Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Çankaya Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

 “Başkentin Kalbi”

Türkiye'nin başkenti Ankara'nın Çankaya ilçesi, nüfus yoğunluğunun yanısıra, eğitim ve devlet kurumları ile tarihiyle de öne çıkıyor. Ankara’da bulunan üniversitelerin tamamı Çankaya’da yer alıyor. Askeri Kara Harp Okulu da yine burada.

Genel tarihi Ankara ile bir ama gelişimi Cumhuriyet ile birlikte başlamış. Cumhuriyet döneminden önce bağ ve bahçeleri ile bir yayla görünümü veren ilçe; şimdilerde Ankara’nın merkezi konumunda. Çankaya, Ankara’nın en itibarlı ilçesi olarak görülüyor. Çünkü gündüz nüfusu 2 milyonu bulan bu ilçede, Cumhurbaşkanlığı Köşkü gibi önemli eserler yer alıyor ve adeta devletin kalbi burada atıyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi, Başbakanlık binası, kuvvet komutanlıkları ile bakanlıklar, kamu kuruluşları ve büyükelçilikler ilçe sınırları içinde yer alıyor.

Ankara'nın meşhur Seyran, Dikmen Esed, Ayrancı, Bülbülderesi, Balgat Cinderesi, Kektikpınarı ve Frenköz Bağları'nın yanı sıra, Kavaklıdere, Öveç Yatağı ve Çengi Kayası, Davulcu Tepesi gibi önemli bağları da Çankaya sınırları içinde yer alıyor.

İlçe, pek çok medeniyetin yanısıra, Büyük Selçuklu, Anadolu Selçuklu Devleti, Ahiler, Osmanlı İmparatorluğu dönemlerine de ev sahipliği yapmış.

İç Anadolu Bölgesi’nde yer almasından dolayı karasal iklimin hakim olduğu Çankaya'da kışlar genellikle soğuk ve kar yağışlı geçerken; yazlar ise, sıcak ve kurak geçiyor. İç Anadolu Bölgesi, Türkiye’nin en az yağış alan bölgesi olmasından dolayı Çankaya da yağış anlamında şanssız bir ilçe.

Birçok önemli eseri barındıran bu ilçede geziler yapabilir, tarihiniz hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca güzel alışverişler yaparken ufak molalar vererek meşhur Ankara yemeklerinin tadına bakmanız da mümkün. Ve alışverişlerinizden büyük keyif alıp birkaç gününüzü ayıracağınız da kesin.

Çankaya’da Kuğulu Park çevresindeki pasajları gezmek ayrı bir zevk. Ve birçok ucuz ürünü bu küçük dükkânlarda bulmanız da olası.