Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Çorum Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Çorum Otelleri Fırsatları

Çorum otelleri fırsatları Jolly'de! İç Anadolu ve Karadeniz Bölgeleri arasındaki geçiş noktasında bulunan, kültür turizminin beşiği Çorum, UNESCO tarafından hazırlanan dünya kültür mirası listesinde yer alıyor. Hititlerin başkenti Hattuşa ve Alacahöyük, Çorum şehrimizin zengin kültür mirasları arasında göze çarpıyor. Eğer antik kentleri keşfetmeyi seviyor, tarih ile ilgileniyorsanız Çorum'u mutlaka ziyaret etmelisiniz. Üstelik kenti keşfetmenize yardımcı olacak kaliteli ve merkezi Çorum otelleri de uygun fiyatlara konaklama imkanı sunuyor. Gittikçe artan bir turizm potansiyeline sahip olan Çorum, farklı medeniyetlere sahip köklü bir kent oluşunu bugün de gözler önüne seriyor. Çorum otelleri ile siz de kolaylıkla bu kenti keşfedebileceksiniz.  

İklim koşulları olarak hem İç Anadolu hem de Karadeniz ikliminin etkisinin görüldüğü Çorum, kışın bol yağış alır. Yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve kar yağışlı geçen Çorum'a gitmek için bu aylar sizi biraz zorlayabilir. Bu nedenle Çorum'a gitmek için bahar aylarını tercih edebilirsiniz. Jolly'de birbirinden seçkin ve uygun fiyatlı yurtiçi oteller ile tatile çıkmak çok daha kolay, çok daha ekonomik...


Çorum'da Gezilecek Yerler

Çorum, belki pek bilinmese de gezilecek çok yere sahip önemli bir kenttir. Hem tarihi hem kültürel hem de doğal güzelliklere sahip olan Çorum'da gezilecek yerler arasında ilk sırada Eski Tunç, Hint ve Frig dönemleri gibi antik dönemlere ait kalıntıları barındıran Alacahöyük geliyor. Çorum iline bağlı Alaca ilçesinin 15 km kuzeybatısındaki Hüyük köyündeki bir höyük olan Alacahöyük, Hititlerin önemli bir kült ve sanat merkezi olmuştur. Alacahöyük dışında Çorum'da gezilecek yerler arasında Murad-ı Rabi Ulu Cami, Çorum Kalesi ve Saat Kulesi, Çorum Müzesi ile İskilip kaya mezarları bulunuyor. Arkeoloji kazıların durmadan devam ettiği, yeni keşiflerin ortaya çıktığı Çorum tarih severler için gerçek bir bilgi kaynağı konumundadır. Çorum, tarih severler ile birlikte doğa severlere de yaylaları ve yürüyüş parkurları ile hitap etmektedir. Türkiye'nin tarih ve kültür turizmini canlı tutan yörelerinin en kıymetlisi sayılan Çorum'a duyulan ilgi, tüm dünyada giderek artmakta. Bu da insanların, tarihin gizemli dokusuna ne kadar meraklı olduğunu ortaya çıkarmakta. Bununla beraber, ülkemizin tanıtımına katkı sağlayan, uluslararası alanda 3 yılda bir düzenlenen Hititoloji Kongresinin, 6 yılda bir de Çorum’da düzenlenmesi, turizm alanında şehri ön plana çıkaran etkenlerden biri.

 1. Çorum’a gittiğinizde trekking turizmi, atlı doğa sporları, yürüyüş sporları ilginizi çekebilecek aktivitelerden olacaktır.
 2. İç Anadolu bölgesinin damak zevkini yansıtan Çorum mutfağının tadı damağınızda kalacak. 
 3. Çorum’a gittiğinizde alabileceğiniz bakır eşyalar, kilim, heybe, patik, çorap gibi el işi ürünler, Osmancık ve Kargı yöresinin pirinçleri ve elbette ünlü leblebisi alınacaklar listenizde mutlaka olmalı.


Çorum'un İlçeleri

 1. Alaca: Hitit yerleşim yeri olan, Alacahöyük tarihi kalıntıları bu şirin ilçemizde bulunur. Çorum ziyaretinizde atlamadan gezmeniz gereken bu kalıntılar, tarihe ışık tutacak eserlerden.
 2. Boğazkale: Hititlerin başkenti Hattuşaş bu ilçe sınırlarında yer alıyor. Ülkemizdeki 9 kültür mirasından biri olan Hattuşaş, bütün dünyanın ilgisini çekmekte. Çorum'un Boğazkale ilçe sınırlarında yer alan Yazılıkaya açık hava tiyatrosu da görmeden geçemeyeceğiniz yerlerden.
 3. Bayat: İlçenin kuzeydoğusundaki anıt mezarların Roma döneminden kaldığı düşünülmekte çünkü ilçede çok sayıda Roma dönemine ait para, heykel ve mezar bulunmakta. Tarihin eski sayfalarını aralamak isteyenlere tavsiye edebileceğimiz bir yer.
 4. Dodurga: Adını 24 Oğuz boyunda biri olan Toturga’dan alan ilçe, eski medeniyetlere beşiklik yapmış şirin bir yer.
 5. İskilip: Yıldırım Beyazıt döneminde Osmanlı hakimiyetine giren İskilip, kelime anlamı sağlık ilahı olan Asklepios adıyla tarihte yaşamış bir yer. Araştırmacıların deyimiyle ‘müze kent ‘ olarak tanınan Çorum'un İskilip ilçesi, otantik bir yapıya sahip.
 6. Kargı: Yayla turizmi için oldukça elverişli alanlara sahip olan ilçe; Mihrihatun Cami, hamamı, Hacıhamza Kalesi ve hanı ile görülmeye değer güzellikte.
 7. Laçin: İlçe, Laçin Köşk Evi mesire alanı, anıtsal kaya mezarları ile ziyaretçilere cazip gelecek.
 8. Mecitözü: M.Ö. 5000 yıllarına dayanan tarihi ile bilinen Çorum'un Mecitözü ilçesi; Elvan Çelebi Cami, tekkesi, türbesi ve hamamı, ayrıca Beke (Figani) kaplıcaları ile turizm açısından önemli bir yerleşim yeri.
 9. Oğuzlar: Doğa ve su sporları cenneti olan ilçede, Obruk Barajı, tüm güzelliği ile sizleri bekliyor.
 10. Ortaköy: Hititlerin önemli ticaret merkezi olan Şapinuva, Çorum'un Ortaköy ilçe sınırlarında ziyaretçilerini bekliyor. Hitit ve Roma döneminden pek çok kalıntıyı görebileceğiniz bir yerleşim yeri.
 11. Osmancık: Osmanlı dönemindeki tarihi ipek yolunun üzerinde yer alan ilçe; Koyunbaba Türbesi ve köprüsü, Osmancık Kalesi, Baltacı Mehmet Paşa Çeşmesi, Koca Mehmet Paşa Cami ile tarihi güzelliklere sahip bir yer. Ayrıca yaylaları ile yayla turizmine de elverişli, doğal güzelliklere sahip bir ilçe.
 12. Sungurlu: Hititler, Frigler, Romalılar ve Galatların egemenliğinde kalmış bir ilçe olarak tarihi yapısıyla keşfedilmeyi bekliyor.
 13. Uğurludağ: Kalederesi Baraj gölü ve ören yerleri ile doğanın tüm güzelliklerini görebileceğiniz bir ilçe.

Çorum otelleri ile büyük bir tarihi şimdi yerinde keşfetmenin tam zamanı.