Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Akşehir Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

"Nasrettin Hoca”nın Memleketi"

Akşehir Konya’nın en şirin ilçelerinden biri. İlçenin adını andığımızda yüzümüzde oluşan tebessümün kaynağı ise, Türkiye'nin mizah ustası, Nasrettin Hoca’nın memleketi olması.

Akşehir, Nasrettin Hoca’nın şehri olması dışında, tarih kokan ve geçmişi bütün hatırları ile yaşatan Akşehir evleri ile de tanınıyor. Birbiri ardına sıralanan cumbalı ve iki katlı bu evlerin bulundukları sokaklar, sit alanı olarak kabul edilmiş.

Yüz bin nüfusa sahip olan ilçe şehir merkezine iki saat kadar uzaklıkta bulunuyor. İlçenin içinden geçen Akşehir Gölü ilçeye hayat verirken, Nasrettin Hoca ve fıkraları ilçenin her yerinde sizleri karşılıyor.

Akşehir’e hayat veren ve farklı kılan bir diğer yön ise, ilçede bulunan cami, kilise ve müzelerin mimari ve tarihi önemi.

Akşehir’de karasal iklim görüldüğünden, yazlar sıcak; kışlar ise, soğuk ve yağışlı geçiyor.

İlçenin geçim kaynakları genel olarak tarım ve hayvancılık. Akşehir'e özgü bir meyve olan Napolyon kirazı ise, halkın en büyük geçim kaynaklarından biri.

Özellikle son yıllarda büyük bir yoğunluk kazanan dağ, inanç, kültür turizmlerinin yanısıra; Nasrettin Hoca’nın türbesinin varlığı a ilçeye büyük bir önem kazandırıyor.

Ayrıca İmaret Cami’de bulunan Evliya Çelebi’nin el yazısı, Akşehir’in önemli bir diğer yüzü. Akşehir, Kurtuluş Savaşı sırasında Mustafa Kemal ve arkadaşlarının batı cephesindeki karargâhı olarak kullanılmış. O döneme ait eserler ve belgeler ilçedeki müzede sergileniyor.

İlçede bulunan Gülmece Parkı ise, Nasrettin Hoca’nın ve fıkralarının yaşatıldığı eğlenceli bir mekan. Tatilinizin her anında tebessüm etmek istiyorsanız, Akşehir’e gelmek için acele etmelisiniz.

Akşehir’de yapılacak etkinliklerin başında bölgenin mimari ve tarihi eserlerini yerinde görüp incelemek geliyor. İlçede çok sayıda turizme kazandırılmış yapı bulunuyor. Özellikle eski medeniyetlere ait kalıntıları yerinde görme imkanınız bulunuyor.

Avcılık, ilçedeki bir diğer aktivite. Kuşların, orman hayvanların ve gölde yaşayan canlıların farklı avlanma tarihleri var. Bu tarihler içinde serbest olarak avlanabiliyorsunuz. Gelincikana Tepesi son yıllarda önemi daha da anlaşılmış bir dağ.

Trekking ve tırmanma gibi sporların yoğun olarak yapıldığı dağda kamp da kurabiliyorsunuz. Akşehir’de dağ potansiyeli yamaç paraşütüne elverişli olduğundan günümüze yamaç paraşütü için de çok fazla ziyaretçi Akşehir’e gelmekte. 

Konya’nın küçük ve şirin bir ilçesi olan Akşehir’de aradığınız her şeyi bulabileceğiniz mağazalar mevcut. Bunun dışında birçok ünlü markayı bulabileceğiniz bir de alışveriş merkezi bulunuyor.

İlçe genellikle inanç ve kültür turizmi bakımından ön plana çıktığından bölgede satışa sunulan ürünleri hediyelik eşyalar oluşturuyor. Son yıllarda kurulan teknoloji mağazaları da elektronik ürün ihtiyacını fazlasıyla gidermiş.

Akşehir’den sevdiklerinize götüreceğiniz hediyelerin hepsinde Nasrettin Hoca figürü bulunuyor. Akşehir ile özdeşleşen hoca, sivri zekası ve esprili anlayışı ile ilçe halkının gurur kaynağı.

İlçede haftanın birçok günü köy pazarları kuruluyor. Bu pazarlarda organik sebze ve meyveler ve köylerin kendi yapmış oldukları süt ürünleri satışa sunuluyor. Akşehir’e özgü olan Napolyon kirazı ise dünya çapında sevilen ve tanınan bir kiraz. Akşehir’e geldiğinizde mutlaka bir köy pazarına konuk olun ve yöresel kıyafet ve örtüleri yakından inceleyin.