Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Burdur Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Burdur Otelleri Fırsatları

Burdur otelleri ile hem kültürel hem de doğa ile iç içe bir tatil yapmak için şimdi ilk adımı atmanın tam zamanı! Akdeniz Bölgesi'nde ve Türkiye’nin güneybatısında bulunan Burdur, Türkiye’nin göller bölgesinde yer alıyor. Şehre genel bir baktığınızda ilk olarak engebeli arazisi dikkat çekiyor. Bu engebenin nedeni olan dağların büyük bölümü ise batı Torosların uzantıları olmaktadır. Ayrıca şehrin kuzey, güney ve doğusunda çok sayıda dağ yer almaktadır. Bu dağların arasında da yaz sıcağında serin olmalarından dolayı ziyaretçilerine nefes aldıran ovalar ve yaylalar bulunmaktadır. Burdur gezisi yapmak isteyen misafirlerimiz bu açıdan dört mevsim Burdur'a seyahat edebilirler. Seyahatlerini eşsiz kılacak Burdur otellerini ise Jolly güvencesiyle organize edebilirler. Burdur, yükselen turizm değerlerinden biridir ve bu açıdan Burdur otelleri birçok seçkin alternatife sahiptir. Jolly'nin birbirinden kaliteli ve konforlu Burdur otelleri ile başta Salda Gölü olmak üzere keşfedilecek güzelliklere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Burdur'un seçkin otel seçeneklerine şimdi rezervasyon yaptırın ve yola çıkın...


Burdur

Şehrin denize kıyısı bulunmamasına rağmen muhteşem gölleriyle kendinizi bir kıyı şehrinde hissediyorsunuz Burdur'da. Bu hissi veren göller arasında Burdur, Salda, Karataş, Yarışlı ve Gölhisar Gölleri bulunmaktadır. Özellikle Burdur ve Salda Gölleri'nin berraklığına hayran kalacaksınız. Ayrıca şehrin doğal güzellikleri bu kadarla da sınırlı kalmıyor, gezerken kendinizi kaybedeceğiniz mağaralara da sahip. En dikkat çekenleri ise, İnsuyu ve Seferyitiği. Burdur’da son yıllarda sayıları artan festivaller, birbirinden sıcak ve samimi insanlarla bir arada bulunup, Anadolu kültürünü yerinde yaşama şansı da veriyor misafirlerine. Burada güreş festivalinden, tarhana şenliklerine, spor etkinliklerinden, ses yarışmalarına kadar çok çeşitli etkinlikte yer alabilirsiniz. Hatta isterseniz uçurtma şenliğine bile katılabilirsiniz. Fakat bu festivallere katılabilmek için takvimlerinizi iyi ayarlamalısınız. Burdur’daki festivallerin çoğu yaz ayında gerçekleşiyor. Festival demişken, Burdur'un yöresel sesi olarak tanımlanan sipsiden bahsetmemek olmaz. Sipsi, 15-47,5 cm uzunluğunda, ince kamıştan yapılan üflemeli bir çalgı. Şehirde yöresel eğlencelere katıldığınızda, ki bunlara festivaller de dahil, bu ilginç çalgının sesinin ne derece önce çıktığını fark edeceksiniz. 


Burdur'da Yapılacak Şeyler

 • Mağara gezilerine katılabilir, doğanın güzelliklerinin tadını çıkartabilirsiniz.
 • Burdur ve Salda Gölleri'nde muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz.
 • Sportif olta balıkçılığıyla ilgileniyorsanız Gölhisar, Karataş ve Salda göllerinde balık tutabilirsiniz.
 • Eğer biraz adrenalin arıyorsanız size, Burdur ve Salda Gölleri'nde yapılan rüzgar sörfünü deneyebilirsiniz.
 • Su altı yaşama şahit olmak istiyorsanız yine Salda ve Burdur göllerini öneririz.
 • Eğer kış dönemi Burdur’daysanız Salda Kayak Merkezine giderek göl manzarası eşliğinde kayak yapabilirsiniz.


Burdur'un İlçeleri

 • Altınyayla: Burdur'un merkezine 125 kilometre uzaklıkta, Denizli–Fethiye yolu üzerinde bulunan ilçede, yaylalar ve anıt ağaçları ilgi çekiyor.
 • Ağlasun: Şehir merkezine 32 kilometre uzaklıkta bulunan ilçede Sagalassos Antik Kenti bulunuyor. İlçede yeraltı su kaynakları çok fazla olduğundan, ‘’Alabalık Yetiştiriciliği’’ yapılıyor. İlçede bulunan restoranlardan taze alabalık yeme zevkini tadabilirsiniz.İlçedeki Akdağ, dağcılık ve doğa yürüyüşleri için oldukça elverişli.
 • Bucak: Burdur merkeze 45 kilometre uzaklıkta bulunan ilçenin kuzeydoğusunda Roma dönemine ait Cremna Antik Kenti'nin yanısıra, Susuz Kervansarayı ve İncirhan gibi önemli eserler de bulunmakta.
 • Gölhisar: Şehir merkezine 107 kilometre uzaklıkta bulunan bu ilçenin yakınlarında Cibryra Antik Kenti bulunuyor.
 • Karamanlı: Burdur'un merkezine 63 kilometre uzaklıktaku Karamanlı, eski bir yerleşim yeri olarak bilinir. İlçede yapılan kazılarda ilk yerleşimin Neolitik Çağda gerçekleştiği düşünülülyor. Ayrıca ilçede çok sayıda tümülüs vardır.
 • Kemer: Şehir merkezine 40 kilometre uzaklıkta bulunan ilçede Olbasa Antik Kenti bulunduğunu tarih severlere hatırlatalım.
 • Tefenni: Burdur merkeze 70 kilometre uzaklıkta ilçenin güneyindeki Çamur Höyük'te yapılan kazı çalışmalarında kalkolitik döneme ilişkin yüzey araştırması bulgularına rastlanılmış.
 • Yeşilova: Yeşilova ilçesi, Burdur'un 60 kilometre uzağında bulunuyor. İlçenin sınırları içerisinde yer alan Dereköy ve Gençali’de yapılan kazı çalışmaları sonucunda, kalkolitik döneme ait birçok çanak çömlek açığa çıkmış.
 • Çavdır: Burdur'un güneybatısında bulunan Çavdır, merkeze 95 kilometre uzaklıkta olup gezerken karşınıza çıkabilecek olan tümülüsler, höyükler ve kaya kabartmaları ilgiyi üzerinde topluyor.
 • Çeltikçi: Şehir merkezine 30 kilometre uzaklıkta, Antalya yolu üzerinde bulunan ilçe; şehrin en yeşil bölgesi. Uçsuz bucaksız olan Çeltik Ovası, toprağının zenginliği ile biliniyor.

Burdur otelleri ile tatilinizi, iş seyahatlerini planlamak için uygun fiyatlar ve taksitli ödeme seçenekleri Jolly'de. Hadi gidelim...