Title
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Batman Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Batman Otelleri Fiyatları

Batman otelleri fiyatları ile sizlere ekonomik kültür keşifleri yapmanız için olanak tanıyor. Güneydoğu Anadolu’nun genç ve farklı kenti Batman, büyük kültürel değerlerimizden biri olan Hasankeyf'e ev sahipliği yapıyor. Gençliği, il yapıldığı tarihten almasına rağmen, Batman 10 bin yıllık bir geçmişi ile neredeyse medeniyetlerin başlangıcına şahitlik edebilecek kadar yaşlarda. Mezopotamya’ya bereket taşıyan Dicle ve iki kolu olan Batman ve Garzan Çaylarının arasındaki havzada kurulmuş. Güneyinde Midyat-Mardin, batısında Bismil Diyarbakır, kuzeyinde Muş, doğusunda ise Siirt ve Bitlis illeri yer almakta. Coğrafi konumu ile doğu ile güneydoğu arasında bir köprü iken, güneyde de Ortadoğu’ya geçiş noktası üzerinde olması nedeniyle, tarih boyunca bu bölgeyi elinde tutmak isteyen bir çok medeniyet ve devlete ev sahipliği yapmış. Aralarında Evliya Çelebi’nin bulunduğu bir çok seyyah bu bölgeyi gezmişler ve eserlerinde Batman Nehri, Batman Köyü, Batman Eyaleti ve Batman Beyliği gibi bolca Batman isminden söz etmekteler. Cumhuriyet Dönemi’nde İluh Köyü olarak anılmakta iken 1950 yılında tekrar Batman ismine kavuşabilmiş. Bölgede zengin petrol yataklarının keşfi ile birlikte hızla kalkınma ve modernleşme yolunda gelişme kaydetmiş, 1990 yılında ise il olmuş. Batman otelleri ile tarihi bir bölgeyi keşfederken, yöresel lezzetlerin tadına bakacak ve farklı kültürleri öğreneceksiniz. Dicle'nin verimli topraklarında kuru olan Batman, üç binin üzerinde mağaranın yer aldığı Hasankeyf ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri.


Batman Otelleri Fırsatları

Bölgede özellikle karların erimeye başladığı Mart ve Nisan aylarında Sason Çayı’nın akıntı ve debisi ile dağlar arasında yaklaşık 30 kilometrelik bir parkurda heyecan arayan rafting sporuna gönül verenler için mükemmel bir ortam hazırlamakta. Batman ve Garzan Çayları, sadece Batman’ın değil, çevre bölgelerden de olta balıkçılığı için sık ziyaret edilen yerlerinden. Dağcılık ve doğa yürüyüşü için Mereto, Aydınlık ve Raman Dağları heyecan verecek güzellikte. Mağara turizmi için elbette Hasankeyf en doğru adresiniz. Dokuma ürünleri, parlak ipek sim işlemeli kumaşlar, oya, dantel ve kanaviçe işlemeleri, yün patik, çeşit çeşit renklerde yöreye özgü motifli yün çorap çoraplar hediyelik olarak alınabilir.


Batman'ın İlçeleri

  • Beşiri: Batman’a 18 kiloketre uzaklıkta, Garzan Çayı’nın kenarında kurulmuş ilçe, Batman’a yakınlığı nedeniyle ekonomik olarak fazla gelişim gösterememiş. Memikan Köprüsü ve Mor Kiryakus Manastırı ilçe sınırları içerisinde yer almakta.
  • Gercüş: Batman’ın güneyinde Mardin ve Midyat’a komşu olan Gerçüş, Dicle Irmağı’nın kolları arasında sulak ve yeşil bir platonun kıyısında. Verimli ve düz toprakları tarım ve hayvancılık için oldukça elverişli olan ilçe, tarihin çok eski dönemlerinde de bu yönüyle bir çok medeniyetin yaşatıldığı bir bölge olduğu, yapılan kazı çalışmalarında bulunan ve halen Mardin Müzesi’nde sergilenen tarihi eserlerden anlaşılmakta. İlçe sınırlarında yer alan Vergili (Becirman) Köyü’ndeki Seyyid Bilal Türbesi, Güneydoğu Anadolu’da oldukça bilindik ve ziyaret edilen, inanç turizm merkezi haline gelmiş yerlerinden.
  • Kozluk: Evliya Çelebi’nin Seyahatname’sinde, cesur, hoşgörülü ve eğitimli bir halk olarak bahsedilen Kozluk, Batman’ın en büyük ilçesi. Arkeolojik çalışmalarda on bin yıllık tarım geçmişine ait bulgular saptanan Hallan Çemi Höyüğü, bu bölgede neredeyse insanlık tarihi kadar eski, yerleşik çiftçilerin yaşadığını göstermekte. Rabat Kalesi, Kandil Kalesi, Kozluk Kalesi, Hızır Bey Cami ve İbrahim Bey Cami, ilçeye turist çeken tarihi cazibe merkezlerinden. İlçede bulunan Angebire bölgesi hem doğal kaynak suları ve dereleri hem ağaçlık ve yeşil doğası ile bölgenin piknik ve şenlik alanı olarak kullanılmakta.
  • Sason: Tarihi, doğası ve kültürü ile başlı başına masalsı bir dünya Sason. Türk, Arap, Kürt, Ermeni kültürünün yoğurulduğu ilçe, tarihinde Kabu’l Cevz (cevizi güzel, bol), Sasun isimleri ile çokça bilinmekte iken Cumhuriyetin ilk yıllardan sonra Sason olarak resmileşmiş. Köklü tarihi geçmişinden bugune kadar gelebilen Pertükan, Beksi, Bozikan Kaleleri ve Komk Manastırı gezilebilir. Dağ ve su sporları için uygun doğası, festival ve şenlikleri Sason’u görülmeye değer kılmakta.
  • Hasankeyf: Batman’a 35 kilometre uzaklıkta olan Hasankeyf, her karışı ile yaşatılan bir tarih. Asya ve Avrupa’nın Mezopotamya’ya açılan kapısı. Urartulardan günümüze kadar 10-12 bin yıllık tarihinde 12 büyük devleti ve uygarlığı misafir etmiş medeniyet beşiği. “Hısn Keyfa” veya “Hısnkeyf” olarak tarih kitaplarında çokca bahsedilen isminin, “Kaya Hisarı” anlamına geldiği yazılmakta. Bölgede farklı zamanlarda hüküm süren devletlerden günümüze kadar birçok eser gelebilmiş. Kale içi ve dışı olarak iki ayrı bölümden oluşan kültür bir abidesi. Dicle Nehrinin kenarında kurulması, Bağdat’a kadar uzanan Dicle üzerinden tekneler ile buraya mal alıp satmaya gelen tacirlerin olduğu kadar seyyahların ve tarihçilerin de vazgeçilmezlerinden olmuş. Turizm Bakanlığı tarafından tamamı sit alanı olarak ilan edilen Hasankeyf, Ilısu Barajı Projesi nedeni ile sosyo ekonomik olarak oldukça geri kalmış olmasına rağmen yerli ve yabancı turistler için bir cazibe merkezi konumunu korumayabilmekte.

Batman otelleri ile tarihi yerinde keşfetmek için hadi gidelim...