Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Akçaabat Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

 “Karadeniz'in Çınarı”

Trabzon’un en büyük, Karadeniz’in de önemli bir yerleşim birim olan Akçaabat, Trabzon merkeze 13. km uzaklıkta, ulaşım bakımından önemli bir kavşak noktası.

İlginç ama, Karadeniz bölgesinde bulunmasına rağmen, Akdeniz ikliminin özellikleri görülüyor. Yazları, sıcak ve kurak, kışları ise ılık geçiyor. Bu iklim özellikleri nedeniyle de; yörede, zeytin ve narenciye yetişmekte.

Trabzon bölgesine has tüm özelliklere sahip Akçaabat’ın bilinen eski adı ‘’Platana’’, Yunanca ‘’çınar ağacı’’ anlamına geliyor.

Akçaabat, Fatih Sultan Mehmet tarafında fethedilmiş. Bu nedenle Osmanlı izlerini taşıyan Akçaabat'ta bunun yanısıra, Roma ve Bizans dönemlerine ait izleri de görüyorsunuz.

Cumhuriyet'ten önceki dönemlerde bile, evlerinde ud ve çağdaş müzik aletleri çalınan, kitap ve gazete okunan Akçaabat; sanatsever, kültürlü ve dünyayı yakından takip eden yöre halkı ile yıllar boyunca fark yaratmış bir ilçe.

Akçaabat ekonomisine baktığımızda görüyoruz ki, 90’ların sonuna kadar öne çıkan tütüncülüğün yerini, son dönemlerde; balıkçılık, fındık, zeytincilik, hayvancılık ve özellikle de turizm almış durumda.

Kentte alışveriş yapabileceğiniz bir çok hediyelik dükkânı bulunmakta. Akçaabat’a özel bir şeyler almak istiyorsanız; fındık ve fındık ürünleri, tereyağ alabilirsiniz. Akçaabat’ın tereyağı hayli meşhurmuş. Alışveriş için; Salı günleri Akçaabat’ta kurulan pazarı da tercih edebilirsiniz.