Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Erdek Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Bir Yarımada Kasabası”

Kapıdağ Yarımadası, eski zamanlarda kıyıya yakın bir ada iken zamanla ince bir şeritle karaya bağlanır ve bugün üzerinde insanların yaşadığı bir doğal güzellik haline gelir.

Yaklaşık 7 bin yıllık bir tarihe sahip, o zamanki adıyla Arteka bugün Balıkesir’e bağlı bu ilçe Erdek olarak biliniyor. Zeytini, zeytin yağı, üzümü ve şarabı tarihçi Heredot tarafından methedilen bu tarihi yerleşim yeri, bölgeye akınlar düzenleyen Osmanlı Beyliği tarafından 1339 yılında egemenlik altına alınır.

Nüfus mübadelesinin olduğu yıllarda bölgeye Selanik ve Girit’ten yoğun göç gelir. Bu yüzden nüfusunun büyük kısmını Boşnaklar, Giritliler ve Pomaklar oluşturmakta.

Kilometrelerce uzanan ince kumlu sahiller ve zengin bir yeşil örtüsüne sahip Erdek, kendisini ziyarete gelen misafirlere çarşaf gibi bir deniz, sıcak kumlar ve yeşil doğada aktivite imkanı sunuyor.

Güne erken başlamayı sevenler sabah erkenden kurulan balık mezatına giderek taze balık alabilirler. İlerleyen saatlerde dolmuş ve minibüslerle rahatça ulaşabileceğiniz Kyzikos Antik Kenti’ni gezebilir, bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

Erdek’te çarşı yaz boyunca çok hareketli. Alışveriş yapabileceğiniz marketlerin yanında, takı, deniz malzemeleri ve hediyelik eşya satan dükkanlar da bulunuyor. Bölgede, tahta işlemeciliği ve sepetçilik çok yaygın. Her adımınızda, el yapımı sepetlere doldurulmuş uygun fiyatlı meyve ve sebze satan esnaf görmeniz mümkün.

Pazartesi kurulan halk pazarı, yörede yetişen ve el yapımı ürünlerin birarada sergilendiği güzel bir ucuzluk pazarıdır.