Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Turgutreis Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Denizcilerin Gözbebeği”

Turgutreis eski adıyla Karatoprak, Ege bölgesinin incisi, Muğla ilimizin ilçesi Bodrum’un batısında yer alan bir beldesi. Beldeye adını veren amiral Turgut Reis’in, beldenin Karabağ mahallesinde doğup yaşadığı tahmin edilmekte. Tarihte ilk olarak Leleg’lerin yerleşim alanı olmuş, daha sonrasında ise, Karya, Büyük İskender, Selçuklular, Bizanslılar, Rodos Şövalyelerinin hâkimiyetinde kalmış. 1583 yılında Sultan Süleyman tarafından Osmanlı egemenliğine geçmiş.

Öncesinde yaşanan ulaşım sıkıntıları, daha sonrasında turizm açısından keşfedilmesiyle yerini gelişmelere bırakmış bir belde olarak, şimdiki Turgutreis’i mutlaka görmeniz gerekir. İlçe merkezinden sonra Bodrum yarım adasının ikinci büyük yerleşim yeri olan belde, turistik alanları ile dikkat çekici. Yaz aylarında yaşanan nüfus patlaması, beldenin önemini gösteren bir örnektir. Bu nüfus artışı beldedeki konaklama imkânlarını zorlasa da, otel işletmecilerin açtığı apart oteller çözüm için yardımcı olmuş. Turgutreis dinlendirici konumu, eğlence mekânları ile ziyaretçilerine oradan ayrılmamaları için her türlü hizmeti sunmuş.

Halkının tamamı turizm sektörü ile ilgileniyor desek, yanlış olmaz. Uçsuz bucaksız harika kumsallar, barlar sokağı, marinaları, modern alışveriş merkezleri ile bir konsept oluşturan Turgutreis herkesin görmek isteyip, görünce tekrar gitmek isteyeceği bir yer.

Bodrum’un en büyük marinasına sahip olan belde, 14 adet adadan oluşan Sporak takımadalarının önünde yer alır. Kos, Kalymnos gibi Yunan adaları da oldukça yakın olduğu için, vize sorununuz yoksa bu adaları da görme şansını yakalamanız mümkün.

Turgutreis’te bulunanlar iyi bilir. Sörfüne doyum olmaz. Bodrum’un en önemli sörf merkezi haline gelen beldenin, tatlı tatlı, devamlı esen rüzgârı, sörfçülerin tatillerini burada geçirmelerine etken olur. Jet ski, su kayağı gibi su sporları, tatilcilerin hoşça vakit geçirmelerine imkan tanır. Ayrıca sürekli düzenlenen tekne turlarına katılabilir, koyları gezerek, doğayla baş başa kalabilirsiniz.

Turgutreis, özellikle yaz aylarında ziyaretçi patlaması yaşadığı için, tam bir alışveriş cennetine dönüşmekte. Barlar sokağındaki çarşısı, yiyecek, içecek pazarı, yaz aylarında açılan ressamlar çarşısı, marina içerisindeki el sanatları sokağı beldenin ziyaretçileri için kaçırılmaz fırsatlar sunuyor.