Title
Text
Uzun Süre İşlem Yapmadınız

Listelenen otel fiyatları zaman aşımından dolayı değişmiş olabilir.Güncel fiyatlara erişmek için sayfayı yenileyin.

SAYFAYI YENİLE
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi 13 Ara 2022 Sa
Çıkış Tarihi 14 Ara 2022 Ça
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda, 2 Yetişkin
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Budva Otelleri

tesisin tanesini görüntülediniz

 “Adriyatik'in Gözdesi”

Budva, Adriyatik Denizi kıyılarındaki en eski yerleşim yerlerinden biri. Karadağ’da bulunan sahil şehri Balkan turuna çıkanların gözdesi olan bir yerleşim yeri. Karadağ’ın turizm bölgesi olarak kabul edilen şehir, son yıllarda hak ettiği ilgiyi görmeye başlamış.

Budva, kendine özgü mimarisi ile iki bin beş yüz yıllık geçmişini yansıtmakta. Romalıların uzun yıllar etkisinde kalmış olan şehir, Venedik şehrinin havasını koklamanıza yardımcı olacak. Budva'nın yapılarında Venedik tarzını rahatlıkla görebilirsiniz. Kısa bir dönem Osmanlı egemenliğinin hüküm sürdüğü bu şehir, ziyaretçilerinin keyifle dolaşacağı özelliklere sahip.

Yöredeki eğlencelerin doruk noktasında yaşandığı bu şehir, bölgenin en tanınan turistik merkezleri arasında yer almakta. Özellikle yaz aylarında şehrin nüfusu oldukça artıyor. Limanda demirlenmiş olan lüks tekneler şehrin cazibesini yansıtmakta. Geceleri sahil boyunca yapılan keyifli yürüyüşler tatilinizi de renklendirecek.

Tipik Akdeniz ikliminin görüldüğü kentte, yazlar sıcak, kışlar ise ılıman geçmekte. Yılın her döneminde ziyaretiniz için uygun bir yer. Kış aylarında bile yazın olduğu kadar canlı olan şehri görmeniz gerek. Adriyatik sahilinde güzel bir tatil imkânını, Budva gezisi ile yakalamak ziyaretçilerinin oldukça hoşuna gidecek.

Şehrin güzel plajlarında gün boyunca yaşayacağınız keyifli dakikalar, yapacağınız sportif su etkinlikleri hoş vakit geçirmenize yardımcı olacak. Şehirde düzenlenen tekne turlarına katılarak eşsiz koyların güzelliğini görmenizi tavsiye ederiz. Gün batmadan Old Town’da surlar üzerinde yapacağınız yürüyüşler sizlere şehrin güzelliğini daha iyi yansıtacak. Bölgedeki Roma ve Yunan dönemlerinden kalan tarihi eserleri görme imkânına sahip olabilirsiniz. Şehirde Boka Kotarska yöresine botla düzenlenen turlara katılma imkânına sahip olabilirsiniz. Şehirde yıl boyunca sık sık düzenlenen festivaller de, ziyaretçiler için ilgi çekici etkinlikler sunulmakta. Budva kültürel etkinlikleri ve yaz turizmi ile sizlere sunulan, cennetten bir köşe gibi.

Eski şehir içerisinde bulunan eşya satan mağazalardan sevdiklerinize alabileceğiniz biblolar, magnetler, deniz kabuğundan yapılmış hediyelikler, madalyonlar, lavanta torbaları gibi hediyelikler alabilirsiniz. Yerli halkın yaptığı el işi hediyeliklerde hoşunuza gidecektir. Old Town’dan sonra sahil boyunca ilerlediğinizde, oldukça uzun bir sokağa kurulmuş olan pazardan, dilediğiniz hediyelik eşyaları bulabilirsiniz. Yöresel hediyeliklerin hakim olduğu bir alışveriş yapma olanağına sahip olacaksınız.