Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Adıyaman Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Fırsatlı Adıyaman Otelleri

Adıyaman otelleri ile şimdi güneşin bir başka güzel doğduğu Adıyaman'ı keşfedeceksiniz. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin batısında yer alan Adıyaman, tarihin ilk insanlarına ev sahipliği etmiş çok eski bir yerleşim yeri. Pek çok medeniyete kucak açmış bu kültür ve turizm şehrinde insanlık tarihinin her evresine ait kalıntılar bulunuyor. Tarihi ve kültürel keşifler için gezi düzenlemek isteyen herkes için Jolly'de seçkin Adıyaman otelleri yer alıyor. Ayrıca iş amaçlı seyahatleriniz için ihtiyaçlarınıza cevap olabilecek Adıyaman otelleri de bulunuyor. Nemrut Dağı'nda muhteşem manzaralara tanık olacağınız Adıyaman'da Anadolu'nun gizemli hikayelerine de vakıf olacaksınız. Şehir merkezine, tarihi duraklara, alışveriş yerlerine, restoran ve cafelere yakın bir konumda yer alan Adıyaman otelleri ile şimdi planınızı yapın.

GAP turu yapmak isteyenlerin mutlaka rotasında yer alması gereken Adıyaman'da merkezi Adıyaman otellerinde kalarak hem tarihi durakları keşfedebilir hem de alışveriş ve yöresel lezzetleri tadabileceğiniz dükkanlara yürüme mesafesinde ulaşabilirsiniz. Hem Doğu Anadolu'yu hem de Güneydoğu Anadolu'yu görebileceğiniz bir köprü niteliğindeki Adıyaman'a gitmek için en güzel aylar ise mayıs ve eylül ayları oluyor.


Adıyaman

Adıyaman oldukça tarihi şehirlerimizden biri. Bu kente seyahat edecek misafirlerimiz önce Adıyaman isminin hikayesi ile keşfetmeye başlayabilir. Çünkü Adıyaman isminin hikayesi bir hayli ilginç. Çok eskilerde bu kentte yaşayan putperest bir baba ve yedi oğlu yaşamaktaymış. Babanın evde olmadığı bir gün, çocuklar bütün putları imha edip Allah’ın bir olduğunu kabul ve ilan etmişler. Putperest baba olanları öğrendiğinde çocukları öldürmüş. Yedi kardeşin anısına manastır yapılıp şehrin adına ‘’Yedi Yaman’’ adı verilmiş. Şehrin ismi zamanla Adıyaman olmuş.

Uzun yıllar farklı medeniyetlerin hüküm sürdüğü bir kent olan Adıyaman, Helenistik ve Roma Dönemi'ne ait birçok tarihi eser barındırmaktadır.


Adıyaman Gezilecek Yerler

Adıyaman gezilecek yerler listesinin ilk durağı herkes için Nemrut Dağı olacaktır şüphesiz. Adıyaman elbette sadece Nemrut Dağı'ndan ibaret değil. Adıyaman'ın en eski yerleşim yeri olan ve cennete eş anlamına gelen Bisni'ye giderek birçok tarihi ve doğal güzelliği görebilirsiniz. Bisni'de yer alan duraklardan biri Sofraz tümülüsü ve Dikilitaş'tır. 

Çelikhan da Adıyaman gezilecek yerler arasında yer almaktadır. Korucak Köyü'nde bulunan suyun şifalı olduğuna inanılmaktadır. Her yıl bu suyu içmeye birçok kişi gelmektedir. Ayrıca Adıyaman’ın en yüksek yeri olan Akdağ da burada yer almaktadır.

Gerger ise Kommageneliler’in atası olarak bilinen Arsames tarafından kurulan Gerger Kalesi'ne ev sahipliği yapmaktadır.

Kahta İse Adıyaman'ın en bilindik yerlerinden biri. Ayrıca Kahta, Adıyaman'ın en büyük ilçesi. Nemrut Dağı Tümülüsü, Tanrı heykelleri ile yaratıcısı Kommagene Uygarlığı eserlerinin büyük bölümü Kahta'da bulunuyor. Kahta, her sene binlerce ziyaretçi tarafından ziyaret edilen Nemrut’ta kalmak isteyenlerin konaklama noktası olmuş durumda.

Samsat da Adıyaman'da gezilecek yerler arasında. 3 tarafı Atatürk Göl Barajı sularıyla kaplı olan Samsat ilçesi, arazi yapısı itibariyle güneye doğru eğilimlerle alçalan bir ova gibi görünüyor. Günümüzde yapılan kazılarda ve araştırmalarda, birçok yapı ve kıymetli eşyalar bulunmuş. Bu eserlerin bazıları Adıyaman Müzesi'nde sergileniyor. 

Sincik İlçe kültürü dışında sanatsal faaliyetlerinin gelişmiş olmasıyla biliniyor. Sincik’in yetiştirdiği sanatçılar, ozanlar, gittikleri yerlerde Sincik’in namını duyuruyorlar. Halk, ilçede çiğ köfte günleri düzenleyip, kaynaşıyor zaman zaman. Ayrıca burada ters lale olarak adlandırılan bir çiçek türünün de ihracatı yapılıyor.

Tut ilçesi ise ‘’Yeşillikler Beldesi’’ olarak biliniyor. Dağlar arasından, müthiş bir manzara eşliğinde geçen bir yolculuk ile varılan Tut'da en kaliteli dut meyvesi yetişiyor.

Jolly ile Adıyaman otelleri için şimdi rezervasyon yapın, keşfetmeye hemen başlayın.