Title
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Anamur Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Antalya ve Mersin şehirlerinin ortasında yer alan Anamur’un tarihi ve kültürel geçmişi, milattan önceki dönemlere kadar uzanıyor. Her iki şehre de 5 saat kadar uzaklığı olduğundan, kendine özgü bir yerleşime ve değerlere sahip. Antik dönemlerden kalma bir yer olan bu bölgenin en eski adı, rüzgarlı burun anlamına da gelen Anemurıum. Roma, Bizans ve Anadolu Selçuklu Devletleri’nin sırasıyla hakimiyetine giren bölgenin sahibi gibi sürekli ismi de değişmiş ve bugünkü hali ile Anamur olmuş.

Turizmin Ev Sıcaklığındaki Hali”

Mersin’in en önemli ilçelerinden olan Anamur, muzun da ülkemizde hayat bulduğu bir bölge. Bölgede muz dışında çilek ve narenciye gibi bitkiler de yetişiyor. Her ne kadar ülkemizin Akdeniz’deki en uç noktası olsa da turizm konusunda hak ettiği ilgiyi henüz bulamamış. Uzun sahili, temiz ve su sporlarına uygun denizi ile son zamanlarda kıymeti anlaşılmaya başlanan Anamur bir turizm bölgesi olsa da kendine has dokusunu bozulmadan korumuş.

Maki bitki örtüsü ile çevrili yemyeşil doğası ve her türlü tropikal bitkinin can bulduğu havası ile bu güzel ve küçük ilçe, Evliya Çelebi ve Lokman Hekim gibi şahsiyetlerin bölge hakkındaki övgü dolu sözlerini gerçekten hak ediyor.

Nüfusu elli binin üzerinde olan bölge, özellikle yaz aylarında nüfusunun iki katı kadar ziyaretçi ağırlıyor. Yayları ile meşhur olan Anamur’da yerli halk yaz aylarını daha çok yaylalarda geçiriyor. Daha serin olan yaylalar özellikle yabancı turistler tarafından ziyaret edilmekte.

Kendine özgü bir şiveye sahip olan Anamur halkı konuşurken çok sevimli görünüyor. Yöresel dilde kullandıkları çok farklı sözcükler de mevcut. Havası gibi insanları da çok sıcak olan Anamur’a tatil yapmak için geldiyseniz, kendinizi yöre halkına misafirliğe gelmişsiniz gibi hissediyorsunuz.

Anamur küçük bir ilçe olduğundan. büyük alışveriş merkezleri sayıca çok fazla değil. Daha çok küçük esnafın ticaret yaptığı bölgede özellikle yaz aylarında alışveriş canlanıyor. İlçeye gelen turistler, hem ihtiyaçlarını karşılamak, hem de sevdiklerine tatil hediyeleri götürmek için alışveriş yapıyor.

Anamur’da haftanın belirli günleri pazarlar kurulmakta. Pazarlarda kadın-erkek, genç-yaşlı tüm yöre halkı tezgah açıyor.

Tatil bölgesi olmasına nazaran Anamur’da fiyatlar çok yüksek değil. Pazarlarda yöresel ürünlerin yanında tatilcilerin ilgisini çekecek süs ve giyim eşyaları da bulunuyor.

Anamur pazarlarında her şeyi seçerek satın almanız mümkün. Pazarlar dışında çok sayıda giyim ve aksesuar mağazası da mevcut. Yöresel lezzetleri tadabileceğiniz ve uygun fiyatlar ile satın alabileceğiniz Anamur pazarlarını görmeden dönmeyin sakın…