Title
Text
Uzun Süre İşlem Yapmadınız

Listelenen otel fiyatları zaman aşımından dolayı değişmiş olabilir.Güncel fiyatlara erişmek için sayfayı yenileyin.

SAYFAYI YENİLE
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi 13 Ara 2022 Sa
Çıkış Tarihi 14 Ara 2022 Ça
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda, 2 Yetişkin
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Belgrad Otelleri

tesisin tanesini görüntülediniz

 “Beyaz Şehir”

Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği yerde kurulmuş olan Belgrad, Sırbistan’ın başkenti ve en büyük şehri. Aynı zamanda Güneydoğu Avrupa’nın da en büyük kentlerinden olan Belgrad, adının anlamı gibi Beyaz Şehir. Avrupa’nın en belirgin kültürlerinden olan Vinça Kültürü’nün doğduğu yer olan Belgrad, tarihte Osmanlılar da dahil birçok medeniyete yerleşim yeri olmuş. İstanbul ve Atina’dan sonra Avrupa’daki en eski şehirlerden biri olan Belgrad, tarihi yapısıyla görülmeye değer güzelliklere sahip.

Yapılan araştırmaların bölgedeki yerleşimin MÖ 5. yüzyıla kadar inen yerleşimlerin olduğu yönünde. Şehrin Avrupa’nın da eğlence mekanı haline gelmesi, her geçen gün turizm açısından ön plana çıkmasına katkıda bulunmuş. Yıl içerisinde düzenlenen çok sayıdaki festivaller de adını duyurmasında etken olmuş. Tarihte bir çok kez yıkılmasına rağmen, yeniden inşa edilerek günümüze kadar bir çok eserle gelmiş. Mimari yapısı olan, tipik Orta Avrupa kenti görünümüyle dikkat çekmekte.

Sava ve Tuna nehirleri boyunca ovalarla kaplı olduğu için, şehir oldukça düz. Dört mevsim yağış alan bölge, kısmen karasal bir iklim kuşağında bulunuyor. 16 nehir adasına sahip olan şehir, kuşların doğal yaşam alanı olan Büyük Savaş Adası ve Küçük Savaş Adası, doğa koruma alanı içerisine alınmış.

Şehrin spor salonu olan Belgrad Arena’da düzenlenen Davis Cup, basketbol voleybol turnuvaları spor etkinliklerinden hoşlananlar için tavsiyemiz. Sana ırmağı üzerindeki adalardan en büyüğü olan Ada Ciganlija’da bulunan spor tesisi de, oldukça kapsamlı bir yer. Burada golf, tenis, su kayağı gibi pek çok etkinlikler düzenlenmekte. Bu ada yaz, kış oldukça kalabalık. Etkinliklerin cazibesi ziyaretçileri buraya çekiyor. Şehrin içerisinde de buz pateni, yürüyüş, bisiklet turları için uygun yerler bulunuyor. Özellikle Danube nehri kıyısında bulunan park, bunları yapmak için ideal konumda.

Belgrad'da alışveriş merkezleri toplu halde ulaşabileceğiniz bir yerde. Slavija meydanından itibaren Kalemegdan Parkı'na kadar uzayan alanda dilediğiniz gibi alışveriş yapabilir, kafelerde dinlenebilirsiniz. Birçok seçkin markanın ürünlerini buralarda bulabilirsiniz. Hediyelik eşyalardan ise, yöresel kıyafetler, oya işlemeler, ahşap tepsiler, mozaikler, seramik ürünler tercih edebilirsiniz. Caddelerde sokak tezgahlarında bulunan ürünler, uygun fiyatlara alınabilir.