Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Burhaniye Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

 “Tarihi, Doğası ve Deniziyle Balıkesir'in Turizm Noktası”

Balıkesir’in küçük ve şirin bir ilçesi olan Burhaniye, adını, Abdulhamit’in oğlu Burhanettin’den almış. Önemli bir turizm beldesi olmasına rağmen, hala tarihi kimliğini kaybetmemiş.

Ilık esen rüzgarı, tek katlı şirin evleri, yıllara meydan okumuş asırlık meşe ağaçları ve zeytin bahçeleri ile Burhaniye size muhteşem bir tatilin kapılarını aralıyor. Samimi ve güler yüzlü Burhaniye halkı Egeli olmanın verdiği tüm misafirperverliği gösteriyor adaya gelen konuklara.

Burhaniye mavinin ve yeşilin her tonunu bir arada görebileceğiniz ender yerleşimlerden biri. Çok sayıda turistik tesisi konuklarının hizmetine sunan ilçe, turizmin gizli kalmış cenneti. Burhaniye’nin en güzel tatil beldesi olan Ören, uzun sahili, altın sarısı renkli kumsalı ve içinizi ısıtan güneşi ile tatilin yeni adresi.

Mavi bayraklı denize sahip olan Ören'de yüzmenin keyfini çıkarıyorsunuz. Ören'de bulunan Adramytteion Antik Kenti ise, geçmişi gözlerinizin önüne seriyor.

Altmış bin nüfusa sahip olan ilçenin yaz aylarında nüfusu yüz bini geçiyor.

Burhaniye, Akdeniz iklimi görüldüğünden yazlar sıcak, kışlar ise ılık ve yağışlı. Son yıllarda Kozak Yaylası'na jeepler ile düzenlenen safari ise, tatile farklı bir boyut kazandırıyor.

Roma ve Bizans İmpatorluklarına ait izleri bulabileceğiniz Burhaniye’de tarım ve hayvancılık turizm dışındaki geçim kaynağı. Çok sayıda sebzenin ve meyvenin üretildiği ilçede, son yıllarda organik tarım da hız kazanmış.

Çavuş üzümü ise, ilçe dışına taşmış olan bir lezzet. Son yıllarda adını iyice duyuran Burhaniye pazarına ise ilçe dışından bile konuklar geliyor.

İlçede piknik yapıp güzel ve sakin saatler geçirebileceğiniz çok sayıda mesire yeri bulunuyor. Seklik Çamlığı, mesire yerlerinden en çok tercih edileni. Doğal bir cennet olan Burhaniye için tam bir kamp merkezi.

Bölgede karavan ve kamping tesisleri yer alıyor. Özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği bölgeye de bahar ve yaz aylarında çadır kurmak için gelen çok sayıda ziyaretçi var. Doğa yürüyüşleri için güzel bir atmosfere sahip ilçede çok sayıda şifalı kaplıca bulunuyor.

Kaz Dağları’nın eteklerinde yapılan jeeple safari ise, kuş sesleri arasında bitki örtüsünün tadını çıkarabileceğiniz bir etkinlik.

Burhaniye küçük ve şirin bir ilçe. İlçede gereksinim duyacağınız tüm ürünleri bulabilme imkanınız var. Genellikle küçük dükkanlardan oluşan bölgede, alışveriş merkezleri de bulunuyor. İlçenin özellikle çam fıstığı ve üzümü meşhur.

Bir de ilçenin dillere destan olmuş pazartesi pazarı var. Pazarda yöresel kıyafetler giymiş yöre kadınları tezgahın arkasına geçmiş en güzel gülümsemeleri ile size doğal köy ürünlerini satıyor.

Yöreye özgü dokumalar, süt ürünler, sebze ve meyveler pazarda müşteri ile buluşan ürünler arasında. Öğretmenler mahallesi ilçenin alışveriş merkezlerinin bulunduğu en işlek caddesi.