geri kalan her şeyi Jolly sizin yerinize hallediyor. Ulaşım araçlarının düzenlemesinden bilet satın alımına, günlük yemek ve içecek ihtiyaçlarınıza, konaklama ihtiyacınıza, tur içinde düzenlenen gezilerin organizasyonuna ve ihtiyaç teminine kadar her şey sizin için düzenleniyor. Böylece tamamen gezinize odaklanarak geçirdiğiniz zamanın tadını iyi bir şekilde alabiliyorsunuz.

Avrupa Turu Fırsatları

Bütçe dostu yurt dışı turları arasında ilk tercih edilen bölgelerden olan Avrupa, gerek Türkiye’ye yakın konumda olması gerekse çok önemli yerlere ev sahipliği yapması sebebiyle tatilcilerin favori yerleri arasında. Avantajlı ve uygun vizesiz turlar Ukrayna gibi bazı Avrupa ülkelerine yapılıyor. Ucuzluğu, gece hayatı ve tarihi yapılarıyla ünlü ülke, vizesiz olarak 90 gün boyunca gezginlere açık. Ayrıca İtalya Turları, Orta Avrupa Turları, Fransa Turları gibi özel turlar da uygun fırsatlarla Jolly’de. Bu muazzam bölgelerde mimariye, muhteşem lezzetlere, sanata ve maceraya doyacaksınız.

Sizde Jolly ile Avrupa Turu fırsatlarından yararlanarak uçak biletinden transfer hizmetine, vize işlemlerine kadar birçok ihtiyacı Jolly ile avantajlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız Avrupa Turları’na tıklayabilirsiniz.

Yurt Dışı Balayı Turları ile Romantik Tatil Fırsatı

Balayını en güzel şekilde değerlendirmek isteyen çiftler, vizesiz balayı turları ile hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. Vize ve evrak işleriyle uğraşmadan uygun bir şekilde balayı tatilini yurt dışında geçirmek isteyen çiftler Bangkok, Pattaya, Phuket, Maldivler gibi adeta balayı için yaratılmış muhteşem yerler ile harika bir balayı tatili geçiriyor. Vizesiz Balayı Turları’na tıklayarak sizin için uygun turu bulup rezervasyon avantajlarından faydalanabilirsiniz. Bizim sizin için özel olarak tavsiye edeceğimiz balayı turları arasında ilk olarak İtalya Turları ve Fransa Turları geliyor. En çok tercih edilen balayı turları arasında yer almalarının yanı sıra burada sevdiğiniz insanla beraber Paris ve Venedik gibi muazzam şehirlerle birleşince unutamayacağınız anılar kendiliğinden oluşuyor.

Sizde Jolly ile yurt dışı Balayı Turları ile Romantik Tatil Fırsatlarından yararlanarak uçak biletinden transfer hizmetine, vize işlemlerine kadar birçok ihtiyacı Jolly ile avantajlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız Yurt Dışı Balayı Turları’na tıklayabilirsiniz.

Erken Rezervasyon Avantajlarını Ve Son Dakika İmkanlarını Kaçırmayın

Jolly yurt dışı turları erken rezervasyon fırsatları sunuyor. Sezon başlamadan önce yapılan erken rezervasyonlarda, yani tur için ilk kaydolan tatilcilere uygun fiyat avantajı sunuluyor. Bildiğiniz gibi sezon başladıktan sonra yoğunluktan dolayı fiyatlarda artıyor. Erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak için Jolly’i takipte kalın. Her ay düzenlenen erken rezervasyon kampanyalarını bu bağlantıya tıklayarak takip edebilirsiniz. Neredeyse yarı yarıya fiyat farkı ile hayalinizdeki tatili yakalayabilirsiniz.

Vizesiz Yurt Dışı Turları

Sadece sırt çantanızı alarak kolaylıkla gezebileceğiniz muhteşem ülkeler var. Birçok farklı kıtada birbirinden farklı güzelliklere sahip ülkelere sadece pasaportunuzla seyahat etmeniz mümkün. Vizesiz gezebileceğiniz ülkeler hem bütçenizi zorlamayacak hem de eğlenceli maceralara atılacaksınız. Emin olun gezdiğiniz her ülke sizi bir nebze de olsun değiştirecektir.

Jolly vizesiz yurt dışı turları, Türkiye Cumhuriyeti ile anlaşmalı ülkeler ile vatandaşlarımızdan vize istemeyen ülkeleri kapsıyor. Bu sevilen ülkeler ve şehirler arasında Bangkok, Fas, Seyşeller, Singapur, Maldivler, Pattaya, Phuket, Güney Amerika ve Güney Afrika, Makedonya, Saraybosna, Arnavutluk, Kosova var. Mesafenin uzaklığına göre ulaşım masrafları arttığı için vizesiz yurt dışı turlarının fiyatları da ülkeden ülkeye farklılık gösteriyor. bu bağlantıya tıklayarak sizin için uygun vizesiz yurt dışı turunu rahatlıkla bulabilir rezervasyonunuzu Jolly ile yapabilirsiniz.

Yılbaşı Tatilinizi Yurt Dışında Geçirin

Yılbaşı tatilini yurt dışında geçirmek isteyenler Jolly’de buluşuyor. Muhteşem bir yurt dışı turu deneyimi sunan Jolly Tur 40’tan fazla gezi seçeneği ile hayalinizdeki tatili bir tık uzağınıza getiriyor. Dünyanın her bölgesini görebileceğiniz şekilde düzenlenmiş turlar her bütçeye uygun şekilde tasarlandı. Amerika Kıtalarından, Asya ve Afrika Kıtasına kadar merak ettiğiniz her bölgeyi yılbaşı yurt dışı fırsatlarından yararlanarak görebilirsiniz. 200 Euro altından 500 Euro üzerine kadar fiyat çeşitliliği olan turlar 2 geceden 5 gece üzerine kadar konaklama fırsatı sunuyor. Üstelik yılbaşı tatilini yurt dışında geçirmek isteyen tatilcilere 22 adet vizesiz turlar da düzenlendi. Bu turlarda vize işlemleriyle uğraşmadan yurt dışında rahatça gezebilirsiniz.

Sizde Jolly ile Yılbaşı yurt dışı Turları ile fırsatlardan yararlanarak uçak biletinden transfer hizmetine, vize işlemlerine kadar birçok ihtiyacı Jolly ile avantajlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız Yılbaşı Yurt Dışı Turları’na tıklayabilirsiniz.

Yurt Dışına Turlarla Gitmenin Avantajları

İlk olarak en önemli avantajlardan bir tanesi turun uzman ekipler tarafından düzenlenmesi. Turlar yeni bir şehre gittiğinizde o şehirde ne yapılır, gezilecek ve görülecek yerler neler, nerede ne yenir, o şehrin nesi meşhur gibi tüm detayları önden araştırıp size hepsini bir paket halinde sunuyor. İkinci nokta ise ulaşım, turlar anlaşmalı ulaşım araçları ile hareket ettiği için daha uygun hale geliyor. Ulaşım turla sağlandığı için sizde rahatça yiyecek ve içeceklerinize odaklanabiliyorsunuz. Ulaşım ile ilgili bir problem çıktığında tur çalışanları sorunu çözerken siz keyfinize bakıyorsunuz. Üçüncü avantaj ise size rehberin eşlik etmesi. Normalde zor öğrenebileceğiniz bilgileri yanınızdaki rehberden saniyeler içinde öğrenebiliyorsunuz. Ayrıca yabancı diliniz olamasa bile gerekli bilgileri rahatlıkla edinebiliyorsunuz. Dördüncü olarak gerçekten tek başınıza alamayacağınız fiyatları tur aracılığı ile alabiliyorsunuz. Konaklamadan, ulaşıma, tur eşliğinde restoranlarda yediğiniz yemeklere kadar her şey daha uyguna geliyor.

İzmir Çıkışlı Turlar

İzmir çıkışlı turlar düzenlenen yurt dışı turunun İzmir’den çıkış yaptığı turlardır. İzmir çıkışlı turlar Bari, Floransa, Napoli, Roma, Venedik, Belgrad, Ohrid, Saraybosna, Trebinje, Üsküp, Budva, İşkodra, Kalkandelen, Kavala, Kotor, Milano, Mostar, Selanik, Sofya, Dubrovnik, Kiev, Tiren gibi bölgeleri kapsıyor. İzmir çıkışlı olarak düzenlenen 10’dan fazla turun 3 tanesi vizesiz olarak düzenleniyor. İzmir Çıkışlı turlardan uygun ödeme seçenekleri ile yararlanabilirsiniz.

Sizde Jolly ile İzmir Çıkışlı Yurt Dışı Turları ile Fırsatlarından yararlanarak uçak biletinden transfer hizmetine, vize işlemlerine kadar birçok ihtiyacı Jolly ile avantajlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız İzmir Çıkışlı Yurt Dışı Turları’na tıklayabilirsiniz.

Balkan Turları

Balkan Ülkelerikonumu itibari ile Türkiye’ye yakın olduğu için yurt dışı seyahatlerinde ilk tercih edilen yerler arasında. Buradaki birçok ülkede vizesiz olarak rahatça gezebilir, balkan kültürünü, muhteşem yapılarını, Osmanlı mimarisini, doğasını yakından tanıyabilirsiniz. Kosova, Belgrad, Saraybosna, Mostar Köprüsü gibi önemli önemli noktaları kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Belgrad turları, Bosna Hersek Turları, Makedonya Turları, Kosova Turları gibi turların ulaşım masrafları düşük olduğu için uygun fiyatlı turlar arasında. Bu turlarda balkanların muhteşem lezzetlerini, Yunanistan adalarının doğasını ve balkanların bize ne kadar çok benzediğini görebilirsiniz. Balkanları gezdikçe insanlığın bir bütün olarak kardeşliğine olan inancınızı sağlamlaştırabilirsiniz. Balkan Turlarının kapsadığı ülkeler ise şöyle; Hırvatistan, Makedonya, Yunanistan, Arnavutluk, Karadağ, Kosova, Bosna-Hersek, Sırbistan.

Jolly Balkan Turu fırsatlarından yararlanarak muhteşem bir Balkan tatili geçirmek istiyorsanız bu bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır.

İtalya Turları

Jolly 40’tan fazla seçeneği ile İtalya Gezi Turları düzlendi. İtalya Turları Klasik İtalya Turu ve Büyük İtalya turu olarak ikiye ayrılıyor. İtalya’nın görülmesi gereken yerleri çok fazla olduğu için Klasik İtalya Turu, ülkenin en bilinen yerlerine düzenlenen, İtalya’nın kültürünü ve yaşam biçimini gözlemlemenize yarayan bir tur olacak. Bu turda muhteşem mimari yapılarını görebilir, açık hava müzesi gibi olan şehirlerinde kaybolabilir, dünyanın en lezzetli yemeklerine sahip olan restoranlarında ziyafet çekebileceksiniz. Büyük İtalya Turunda ise Klasik İtalya şehirlerinin yanı sıra ülkenin tamamını gezebilecek ve tanıyabileceksiniz. Ülkeyi baştan sona gezerken tecrübeli rehberler eşliğinde gitmiş olduğunuz şehirleri avucunuzun içi gibi bilecek, saklı güzelliklerini bulacak, muazzam sahillerinde keyifli vakitler geçireceksiniz. Roma, Floransa, Venedik, Milano gibi büyük kentlerle birlikte Pompei, Pisa, Siena, Alberobello, Portofino gibi güzellikleri de görebileceksiniz. Katoliklerin Başkentine yapılacak Vatikan Turu, İtalya’nın başkentine yapılacak Roma Turu, Pizzalar diyarına yapılacak Napoli Turu, Kültür ve sanatın merkezine yapılacak Floransa Turu en çok sevilen turlar arasında.

İtalya turları hakkında daha fazla bilgi almak ve uygun fiyat avantajlarından yararlanmak istiyorsanız bu bağlantıya tıklayarak rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

İspanya Turları

İspanya turları ile İspanya’nın en güzel rotalarında muhteşem bir tatil geçireceksiniz. Birbirinden farklı birçok medeniyete ev sahipliği yapmış İspanya’da tarihin içindeymişsiniz gibi hissedecek ve muhteşem mimari yapıların içinde büyüleneceksiniz. Her mevsim rahatça ziyaret edebileceğiniz muhteşem ülkede, Barselona’sından Madrid’ine, Malaga, Toledo, Cordoba, Sevilla, Granada, Valencia gibi aklınızın bu şehirlerde kalacağı tura hazır mısınız? Jolly İspanya Turu Fırsatları ile İspanya gezisi hayaliyle heyecanlanan gezginlerin umudu oluyor. Düzenlenen özel kampanya ve fırsatlarla kültür başkenti Endülüs’ü, şirin surları, plajları ve şehir yapısı ile Valencia’yı, Mimari güzelliğinin büyülediği ve İspanya’nın Başkenti Madrid’i ve 24 saat canlı olan şehri Barcelona’yı uzman rehberler eşliğinde her karışını öğreneceksiniz. Bunun düşüncesi bile insanı harekete geçiriyor.

Birbirinden güzel benzersin rotaları görmek, uygun fiyat ve kampanyalardan yararlanmak istiyorsanız İspanya Turlarına tıklamanız yeterli olacak. Böylece sizin için uygun turu bularak rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Yunan Adaları Turları

Gelelim denize, muhteşem kumsallara, mavinin ve beyazın büyülediği kasabalara, deniz ürünleri yemeklerine, doğaya, elle özenle yapılmış gibi duran koylara. Yunan adalarının güzelliklerini saymaya kalkarsak, kitap yazmamız gerekebilir. Yunan adaları turları gerçekten içinde huzuru, dinlenmeyi ve eğlenceyi barındırıyor. Üstelik Yunan adalarına yapılan bütün turlar gemi ile yapılıyor. Deniz seyahatlerinin en güzel özelliği yolda geçen süre bile tatil gibi geliyor. Yunan Adaları turları arasında dünya mirası listesinde yer alan Patmos, Akdeniz’in beşinci büyük adası Girit, mavi kubbeli evleri ve gözde tatil yerleri olan Santorini ve Mykonos adası, Şövalyeler Şehri olarak bilinen Rodos adası, Milos Adası gibi bölgeler yer alıyor.

Birbirinden güzel benzersin rotaları görmek, uygun fiyat ve kampanyalardan yararlanmak istiyorsanız Yunan Adaları Turlarına tıklamanız yeterli olacak. Böylece sizin için uygun turu bularak rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Paris Turları

Aşkın ve sanatın merkezi olarak bilinen şehir dünyanın en çok turist ağırlayan şehirleri arasında. Özellikle balayı tatillerini birçok kişi bu efsaneleşen şehirde geçiriyor. Modanın da nabzını tutan şehir alışveriş tutkunlarının gözdesi konumunda. Muhteşem mimarisi ve tarihi bile ziyaretçilerini doyurabilecek kadar yeterli. Paris turunda geçireceğiniz her dakika sizin için anlam ifade edecek diyebiliriz. Paris turunda ilk ziyaret edeceğiniz yer tabi ki şehrin simgesi olmuş Eyfel Kulesi. Kuleye çıktığınız da tüm şehri ve Seine Nehrinin muhteşem manzarasına tanıklık edeceksiniz. Şanzelize Bulvarı, Notre Dame Katedrali, Sacré-Cœur Bazilikasını ve Disneyland gibi şehrin önemli noktalarını rehberler eşliğinde gezeceksiniz. Serbest vakitlerde şehrin güzel sokaklarında kaybolmanızı tavsiye ederiz.

Birbirinden güzel benzersin rotaları görmek, uygun fiyat ve kampanyalardan yararlanmak istiyorsanız Paris Turlarına tıklamanız yeterli olacak. Böylece sizin için uygun turu bularak rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Prag Turları

Dünyanın en mistik şehirlerinden biri olan Prag, size çok ayrı bir deneyim sunuyor. Alışılmadık mimarisi ile katedraller, taştan köprüler ve Vltava nehri ile şehre ilk adımını attığınızda ben farklıyım diye bağırıyor. Prag turları içinde şato havasında olan antik kale Prag Kalesini, Gotik tarzda inşa edilmiş St. Vitus Katedrali Ni, Astronomik Saat Kulesini, şehrin en eski köprüsü olan Charles Köprüsünü ve Avrupa’nın ünlü kaplıca merkezi olan Karlovy Vary’i görebileceksiniz. Ortaçağ’ın masalsı atmosferinde kaybolmak ve Kafka’nın adımını attığı dar Prag sokaklarında dolaşmak isterseniz sizi Prag turlarına bekliyoruz.

Birbirinden güzel benzersin rotaları görmek, uygun fiyat ve kampanyalardan yararlanmak istiyorsanız Prag Turlarına tıklamanız yeterli olacak. Böylece sizin için uygun turu bularak rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Güney Afrika'da Safari Turları

Güney Afrika Safari Turları, Cape Town, Johannesburg, Masai Mara, Nairobi, Victoria Falls ve Zanzibar Town bölgelerine düzenleniyor. Jolly’nin düzenlediği 4 turun içinde bu bölgelerin doğal güzelliklerini görme ve safari yapma imkanı bulacaksınız. Bir turdan örnek verecek olursak, Kenya Safari & Zanzibar Turu, THY ile ulaşım sağlanıp 5 gece konaklama sağlanıyor. Tur içeriğinde yer alan Türk Hava Yolları ile İstanbul – Nairobi / Zanzibar– İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti, Yerel Havayolları ile Nairobi – Zanzibar arası ekonomi sınıf uçak bileti, Havalimanı vergileri, Masai Mara’da 2 gece özel lodgelerda tam pansiyon konaklama, Nairobi’de 1 gece 4 yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama, Zanzibar’da 2 gece deniz kenarında 5* otelde yarım pansiyon konaklama, Dünyaca ünlü Carnivore restaurantında öğle yemeği, Programda belirtilen tüm öğle yemekleri, Programda belirtilen tüm akşam yemekleri, Özel safari araçları ile programda belirtilen tüm safariler, Nairobi panoramik şehir turu, Ulusal Parklara giriş ücretleri, Türkçe rehberlik hizmetleri satın aldığınız tur ücretleri içinde yer alıyor.

Güney Afrika Safari Turlarını görmek için tıklayabilirsiniz.

Yurt Dışı Turları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yurt Dışı Turları İçin Vize Gerekir mi?

Türkiye Cumhuriyeti ile vizesiz ulaşım anlaşması olmayan ülkeler için vize gerekir ve her ülke için ayrı vize işlemleri yapılır. Aşağıda belirttiğimiz ülkeler dışında bütün ülkeler vize işlemlerine tabidir.

2024 vize istemeyen ülkeler;

 • Antigua ve Barbuda
 • Arjantin
 • Arnavutluk
 • Bahamalar
 • Barbados
 • Beyaz Rusya
 • Belize
 • Bolivya
 • Bosna-Hersek
 • Botsvana
 • Brezilya
 • Britanya Virjin Adaları
 • Brunei Sultanlığı
 • Dominika
 • Dominik Cumhuriyeti
 • Ekvador
 • El Salvador
 • Endonezya
 • Fas
 • Fiji
 • Filipinler
 • Gambiya
 • Guatemala
 • Güney Georgia ve Güney Sandwich Adaları
 • Gürcistan
 • Güney Afrika Cumhuriyeti
 • Haiti
 • Honduras
 • Hong Kong
 • İran
 • Irak (Kapıda vize)
 • Jamaika
 • Japonya
 • Karadağ
 • Katar
 • Kazakistan
 • Kırgızistan
 • Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
 • Kolombiya
 • Kore Cumhuriyeti (Güney Kore)
 • Kosova
 • Kosta Rika
 • Lübnan
 • Makao Özel İdare Bölgesi
 • Kuzey Makedonya
 • Maldivler (Sınır kapısında)
 • Malezya
 • Meksika
 • Moldova
 • Mauritius
 • Moğolistan
 • Nikaragua
 • Nevis
 • Özbekistan
 • Palau Cumhuriyeti
 • Panama
 • Peru
 • Paraguay
 • Samoa
 • San Marino
 • Sao Tome ve Principe
 • Santa Lucia
 • Sırbistan
 • Singapur
 • Sudan (Kapıda vize Türkiye'den gelmek şartıyla)
 • Suriye
 • Swaziland
 • St. Vincent ve Grenadinler Adaları
 • St. Kitts
 • St. Lucia
 • Seyşeller
 • Şili
 • Tacikistan
 • Tayland
 • Trinidad-Tobago
 • Tunus
 • Tuvalu
 • Ukrayna
 • Uruguay
 • Ürdün
 • Vanuatu
 • Venezuela
 • Vatikan
 • Vanuatu

Pasaport İşlemleri Nasıl Yapılır?

İlk başta yapmanız gereken pasaport başvurusu için randevu almanız gerekmekte. Randevu işlemini gerçekleştirdikten sonra yapmanız gereken randevu gününe kadar evraklarınızı hazır etmeniz. Gerekli evraklar ise nüfus cüzdanının aslı, 2 adet biyometrik fotoğraf, Pasaport Harcı ve Pasaport Bedeli Dekontları, reşit olmayanlar veya engelli olanlar için muvafakatname gerekiyor. Bu belgeleri sağladıktan sonra pasaportunuz adresinize 5 ila 10 gün içerisinde ulaştırılıyor. 

Yurt Dışına Çıkarken Yanımızda Bulunması Gerekenler Nelerdir?

Pasaportunuz, vize belgeleriniz, tur faturanız, biletiniz, tur evraklarınızın, biletleriniz, yanında olması gerekiyor. Katılacağınız tur hakkında kesinlikle ek olarak belge isteniyor mu diye sormanızda her zaman fayda vardır.

Sadece Hafta Sonu Tatile Gidebilenler İçin Yurt Dışı Turları Nelerdir?

Sadece hafta sonu tatili olanlar için verilebilecek en güzel tavsiye vaktinizin yolda boşa gitmemesi için Türkiye’ye yakın yerlere seyahat etmeniz. Balkan Turları ve Doğu Avrupa Turları sadece hafta sonu tatili olanlar için vizesiz yurt dışı turları arasında en mantıklıları olabilir. 1 gece konaklama seçeneğini kullanarak 2 gün boyunca yurt dışı tatil keyfini çıkarabilirsiniz.

Vizesiz Yurt Dışı Turu için Pasaport Gerekli mi?

Vize istemeyen ülkelerde pasaportunuzun olması gerekli. Sadece Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne, Ukrayna’ya ve Gürcistan’a pasaportsuz olarak giriş yapabiliyorsunuz. Geri kalan vize istemeyen ülkelere giriş için pasaport şartı var.

Pasaport Yenileme İşlemleri Ne Kadar Sürer?

Pasaport yenileme işlemleri oldukça hızlı süren işlemler arasında. Randevunuzu alıp gittiğiniz takdirde pasaport yenileme işlemleri 10 dakika civarı sürüyor. Yenilenen pasaportunuzun adresinizi yollanma süresi 5 ila 10 gün arasında değişiyor.

Vize İşlemleri Ne Kadar Sürer?

Vize işlemleri başvuru yapmış olduğunuz ülkenin vize işlemlerine göre farklılık gösterir. Genel olarak seyahat etmeden 15 gün önce vize başvurusu yapmanız sizin için daha garanti olacaktır. Vize işleminiz tamamlandıktan sonra ortalama 5 gün içerisinde onay alıp almadığınız belli olur ve belgelerinize ulaşabilirsiniz.

Satın Aldığım Turun İptal Edilme Durumu Var mı?

Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Jolly Tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Jolly Tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

Satın Aldığım Turu Başka Bir Tur ile Değiştirebilir miyim?

Satın aldığınız turu hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar değiştirme hakkına sahipsiniz. Eğer diğer seçmiş olduğunuz turun da hareket tarihi birbirine yakınsa müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek işleminiz hakkında gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Yurt Dışı Erken Rezervasyon Fırsatlarını Nereden Takip Edebilirim?

Erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak için Jolly’i takipte kalın. Her ay düzenlenen erken rezervasyon kampanyalarını bu bağlantıya tıklayarak takip edebilirsiniz. Neredeyse yarı yarıya fiyat farkı ile hayalinizdeki tatili yakalayabilirsiniz.

Yurt Dışı turuna katılmak için en popüler aylar/mevsimler hangileridir?

Tatil denilince eskiden aklımıza hep yaz ayları gelirdi. Ulaşım imkanları ve kış turizmi popülerleştikçe durum gittikçe değişmeye başladı. Her mevsim tatil yapılabilir ve her yere gidilebilir ama dikkat edilmesi gereken bazı konular var. Kış aylarında popüler olan ülkeler arasında Uzakdoğu, Dubai ya da Maldivler, Kayak tatilini yurt dışında geçirmek istiyorsanız Bansko, Avrupa Ülkeleri, Yaz aylarında Rusya, Yunan adaları, İsveç, Tanzanya, Brezilya, Kanada, bahar aylarında ise Afrika Ülkeleri, Meksika, Fas, Filipinler, Amerika, Uzakdoğu ülkeleri var.

Yurt Dışı Turu Nasıl Yapılır?

Dünyanın hemen hemen her noktasına Jolly Yurt Dışı Turları ile gitmeniz ve keyifli vakit geçirmeniz hem çok ekonomik hem de zahmetsiz. Gitmek istediğiniz yere karar verdikten sonra yapmanız gereken tek şey sizin için avantajlı Jolly Turlarından birine katılmanız. Ulaşım, konaklama, yemek, rehber hizmeti, evrak işlemleri gibi birçok prosedür sizin için özenle çalışan uzman ekipler tarafından düzenleniyor. Bu düzenlenen turların içeriklerini inceleyip karar verdikten sonra yapmanız gereken tek şey yerinizi ayırtmak. Seyahat tarihi geldikten sonra koltuğunuza oturarak yapmanız gereken tatilinizi en keyifli şekilde geçirmeyi düşünmek. Geri kalan her şeyi Jolly sizin için halledecektir.

NOT: Burada verilen bilgiler değişiklik gösterebilir ya da güncelliğini yitirebilir. Bu nedenle planlamanızı yaparken ilgili ülkelerin mevzuatlarını kontrol etmeniz ya da Çağrı Merkezimizi arayarak bilgi almanızı öneririz.