Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Alaçatı Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Fırsatlı Alaçatı Otelleri

Alaçatı otelleri ile unutulmaz bir yaz tatili yapmaya hazır mısınız? Son yılların en gözde turizm beldelerinden biri olan Alaçatı, İzmir’in Çeşme ilçesine bağlıdır. Tertemiz, masmavi denizi ve birçok su sporuna imkan sağlayan rüzgarı ile Ege’nin incisi bir yer olan Alaçatı’nın tarihi MÖ 600’lü yıllara dayanmaktadır. Her sene binlerce turiste ev sahipliği yapan Alaçatı'da seçkin Alaçatı otelleri ile kusursuza yakın bir tatil yapmanız mümkündür. Jolly'nin Alaçatı otelleri ile bu sene Ege'de yaz bir başka geçecek.

Antik çağdaki ismi Agrilia olan Alaçatı, Osmanlı döneminde beldede Alaçatı aşiretinin egemenlik sürmesinde dolayı günümüzdeki adını alıyor. Beldenin birçok turizm beldesinden daha fazla tercih ediliyor olmasının sebebi, mimari ve doğal yapısının bozulmamış olması.

Arnavut kaldırımlı dar sokakları, ihtişamı ile göz dolduran Rum evleri ve eski taş evlerden restore edilen pansiyon ve kafeleri ile Alaçatı küçük ama hareketli bir tatil cenneti. Beldede Rumlar ve Türkler dostça ve güzel bir uyum içerisinde yaşıyor.

Yüzyıllar boyunca da Rum ve Türk egemenliği arasında gidip gelmiş. İki farklı milletin bir arada yaşıyor olması mutfak, mimari, müzik ve sosyal hayatta büyük bir zenginliği sağlamış. Adanın kendine özgü ve tarih kokan bir mutfağı var.

İzmir otelleri arasında yer alan Alaçatı otelleri ile tatil bir başka geçecek.

Alaçatı Butik Oteller

Alaçatı butik oteller de sıcak bir tatil için ideal başlangıç noktasıdır. Bölgeyi keşfetmek, yöresel dünyaya adapte olmak için Alaçatı butik oteller tercih edilmektedir. Alaçatı, son yıllarda rüzgar sörfü meraklılarının adresi olmaktadır. Çünkü Alaçatı, ülkemizde rüzgar sörfünün ana vatanı sayılmaktadır. Bu sayede de ünü dünyaya yayılmaktadır. Eğer farklı deneyimler kazanmak ve sörf cennetinde bu adrenalini yaşamak isterseniz siz de tercihinizi Alaçatı butik otellerden yana kullanabilirsiniz. Yüzme konusunda deneyiminiz olmasa bile Alaçatı’da rüzgar sörfü yapabilirsiniz. Sörf yapabilmek için koyda bulunan tesislerde malzeme ve gereç temini yapılabilmektedir. Alaçatı butik otellerde kalarak ayrıca bisiklet kiralayıp keşif yapabilir ve Alaçatı sokaklarında yürüyüş yapabilirsiniz. Beyaz boyalı tek katlı evler ve taş binalar siz sokağa girer girmez sizi selamlıyor. Muhteşem bir turizm beldesi olan Alaçatı’da çok sayıda plaj bulunuyor. Deniz çok sığ olduğundan özellikle çocuklu ailelerin ve yüzmeyi çok iyi bilmeyen tatilcilerin rahatça yüzebilecekleri bir tatil merkezi.

Alaçatı butik oteller yaz tatili haricinde festival zamanlarında da yoğun talep görüyor. Başta Alaçatı Ot Festivali olmak üzere Fishing Tournament ve Uçurtma Festivali gibi farklı etkinliklere de ev sahipliği yapan Alaçatı, turist akınına uğruyor.


Alaçatı'dan Ne Alınır?

Alaçatı’da alışveriş yapmak çok keyifli. Burada büyük alışveriş merkezlerinin kalabalık gürültüsü yerine güler yüzlü ve samimi küçük dükkan sahiplerin hoş sohbetini buluyorsunuz. Alaçatı’da her türlü ihtiyacınızı bulabileceğiniz alışveriş dükkanları bulunuyor. Bir turizm beldesi olduğundan plaj giysilerini ve denizde kullanacağınız diğer ürünleri merkezde yer alan dükkanlardan satın alabilirsiniz. Özellikle cumartesi ve pazar günleri kurulan köy pazarları ise her müşteriye hitap edecek ürünler satışa sunuluyor. Pazarda genellikle belde insanları kendi ürettikleri sebze ve meyveleri satıyor. Özellikle yöreye has otları ve karadut reçelini mutlaka satın alarak sevdiklerinize götürmelisiniz. Ülkemizde yalnız Alaçatı’da yetişen damla sakızını buradan en güzel hali ile satın alabilirsiniz. Alaçatı için takı cenneti demek pek de abartılı bir ifade olmaz. Beldenin sokaklarında ve antika pazarında bulunan tezgahlarda binlerce farklı takıyı görebilirsiniz. Takıların çoğunu yöre halkı yapıyor. Anlayacağınız pek marifetli Alaçatı halkı.

Rum mahallesinde eski bir kilise pazar yeri olarak kullanılıyor. Burada bulunan antika pazarında ise ülkenin her yerinden toplanıp getirilen antika eşyalar sergileniyor. Alaçatı’da birçok sanatçının kendi yaptıkları eserleri sergiledikleri ve satışa sundukları çok sayıda dükkan da var.

Çatladı Kapı ismi verilen çatı ise ziyaretçilerin mağazalardaki fiyatlardan da ucuza ürün bulabilmeleri için açılmış. Çarşıda seramikten, takıya, keten bezinden ev aksesuarlarına kadar her şeyi bulabiliyorsunuz.

Alaçatı otelleri ile şimdi yaz tatilinizi planlamanın tam zamanı. Jolly ile muhteşem bir tatile çıkmaya hazır mısınız?