Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Çorlu Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

"Farklı Milletlerin Eğlenceli İlçesi"

Tekirdağ’ın en gelişmiş ilçesi olan Çorlu, il merkezine 40 km uzaklıkta. İlçenin tarihine bakıldığında oluşumunun Tunç Çağı’na kadar gittiğini görmek mümkün. Trakya Bölgesi’nin önemli merkezlerinden olan ilçe, tarihi boyunca Frig, Yunan, Roma, Bizans, Hun gibi birçok devletin egemenliğine girmiş.

Üç yüz binden fazla nüfusa sahip olan bölge için ülkemizdeki en büyük ilçelerden biri denilebilir. Asya ve Avrupa arasında bir köprü vazifesi gördüğünden, sanayii çok fazla gelişmiş. İlçede 500’e yakın fabrika bulunuyor. Tekstil ve boya sanayiinde en fazla üretim Çorlu’da gerçekleşiyor ve göç yoğunluğu çok fazla olan bölgenin etnik yapısı farklı milletlerden oluşuyor.

Batı Trakya’dan yapılan göçlerle, çok sayıda Bulgar, Romen ve Pomak gibi milletlere ait çok sayıda kişi Çorlu’da yaşamaya başlamış. Farklı milletlerin bir arada, barış içinde yaşaması kültüre de olumlu katkılar sağlıyor. Hatta halk, o kadar kaynaşmış, o kadar mutlu ki, ilçedekiler sürekli bir oynama havası içinde. Kapı gıcırtısında oynama, deyiminin Trakyalılar için söylenildiği muhakkak.

Çorlu’da her şey zıttıyla var oluyor. Yemyeşil doğal güzelliğinin yanında, bacasından duman yükselen sanayi sites; bir yanda il olmaya hazırlanan modern ve kalabalık yükselişi, diğer yanda kalabalık nüfusun şehre verdiği terk edilmiş havası. Çorlu ne zaman şehir olur bilinmez ama büyüyen sanayii ile yakında en büyük sanayi kenti olmaya aday.

Çorlu’da turizm için çok uygun alanlar bulunsa da, yıllar boyunca turizme çok fazla yatırım yapılmamış. Roman mahallesi ise Çorlu’nun en renkli hali.

Akdeniz ikliminin etkisi yaşandığı ilçede, yaz ayları genellikle sıcak ve kurak geçiyor. Kış ayları ise, kendini karasal iklime bıraktığından genellikle soğuk oluyor. Çok fazla yağış almayan ilçe, tarım ve sanayi için harcanan su yüzünden kuraklık tehlikesi ile karşı karşıya. Çorlu Uluslararası Havalimanı ise, Çorlu’nun son yılardaki en büyük kazanımı.

Sanayinin etkisi ile kısa sürede çok fazla büyüyen Çorlu’da çok sayıda tekstil fabrikası bulunuyor. Son yıllarda arka arkaya açılan AVM’ler ise, çevre illerden bile alışverişe gelen konukları ağırlıyor.

Fabrikalar şehri durumuna gelmiş olan ilçede, aradığınız her şeyi en uygun fiyatlar ile satın alabiliyorsunuz. Fiyatlar çok uygun olduğundan Çorlu’da alışveriş turizmi var, desek yalan olmaz.

Civardaki bölgelerden alışveriş için gelenler o kadar fazla ki, bunlar artık şehrin nüfusuna dahil olarak sayılıyor. Özellikle outlet mağazalarında ise, gün içinde iğne atsanız yere düşmüyor. Çorlu'da hemen hemen her markanın outlet mağazası bulunuyor. Buralarda aynı ürünleri % 50 oranında, zaman zaman daha ucuza alma imkanınız var.