Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Fatsa Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

 “Fındık Diyarından”

Fatsa, Orta Karadeniz Bölgesinde bulunan Ordu ilimize bağlı, doğal yeraltı kaynakları bakımından zengin bir ilçe. Halkının büyük çoğunluğu fındık üretimi yapan ve balıkçılık ile uğraşan ilçe, Türk kültürün birçok özelliğini taşımakta. Tarihte önemli bir liman olan Fatsa’nın, topraklarının yaklaşık yüzde 20’si ormanlarla kaplı, denizden yüksekliği de sadece 10 metre kadar. Kıyıya uzaklığı ise 2 kilometre kadar. Fatsa’da yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve yağışlı bir iklim hakim. Burada her zaman için, yağmura hazırlıklı olmalısınız.

Doğal yeraltı kaynakları oldukça zengin olan ilçede, turizm tesisleri önemli bir yer tutar. Özellikle Ilıca beldesindeki şifalı suları ziyaretçilerin akınına uğramakta. Elma köyünde Acı Su diye bilinen şifalı kaynakta, birçok hastalığın tedavisinde şifalı özellikleri ile bilinir.

Tarihi MÖ 400 yılına dayanan Fatsa, Kimmerler, Persler, Makedonyalılar, Pontuslar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlıların egemenliğinde bulunmuş bir ticaret merkezi olarak göze çarpmakta.

Denizi ve kumsalı, doğal bitki örtüsü ile tüm doğal güzellikleri içine alan Fatsa, turizm açısından mutlaka görülmesi gereken bir yer. En önemli eserleri olan camiler, genellikle ahşap çatılı olarak yapılmış.

Fatsa, fındığı ile meşhur olmuş bir ilçemiz. Bol bol fındık alabilir, sevdiklerinize de götürebilirsiniz. El sanatları içerisinde halıcılık önemli bir yer tutar. İlçede bulunan mağazalarda, çeşitli halıları satın almanız mümkün.