Title
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Diyarbakır Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Diyarbakır Otelleri Fiyat

Doğu'nun muhteşem atmosferini Diyarbakır otelleri ile yaşamaya hazır olun. Coğrafi olarak Türkiye’nin Güneydoğu’sunda yer alan Diyarbakır'ı kaliteli Diyarbakır otelleri ile gezecek, iş ve turizm amaçlı seyahatlerinizi keyifli kılacaksınız. Anadolu ve Mezopotamya oradan da Asya ve Avrupa arasında önemli geçiş yollarını içine alan geçiş yerlerinden biri olan Diyarbakır, bu doğal özelliği ile, tarihin ilk dönemlerin itibaren başlayarak birçok uygarlığın yaşam sürdüğü bir bölgenin içinde bulunmuş. Yemekleri, kültürü, tarihi durakları, doğal güzellikleri ile Diyarbakır'ı, her bütçeye uygun Diyarbakır otelleri ile şimdi keşfetmeye başlayın. Diyarbakır otelleri fiyat açısından her bütçeye hitap etmektedir. Ekonomik Diyarbakır otelleri ile planınızı organize edebilirsiniz.

Yapılan bazı arkeolojik araştırmalar sonucunda Diyarbakır ve çevre yerlerde yontma taş devrine uzanan, insan yaşamını gösteren kalıntılar bulunmuş. O nedenle Diyarbakır için “tarihin başkenti” nitelemesi yapılmaktadır. Bölge Anadolu’ya geçiş yollarının üzerinde olmasından dolayı Hurriler (Mitaniler), Asurlular, Aramiler, Urartular, İskitler, Persler, Makedonyalılar, Selevkoslar, Romalılar, Sasaniler, Bizanslılar Emeviler, Abbasiler, Selçuklular, Eyyubiler Moğollar, Safeviler ve son olarak da Osmanlılar gibi medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenle tarihi eser niteliği taşıyan yapılara şehrin her tarafında karşılaşabilirsiniz.

Diyarbakır otellerinde kalarak adeta bir açık hava müzesi niteliğinde olan kenti doyasıya keşfedeceksiniz. Diyarbakır geziniz sırasında Diyarbakır hava durumuna da mutlaka göz atmalısınız. Burada çok sert bir yayla iklimi hakimdir. Yaz ayları çok sıcak geçmekte, sıcaklık yazın 46 dereceye kadar çıkıyor. Kış aylarında ise tam tersi, oldukça soğuk geçmekte ve termometreler kışın eksi 20 dereceye ulaşır.


Diyarbakır Otelleri

Diyarbakır otellerinde konaklama hem tatiliniz hem de iş gezileriniz için elverişli oluyor. Güneydoğu'nun Paris'i Diyarbakır'da kalabileceğiniz Kaliteli hizmet alırken avantajlı fiyatlar yakalayacaksınız. Diyarbakır merkez otelleri arasında yer alan oteller kenti keşfetmek için iyi bir başlangıç oluyor. Diyarbakır'ın tarihi duraklarını görebilmek, yöresel lezzetleri deneyebileceğiniz lokantalara yakın olmak gibi avantajları bulunan oteller ile ulaşım açısından da rahatlık yaşayacaksınız. Diyarbakır merkez otellerde ister açık büfe kahvaltı alabilir ister tam pansiyon seçeneği ile akşam yemeklerini de otelinizde alabilirsiniz. Diyarbakır otelleri için Jolly ayrıcalıklarından yararlanarak kolay ödeme seçenekleri ile dilediğiniz gibi otel planlamanızı yapabilirsiniz.


Diyarbakır'da Gezilecek Yerler

Diyarbakır’ın 82 kilometre doğusunda olan Silvan ilçesi, ortaçağın önemli merkezlerinden biridir. Bu açıdan Diyarbakır'da gezilecek yerler arasında mutlaka yer almalıdır. Sur kalıntıları, Kufa kapısı, Selehaddin-i Eyyubi Camisi(Ulucami), Karabehlül camii, Eyyubi minaresi, Hassuni mağaraları ilçenin görülmesi gereken tarihi yapıları arasında bulunmaktadır. Diyarbakır'ın Lice ilçesinde de MÖ ve MS dönemlerine ait birçok tarihi kalıntı bulunuyor. İskender döneminden kaldığı belirtilen Birkleyn Mağaraları, kale, yapılış tarihleri bilinmeyen Çeper, Mele ve Atak kaleleri, Romalılardan kalma Fis ovasındaki Dakyanus harabeleri, Atak köyünde bulunan Melik Adil’e ait cami ve minare ve yine Atak köyündeki Akkilise görülmesi gereken çok önemli tarihi eserler.

Kafrum kalesi, Kanikan köyü mağaraları, Ulya kalesi ve Büyükada-Badıkan bölgesinde bulunan İmam-ı Gazali Türbesi de Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde bulunmaktadır. Diyarbakır'da gezilecek yerler arasında bulunan Ergani ilçesi ise 

çok eski bir yerleşim yeridir. Ergani'de görülecek yerler arasında Zülküf Peygamberin Makamı, Meryem Ana Klisesi, Paleolitik dönemden kalan ve Roma döneminde yerleşim yeri olarak kullanılan Hilar mağaraları yer almaktadır. Enüş Peygamberin türbesi ve MÖ 7500’e kadar uzanan tarihiyle Çayönü arkeolojik yapıları da mutlaka görülmelidir.

Köklü ve zengin bir tarihi olan Eğil ilçesinde Hz. Elyasa, Hz. Zülkifl, Nebi Harun-i Asefi, Nebi Alak, Zenun, Danyal’ın kabirleri, Deran bölgesindeki yapay mağaralar, Mağara Kilise ve Asur krallarına ait kaya mezarları görülmeye değer tarihi yapılardan bazıları.Diyarbakır'da gezşlecek yerler arasında bulunan Hani ilçesinde ise Hatuniye medresesi, Hani Ulu camii, Aynkeris şifalı suyu, Aynkebir havuzu, Şeyh Ahmed Efendi Türbesi mutlaka görülmelidir. Ayrıca Diyarbakır gezilecek yerler arasında yer alan Çermik ve Bismil ilçelerinde de görülecek birçok tarihi yapı bulunmaktadır.


Diyarbakır'da Yapılacaklar 

Diyarbakır şehri doğunun Paris’i olarak tanımlanmaktadır. Bu tanımlamayı fazlasıyla hak edecek sosyal aktiviteler de bulunmak isterseniz, oldukça önemli imkanlar sunan yerler var. Örneğin eski bir gelenek olan sıra geceleri halen devam ettirilmekte. Eğer sinema, tiyatro ya da müzeleri gezmek isterseniz bir çok farklı seçeneğiniz olacak.

Doğa Diyarbakır'da yapılacak aktiviteler arasında yer almaktadır. Şehrin kuzeyinde bulunan Beklik tepesi, Ergani ilçesinde bulunan Mihrap dağı, Dicle ilçesindeki Adem dağı ve Silvan ilçesindeki Zarga ile Püsküllü dağlarına geziler düzenlenmektedir. Yaban hayatı bakımından da oldukça zengin olan Diyarbakır iline sırf bu amaçlarla giden turistler bulunmaktadır. Alışveriş konusunda Diyarbakır’da çok çeşitli seçenekler ile karşılaşmanız mümkün. Özellikle el sanatları bakımından bir çok ürün bulacak ve el sanatı ürünlerin çokluğunu görünce şaşıracaksınız. Sipahi çarşısı denilen yerde keçeci, takunyacı, el dokuması halı ve kilim satan satıcılar bulacaksınız. Bu çarşı, düzeni bakımından sanki yüzyıllar öncesinden kalmış bir görünüşe sahip. İlginç görünümü açısından görülmesi gereken yerler listenize ekleyebilirsiniz.


Diyarbakır'da Ne Yenir?

Diyarbakır'da ne yenir sorusunu bu kente giden hemen herkes mutlaka soracaktır. Çünkü Diyarbakır, tarihi ile olduğu kadar yemekleri ile de ünlü bir kenttir. Kendine has lezzetleri olan Diyarbakır mutfağının muhteşem lezzetlerini keşfedeceksiniz. Diyarbakır lezzetleri arasında hangi yemeği yiyeceğinize karar veremediyseniz ve Diyarbakır'da ne yenir sorusunu soruyorsanız cevapların her birinin lezzet şöleni olduğunu belirtelim. Kaburga dolması, ciğer kebabı, lahmacun, işkembe dolması, patlıcanlı kebap, çiğköfte, kuru dolma, içli köfte, kadayıf dolması, künefe gibi lezzetler sizi bekliyor.

Jolly ile şehir otelleri tüm fırsatları ve keşif dolu avantajları ile sizleri bekliyor.