Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Bergama Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

"Tarih Kokan İlçe"

Tarih boyunca Frigyalılar ve Lidyalılar gibi devletlerin egemenliğinde kalan ilçenin tarihi, MÖ 8. yüzyıla kadar dayanıyor. Milattan önce 2. yüzyılda büyük bir tepeye kurulan antik kentle var olmaya başlayan Bergama, uzun yıllar Pergamon Krallığı egemenliğinde kalmış bir bölge.

Krallığın egemenliği ile birlikte büyük bir kültür merkezi haline gelmiş. Önemli bir bölge olmasından dolayı yıllarca devletlerin ele geçirmek için savaştıkları bölge, 3 yıl süren mücadele sonucunda Romalıların eline geçmiş.

Romalılar tarafından büyük bir ilgi gören bölge, tapınakları tıp merkezleri, kütüphane ve tiyatrolar ile süslenmiş. Roma imparatorunun, canı sıkılan nişanlısına iki yüz bin kitap kapasiteli kütüphaneyi hediye etmesi ise, hem kitap sevgisine, hem de nişanlısına duyduğu büyük aşka işaret. Bergama tıp alanında bir çok yeniliğin başladığı yer.

Günümüzde bile önemi yeni keşfedilen su sesi ve kaplıca ile tedavi yöntemleri yüzyıllar önce burada kullanılıyormuş. Bölgede çok sayıda milattan sonraki yüzyıllara ait tıp merkezi bulunuyor.

Eczacılığın babası sayılan Galenus hayata gözlerini burada açmış ve birçok ilke imza atmış. Bergama ilk parşömenin kullanıldığı, tıp sembolünün bulunduğu ve yüz yıllar öncesinde 4 tane tiyatroya sahip yer olması bakımından çok önemli bir yerleşim yeri. Kültür turizminin başkenti diyebileceğimiz bölge, İzmir’in merkeze 100 km uzağında bulunan şirin bir ilçesi.

Denize uzak olmasından dolayı daha çok kültür turizminin yoğun olduğu bir bölge. Yüz bin nüfusa sahip olan ilçenin ekonomisinde ise zeytinyağı, dokuma ve çam fıstığı önemli bir yer tutuyor.

Akdeniz iklimine sahip olan bölgede 19. yüzyılda yapılan kazılar sonucunda çıkarılan eserlerin çoğu Almanya’ya götürülmüş. Bergama’nın en büyük talihsizliği olan bu durum, hala bölgeye büyük bir üzüntü vermekte.

Tarihin kokusunu her nefeste hissedeceğiniz ve tarihi yapılara hayran kalacağınız Bergama’yı mutlaka görmelisiniz.

Tarih ve huzur kokan Bergama sokaklarında saatlerce zamanın nasıl geçtiğini bile anlamadan dolaşmanız mümkün. Köklü ve eski bir geçmişe sahip ilçede uzun yıllar egemenlik kuran Pergamon Krallığı’na ait çok sayıda tarihi yapı ve eser bulunuyor.

Bu eseleri yakından görmek fotoğraflarını çekmek gün içinde yapılacak etkinlikler arasında. İlçenin yapısı özellikle Kozak Yaylası doğa yürüyüşü için çok müsait. Bergama’da bulunan sinema ve tiyatrolarda her gün farklı film ve oyun sahne alıyor. Ayrıca ilçede bulunan kaplıcalar her derde dava olmaları ile ünlü.

Gündüz saatlerinde Mahmudiye’deki kaplıcalara giderek huzurlu ve eğlenceli saatler geçirebilirsiniz. Mayıs aylarına yapılan 80 yıllık bir kermes olan Bergama kermesine ise tarihleriniz uyuştuğunda katılabilirsiniz.

Bergama’da alışveriş yapmak çok keyifli. Burada bulunan dükkanlarda yöreye özgü tüm ürünleri bulabilir ve uygun fiyatlar ile satın alabilirsiniz. Küçük hediye eşya dükkanları dışında bölgede hizmet veren çok sayıda mağaza da bulunuyor.

Ünlü markaları bir arada bulabileceğiniz büyük alışveriş merkezi de mevcut. Bergama’da dokumacılık çok büyük bir öneme sahip. Özellikle halı ve kilim dokumacılığında çok fazla ilerleyen ilçede çok sayıda halıcı dükkanı bulunuyor.

Türkmen halıları adı verilen bu halılar, özel bir şekilde hazırlanan ipler ile elde dokunuyor. Halılarda yörenin geçmişine ve kültürüne ait desenler yer alıyor. Aynı zamanda çarşaf, heybe, kilim ve gömlek kumaşı da dokunan ürünler arasında.

İlçedeki bir diğer önemli geçim kaynağı ise tabakçılık. Nesilden nesile aktarılan tabakçılık, Bergama’da hediyelik eşya seçeneklerine de yön vermiş.

İlçede bulunan pazarlardan ve dükkanlardan tulum peyniri, Bergama leblebisi ve çam fıstığı, arı sütü ve polen gibi ürünleri alabilirsiniz. Halı ve kilim, sevdiklerinize götürebileceğiniz en özel hediyeler arasında.