Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Akyarlar Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

“Dünya sahili’’

Muğla ili, Bodrum ilçesine bağlı olan bu şirin belde, pırıl pırıl denizi ve güzel kumsalıyla biliniyor. Antik adı Arhialla olan Akyarlar'ın uluslar arası havaalanına 45 dk. mesafede olması, turizmi için bir fırsat oluşturmuş.

Karaincir'i geçtiğinizde Osmanlı ormanlarının yamaçlarında görünen Akyarlar, eskiden bir balıkçı köyüymüş. Eskiden halk, geçimini balıkçılık ve süngercilikten sağlarmış, ki buradan çıkarılan süngerlerin de oldukça iyi olduğu söyleniyor. Şu anda ise, köyün ekonomisi turizme dayalı. Balıkçı teknelerinin yerini, tekne turu hizmeti veren tekneler almış durumda.

Akyarlar; doğusunda Bağla Koyu'ndan başlar, batısında Fener Burnu'na kadar uzanır. İrili ufaklı pek çok koya sahip Akyarlar'ın en bilindik koyları; Bağla, Aspat, Karaincir, Akyarlar (köyiçi), Akçabük, Meteor ve Kemer.

Bölge sanki üçe ayrılmış. Sağında balıkçı barınağı ve köy kahveleri bulunurken, orta bölümde lokanta ve kafeler toplanmış. Sol tarafta ise, harika bir kumsal ve deniz, ziyaretçilere göz kırpıyor.

Yunan Kos Adası'na en yakın belde olduğu için, gecenin karanlığında adanın ışıkları Akyarlar'ı aydınlatmaya çalışırcasına ışıl ışıl görünüyor. Balıkçı teknelerinin motor sesleri arasında kumsala uzanıp karşı kıyıdaki Kos'un ışıklarını seyretmek, ne büyük bir keyif olur, düşünsenize. Büyük şehrin karmaşından uzak, belki de daha önce hiç olmadığınız kadar kendinizle baş başa...

Akdeniz iklimini hâkim olduğu Akyarlar’da nisan ve ekim ayları arasında, rahatça deniz odaklı bir tatil yapabilirsiniz.

Akyarlardan sevdiklerinize götürmek için, Bodrum'a özgü hediyeliklerden alabilirsiniz. Cumartesi günleri kurulan Turgutreis pazarı, alışveriş yapmak için iyi bir fırsat.