Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Dedeağaç Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

“Eskinin balıkçı kasabası, şimdilerin turizm noktası”

Dedeağaç, Yunanistan’ın güzel bir sahil kasabası. Alexandroupoli olarak da anılan kasaba, ülkenin önemli bir ticaret merkezi ve limanı. 19. yüzyıla kadar bir balıkçı kasabası olan Dedeağaç, bundan sonra hızla gelişmiş. Yunanistan’la ülkemizi bağlayan deniz ve kara yollarında bulanan kasaba, bu konumuyla oldukça avantajlı.

Evros ilinin merkezi olan Dedeağaç, çevresindeki köylerle birlikte şirin bir yerleşim yeri. Dedeağaç’ın köylerinden olan Makri, burasının en ünlü turizm alanlarından biri. Şirin, göze hoş gelen bir limana sahip, küçük ve balıkçı tekneleriyle özdeşleşmiş olan Makri, oldukça fazla ziyaretçinin geldiği bir alan. Köylerin hepsi Dedeağaç’a çok yakın. Otobüs seferleri düzenli ve buralara kolayca ulaşmayı sağlayacak şekilde düzenlenmiş.

Dedeağaç’a gidenlerin buradaki son köy olan Kipi köyünü ziyaret etmeleri önerilir. Türkiye’ye dönerken son köy olan Kipi, kasabaya 42 km uzaklıkta. Burada Türkiye Yunanistan sınırında yer alan Kipi Köprüsü de yer alıyor. Burası Roma Egnatia Odos kalıntılarının 2 km kadar güneyinde bulunuyor. Köprünün yarısı Yunanistan’a ait olmasına rağmen, yarısı Türkiye’ye ait. Bayrakların karşılıklı olarak dalgalandığı bir sınır yeri. Ayrıca en ünlü geçitlerden biri.

Dedeağaç hem doğal güzellikleri, hem de tarihi dokusuyla ve köyleriyle birlikte ilgi çekici bir bölge. Bölgenin çevresi tarihi geçmişe sahip bir alan. Dedeağaç’ın şimdi bulunduğu yerde de, tarihte Herodot’un antik kenti Sali varmış.

Kasabanın tertemiz denizi yaz aylarında çok fazla ziyaretçi çekiyor. Deniz ve sahil arasında belli bir seviye olduğundan konaklama tesislerinin bir bölümü denize sıfır olsa da, denize girmek için belli bir mesafe gitmek gerek. Ancak denizin güzelliği bu süreyi unutturuyor.

Bazı konaklama tesislerinin kendine ait plajları da var.

Dedeağaç’ın kurtuluş günü olan 14 Mayıs’ta her yıl festival düzenleniyor. Bu dönemde giden ziyaretçiler oldukça eğlenceli zamanlar geçirebiliyorlar. Ayrıca sahilde kutlanan şarap festivali, sahil sokağında Temmuz ayında kutlanan kitap festivali, Ağustos ayında kutlanan gençlik festivali derken Dedeağaç’ta güzel vakit geçirmeyi sağlayacak çok sayıda etkinlik bulunuyor.

Yörede alışveriş yapılacak genellikle liman çevresinde bulunuyor. Cumhuriyet Caddesi’ndeki hediyelik eşya satan dükkânlarda farklı hediyelikler bulunabilir, tanınmış markaların ürünleri satın alınabilir.  Yöre halkının yaptığı el yapımı işlerden, has zeytinyağına kadar yöresel yiyecekleri de buradan temin edebilmek mümkün.