Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Çamyuva Köyü Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Gizli Kalamayacak Kadar Güzeldi”

Cennet vatan Türkiye’nin turizm mekanlarından biri olan Çamyuva sanıldığı gibi Türkiye’nin turizm endüstrisine çok uzun yıllardır hizmet vermiyor. 1980 yılına dek bu bölge Antalya’nın Kemer İlçesi’ne bağlı sevimli ve kendi halinde bir köy idi. Ancak Çamyuva kendi haline bırakılabilecek bir köy olmaktan çok daha öte bir bölge olmasıyla uzun süredir dikkat çekmeyi başarıyordu. Ve nihayet 1980’de yapılan bir girişim ile turizme açıldı, sahilleri ve muhteşem denizi ile hem ülkemiz insanına hem de yurt dışından gelen turistlere doğal güzelliklerini sunmaya başladı.

Ancak Çamyuva eski bir köy olmanın masumiyetini hiçbir zaman yitirmedi. Halen bu bölgede gezinti yaptığınızda tüm doğal dokusunu koruduğunu görebilirsiniz. Haliyle adın atılacak yer kalmayana dek turistik tesisler ile donatılmış bir belde olmadığını da. Tamamen doğa ile baş başa kalabileceğiniz ender tatil beldelerinden biri olma özelliğini koruyor.

Elbette rotanızı Çamyuva beldesine çevirdiğinizde sizi hem küçük pansiyonlar ve oteller hem de büyük tatil kompleksleri karşılıyor. Tamamen özgür bir şekilde konaklayacağınız mekanı seçebiliyor, gönlünüzde yatan tatili doyasıya yaşayabiliyorsunuz. Pek çok kişi tatil için mütemadiyen Kemer İlçesi’ni tercih ediyor. Ancak sadece 7 kilometre mesafede bulunan Çamyuva’yı keşfetmeyi düşünemiyor.

Aslında bu durum aklından Çamyuva geçenler için son derece yüz güldüren bir tercih meselesi. Çünkü yakın çevrelerinde bu beldeyi ilk keşfeden yönünü bu beldeye çevirenler oluyor. Haliyle bir ilke imza atmanın keyfi de yıl boyunca sürdürülebiliyor.

“Muhteşem tatil beldesi” nitelemesine sıklıkla mazhar olan Çamyuva’yı bu yaz siz keşfedebilirsiniz. Üstelik belde konuklarına bağrında bir sır gibi sakladığı tarihi yapıları ile bir de sürpriz yapıyor. Varlığını beldeye gittiğinizde duyduğunuz bu tarihi mekanlar arasında gezinti yaparak tatilinizi taçlandırabiliyor, ancak doğanın tadını çıkarmaya da devam edebiliyorsunuz. Nasıl mı? Bunun yanıtını almak için hayatınızın en azından birkaç gününü Çamyuva beldesine ayırmanız gerekiyor.

Yapabileceğiniz aktiviteler arasında sizi en çok etkileyecek olan doğa yürüyüşleri. Çok yüksek ve zorlu olmayan tepelere tırmanırken bir yandan da muhteşem manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Dilerseniz bisiklet kiralayarak hem Çamyuva’yı hem de yakın bölgeleri turlayabilirsiniz. Beldede bisiklet kiralayabileceğiniz çok sayıda mekan bulacaksınız. Bu arada otellerin organizasyonlarına da dışarıdan katılabiliyorsunuz. Bu organizasyonlar çocuklar be yetişkinler için ayrı olarak düzenleniyor. Su sporları için de belde plajının son derece ideal olduğunu söylemek mümkün.

Turistik bir belde olması dolayısıyla Çamyuva’da alışveriş için çok fazla çeşidi bir arada bulabiliyorsunuz. Özellikle el sanatlarının nadide örneklerini hem kendiniz hem de yakınlarınız için alabilirsiniz. Bu sayede yaz ayları sona erse de baktıkça Çamyuva’nın hatırasını ve sıcaklığını hissetmeniz mümkün olabilir. Çeşitli biblolar hediyelik eşya olarak tercih edilebilir. Çok büyük ve gösterişli alışveriş merkezleri bu beldede yok. Ancak Antalya merkeze yolunuz düşerse dünyaca ünlü markaların en yeni koleksiyonlarını bulabileceğiniz çok sayıda alışveriş merkezi ile karşılaşabilirsiniz.