Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Gönen Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Şifalı Sular Şehri”

Balıkesir’e bağlı, dünyanın en değerli kaplıcalarına sahip, “Şifalı Sular Şehri” Gönen. Temiz havası ve eşsiz şifalı suları ile ziyaretçilerine, tüm yılın yorgunluğunu atma imkanı sunan, aynı zamanda çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış olması nedeniyle, kültürünü, doğa güzelliklerini, zengin ve köklü tarihini keşfedebileceğiniz bir yer.

Gönen Balıkesir’e 145 km uzaklıkta, Gönen Çayı ve derelerinin meydana getirdiği vadi içinde kurulmuş, kaplıcaları, şehir parkı ve köylerinin tabii dokusu, aynı zamanda iklimi ile dikkat çeken bir doğa harikasıdır. Romalılardan bu yana, 3 bin yıllık geçmişiyle, tarihler boyu “Şifalı Sular Şehri” olarak anılmaktadır. Kaplıcaların çevresinde bulunan kitabelerde, şimdiki adıyla Gönen’in, yüzyıllar boyu hastalıkları iyi ettiği, insanlara şifa dağıttığı ve hatta bu suların, tüm insanlara ulaştırılması için çalışıldığı belirtilmektedir.

Kaplıcalar, Gönen merkezine 300 metre mesafede, olağanüstü yeşillikler içindedir ve öylesine güzel bir suyu vardır ki oraya vardığınızda, vücuda verdiği enerjiyi, açık havuzların üzerinden yükselen buharın teninize işlediği andan itibaren hissedebilirsiniz.

Asırlar boyu farklı medeniyetleri içinde barındırmış olan Gönen’in, zengin ve kültürel tarihi içerisinde, tabiatın insanoğluna en güzel ve en değerli hediyelerinden biri olduğu bu nedenle kralların bile dinlenmek için tercih ettiği yer olduğu söylenir.

Gönen, sağlık turizmi bakımından önem taşıması nedeniyle, her yıl yüz binlerce yerli yabancı turisti ağırlar. Sizde Gönen’e geldiğinizde, Kaplıca sularının yoğun olarak bulunduğu ilçe merkezinde ve Ekşidere köyünde kurulu olan muhteşem otellerin, termal yüzme havuzları, açık yüzme havuzları ve ünlü Türk hamamlarının tadını çıkarabilir, aynı zamanda, uzman hekim ve personeliyle hizmet veren, fizik tedavi bölümleri ile fizikoterapi ve hidroterapi servislerinden yararlanabilir, dinlenirken, bedenen ve ruhen rahatlamanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Kaplıcaların şifalı sularında yorgunluğunuzu attıktan sonra, doğa yürüyüşleri yapabilir, denize girebilir, büyük pazar yerlerini gezebilir ve büyük bir tesis olan ünlü Meral Sultan At Çiftliğinin yemyeşil doğasında, safkan atlarla gezintiye çıkabilir hatta at biniciliği konusunda eğitim alabilirsiniz.

Meşhur oya pazarı ilginizi çekecektir. Çünkü “iğne oyaları” Gönen’in en önemli el sanatlarındandır. Hanımların “iğneyle kuyu kazmak” diye tarif ettikleri rengarenk, olağanüstü güzel, göz nuru, oyalar sevdiklerinize alabileceğiniz en güzel hediyelerdendir. Bunun yanında alışveriş merkezlerinde ve Gönen’in içinde kurulan pazar yerlerinde, alabileceğiniz çok hoş hediyeler bulabilirsiniz.