Title
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Konaklı Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Torosar’nın Eteğinde, Akdeniz’in Kucağında”

Antalya’nın en büyük turizm bölgesi olan Alanya ilçesinin, kendi gibi turizm potansiyeli yüksek bir beldesi olan Konaklı, Geç Roma dönemlerine kadar inen tarihi geçmişe sahip. Sadrazam Talat Paşa dönemine kadar Şarapsa olarak bilinen, bundan sonra Telatiye ismini taşıyarak tarihte kendine yer edinmiş. Belde Selçuklu sultanı Alaeddin Keykubat’ın Alanya ilçesini Konya’ya bağlamak için açtırdığı tarihi yol üzerinde bulunmakta. Tarihi geçmişi de önem taşıyan, günümüzde de turizm açısından önemli olan bir yerdesiniz.

Engebeli ve dağlık olan belde, tipik Akdeniz ikliminin görüldüğü bir yer. Yazları sıcak ve kurak, kışları ise, bol yağışlı geçmekte. Her mevsim turizme elverişli olması sebebiyle, turizm açısından değerli bir bölge. Bugüne kadar planlı bir yerleşime sahne olmuş olan Konaklı, Çakal Adasından Kozaklı Koyuna kadar uzanan 10 kilometrelik sahil şeridiyle, sizlere gün batımının en güzel manzaralarını göstermek için bekliyor. Toros Dağları’nın eteklerinde, Akdeniz’in kucağında yer alan Konaklı, ziyaretçilerine sunduğu imkânlarla, yeşil ve mavinin nasıl buluştuğuna, tanıklık etmenizi sağlayacak.

Tatilinize eğlence ve renk katmak isterseniz, adrenalini yüksek rafting ilk tavsiyemiz olacak. Akdeniz’in cenneti Köprülü Kanyon’da yapacağınız rafting, keyfinizi katlayacak. Doğal güzellikler içerisinde, eğlenme ve stres atmak için, jeep safari uygun olacak. Birçok parkura sahip olduğu için, bu tutkunuzun adresi de Konaklı olacak. Plajlardaki su sporları etkinlikleri de, tatilinize ayrı bir hava katacak.

Belde turistik bir yer olduğu için, hediyelik eşyalara önem vermiş. Yöresel özellikler taşıyan el işlerinin yanında, deri çantalar, kemerler, ceketler oldukça fazla dikkatinizi çekecek. Elde dokuma kilim ve halılar ise, nadide birer alışveriş parçası. Alışveriş tutkunları için aradıkları her türlü eşyayı bulabilecekleri bir yöre. Turistik tesislerde bünyelerinde açtıkları hediyelik satış yerleri ile bu konuda yardımcınız olacak.