Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Ağrı Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Ağrı Otelleri Fiyatları

Ağrı otelleri fiyatları ekonomik ve avantajlı seçeneklerle herkesi doğuyu keşfetmeye davet ediyor. Türkiye’nin doğu uç sınırında, tarih boyunca birçok Orta Asya medeniyetinin Anadolu’ya geçiş noktası olarak kullandığı, efsanelere yurt olmuş, yalnız ve heybetli bir şehir olan Ağrı'yı şimdi keşfetmenin tam zamanı. Doğu Anadolu’nun engebeli arazisinde, etrafı dağlarla çevrili yüksek bir yaylada kurulmuş şehir, adını aldığı Ağrı Dağı’nın himayesinde, yöre halkına ve misafirlerine ev sahipliği yapıyor. Yaklaşık 1600 metre yükseklikte bir yaylada kurulmuş şehirde, kafanızı kaldırdığınızda hemen yanı başındaki Ağrı Dağı’nı görüyorsunuz. Şehrin bulunduğu yükseklik ve engebe, başta dezavantaj gibi görünse de tarihini ve çevredeki doğa yapısını öğrenmeye başladıkça bunun aslında bölge için bir avantaj olduğunu söylemek de pekala mümkün. Jeolojik ve tarihi yapısı göz önüne alındığında Ağrı'da farklı turizm dallarının ortaya çıktığı görülüyor. Hitit ve Urartular dönemlerinden kalma tarihi yazıtlar ve heykellerden döneme dair bilgi edinebilir ya da efsanelere konu olmuş Nuh’un Gemisi’nin izine tepeden bakabilirsiniz. Ağrı'da yılın her mevsiminde mineral zengini termal sulardan yararlanabilir ya da yaylalara çıkarak doğa ve dağ yürüyüşleri yapabilirsiniz. Doğubayazıt ilçesi alışveriş için önemli bir durak. Buradaki pasajlarda istediğiniz ürünü alıştığımızın çok çok altında fiyatlara bulabilirsiniz. El yapımı halı ve kilimler, yaylalardan gelen çiçek balları, peynirler ve tabi ki bölgede oldukça sık bulunan seylan çayı. Ağrı otelleri ile şimdi tatilinizi planlayın, Türkiye'yi keşfetmeye başlayın.


Ağrı'nın İlçeleri

  • Diyadin: Merkeze 62 kilometre uzaklıkta, tamamı yayla görünümünde bir arazi üstüne kurulmuş ilçe, Ağrı’daki termal turizminin büyük ölçüde gerçekleştiği yer olarak öne çıkıyor. Buraya yolunuz düşerse, görmeniz gereken yerlerin başında; Diyadin, Kuje ve Avnik Kaleleri ile Antik Meya Kenti geliyor.
  • Doğubayazıt: Doğu Anadolu’da kalan Ağrı’nın güney ucunda, merkeze 97 kilometre uzaklıktaki Doğu Bayazıt ilçesinin sınırları içinde; İshak Paşa Sarayı, Nuh’un Gemisi ve Muhteşem Dağı ilçe sınırları içinde bulunuyor. Burada bulunan yerleşim yapıları çok eski olduğundan, tarihi yapıların harabelerini görebilirsiniz.
  • Eleşkirt: Ağrı il merkezinin batısında kalan Eleşkirt, büyük ölçüde engebeli bir araziye sahip. Valiliğin desteğiyle Ağrı-Erzurum yolu üzerinde, Güneykaya mevkiinde bir kayak tesisi bulunuyor.
  • Hamur: Bilinen tarihi M.Ö. 14. yy'a dayanan Hamur, Ağrı'nın en küçük ilçesi.
  • Merkezden yaylalara doğru gittiğinizde boy boy arı kovanlarının bulunduğunu göreceksiniz. Arıcılık, hayvancılıkla geçinen ilçe halkının önemli ekonomik uğraşını oluşturuyor.
  • Patnos: Nüfus yoğunluğu açısından bakıldığında, Ağrı'nın en büyük ilçesi olan Patnos; tarihi ve sayfiye yerlerinin yanısıra, dağcılık ve avcılık sporları ile de öne çıkıyor. Aznavur Tepe'deki mabed ve Kot Tepe'de M.Ö 815-706 yılları arasında yapılmış Kral Haldi Tapınağı'nın yanısıra; Girik Tepe, bugünkü adıyla Değirmen Tepe'de bulunan saray ve tabiat güzelliğiyle öne çıkan Süphan Dağı, Patnos'da kesinlikle görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Süphan'ın dağcılık ve kış sporlarına uygunluğu tartışmasız. Ağrı'nın Patnos ilçesi, yayla turizmi ve macera seven ziyaretçiler için de ideal.
  • Taşlıçay: Aladağ’a yakın bir bölgede kurulduğundan, arazisi oldukça engebeli. Sert karasal iklimin egemen olduğu ilçe, Ağrı il merkezine 32 km., Balık Gölü'ne 40 kilometre mesafe bulunuyor.
  • Tutak: Deniz seviyesinden 1535 m. yükseklikte bulunan ilçede sert karasal iklim hakim. Murat Irmağı ilçe merkezinden geçiyor.

Ağrı otelleri ile doğunun gizemini keşfetmek için yerinizi şimdi ayırtın.