Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Yalıkavak Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Bodrum’da Yalıkavak Esintisi”

Bugün, Bodrum’a kadar gidip de Yalıkavak’a uğramamak, Paris’e gidip Eyfel’i görmemek gibi olur.

Yalıkavak önceleri sünger avcılığı ve balıkçılık yapılan küçük bir köymüş. Bugün artık yerli halk bir taraftan balıkçılıkla uğraşırken diğer taraftan da turizme yönelmiş. Aslında 1980’lere kadar önemli geçim kaynaklarının başında gelen süngercilik bugün pek yapılmıyor artık.

Bodrum günden güne kalabalıklaştıkça ve daha hareketli bir tatil beklentisi olanların tercih ettiği bir merkez olunca, kalabalığı sevmeyen, sakinlik arayışında olan ama Bodrum’a aşık turistler için Bodrum’a yakın diğer sahiller ideal bir seçenek olmuş. Bunun sonucunda da Yalıkavak canlanmaya başlamış. Sonuç olarak Bodrum’a uzaklığı sadece 18 kilometre.

Yalıkavak öylesine sakin bir tatil sunar ki size, kahvaltınızı deniz kenarındaki kafelerde yapabilir, gün boyu denize girip güneşlendikten sonra, akşamları sakin bir müzik eşliğinde yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Yalıkavak yarımadanın kuzeyine bakar ve çokca rüzgar alır. Bu nedenle yelderğirmenleri ile ünlenmiş. Bodrum’un birkaç yerinde olduğu gibi burada da yelderğirmenleri var.

Yapılan kazılarda ortaya çıkan kaya mezarları ve sur kalıntılarına bakılırsa buradaki ilk yerleşimler MÖ 2000’li yıllara uzanıyor.

Yalıkavak’te yeni açılan marinada çok güzel yatlar göreceksiniz. Marinanın açılışı buradaki turizmin gelişmesini hızlandırmış görünüyor.

Yalıkavak’ta bir çok içme suyu kaynağı var. Ama adının aksine buralarda pek kavak ağacına rastlanmaz. Daha çok meşe ağacı görülür.

Yalıkavak’ın o meşhur rüzgarı, sörfçüler tarafından da tercih edilen bir tatil beldesi haline gelmesi sağlamış. Yasak bölgelerin ağırlıklı oluşu sebebiyle, rehber kontrolüyle rüzgar sörfü yapabilirsiniz. Akdeniz Fokları’nın üreme ve yaşam alanlarını korumak amacıyla bazı bölgelere yaklaşmamak için yasak konmuş.

Bunun dışında Yalıkavak’ta birçok su sporunu yapmak mümkün. Tercihinize göre, dalış, su kayağı veya jet-ski yapabilirsiniz. Ya da bir motora bağlanarak tekneden paraşütle havalanabilirsiniz.

Bodrum’a günübirlik giderek Bodrum’un simgesi olmuş kaleyi ve Sualtı Arkeoloji Müzesi’ni gezebilirsiniz.

Perşembe günleri kurulan Yalıkavak pazarı buraya gelenlerin çok ilgisini çekiyor. Bir araştırmada Yalıkavak pazarı sahil pazarlarının içerisinde 4. sırada yer almış. Buradan özellikle bölgeye has olan baharatlardan alınabilir.

Yalıkavak ve Bodrum’un simgesi haline gelen Yel Değirmeni figürleri de hediyelik ve hatıra eşyası olarak alınabilir.