Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Foça Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Yosun Kokan Kent”

MÖ altıncı yüzyılda İyonlar tarafından keşfedilerek yerleşim alanı olarak kullanılmaya başlanan Foça, doğal güzellikleri ile İyon medeniyetinde doğup tüm uygarlıklara yayılan felsefe ve mimarlık akımlarına da ilham verdi. Foça o dönemlerde de fok balıklarının sevdiği bir bölge idi. Bu nedenle adı o zamanlar Phokaia iken zamanla değişime uğradı ve artık anlı şanlı Foça adı ile bölge yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyor.

İzmir’in gözbebeği olan Foça yüz yıllarca pek çok medeniyetin iştahını kabarttı, uğruna nice savaşlar yapıldı ve haliyle çok sayıda medeniyete de ev sahipliği yaptı. Bundandır ki Foça’da çok sayıda tarihi alan bulunuyor. Arkeologların uzunca süre uğraş vererek ortaya çıkardığı antik kentler ve tarihi eserlere yenileri eklenmeye devam ediyor. Foça yalnızca görebileceğiniz tarihi kalıntılardan ibaret değil. Kazdıkça Foça’dan adeta tarih fışkırmaya devam ediyor.

Sakin bir tatil yapmak, plajda güneşlenmek, denizde yüzmek ve bir de manzarayı seyre dalmaktan çok daha ötesini sunuyor size.Foça’da tarih ile doğa iç içe. Sizin tatiliniz de isteseniz de istemeseniz de hem doğa hem de tarih ile iç içe geçiyor. Ancak bu durumdan yakınan bir tatilci görülmedi. Aksine şimdiye dek Foça’ya hiç doyulmadı, gördüğü ilgiye bakılacak olursa bundan sonra da doyulmayacak gibi görünüyor.

Göz ardı edilemeyecek kadar eşsiz bir belde olması elbette turizmcilerin de dikkatinden kaçmadı. Haliyle Foça’da çok sayıda turistik tesis bulmanız mümkün. Hatta tatil kompleksleri, bol yıldızlı oteller, mütevazi pansiyonlar, günlük kiralık yazlıklar şeklinde sıralanabilecek bir konaklama çeşitliliği, hem lüks hem de salaş bir tatil yaşama şansını sizlere sunuyor. Beldeye kolaylıkla ulaşmanız da mümkün, içerisinde gönül rahatlığı ile turlamanız da. Eğlenerek de tatil yapabilirsiniz, sadece gezerek ve doğayla baş başa kalarak da. Yani Foça’da hayal ettiğiniz tatili yaşayabilirsiniz.

Bu arada şayet rotanız Foça olursa nesilleri tükenme tehlikesi içerisinde olan Akdeniz foklarını yakından görebilirsiniz. Son derece berrak bir denizde yüzmenin keyfini sürebilirsiniz. İnce taneli kumlarla bezenmiş plajlarda güneşlenebilirsiniz. Hayal gücünüzün sınırlarını zorlayarak ezber bozan bir tatil yapabilirsiniz.

Aktivite dendiğinde Foça’da ilk akla gelen festivaller oluyor. Bu beldede mütemadiyen düzenlenen festivallerin geçmişi çok eski tarihlere dayanıyor. Ancak son yıllarda festivallerin ününün ülkemiz sınırlarını da aştığını söylemek mümkün. Artık bu etkinlikler Uluslararası Foça Festivali adı ile pek çok platformda da tanınıyor. 3 gün süren bu festival için Ağustos ayı tercih ediliyor. Foça önlerinde 6 tane ıssız ada mevcut. Bu adalara tekneler ile ulaşım sağlanıyor, mutlaka gidip ıssız bir adada zaman geçirmenin keyfini yaşamalısınız. Foça tekne turları ile ünlü. Ege denizinde mavi ancak kısa süreli bir yolculuk yapmanız için ideal bir etkinlik olabilir. Aynı zamanda doğa yürüyüşleri de yapabilirsiniz.

Bu beldenin kendine özgü yani yerel ürünlerinden edinmek için hediyelik eşya dükkanlarını tercih edebilirsiniz. Foça’dan bir hatıra olabilecek küçük hediyelik eşyalar dükkanlarda zengin bir çeşitlilik yelpazesi eşliğinde satışa sunuluyor. Aynı zamanda Foça köylerinden getirilen çok sayıda gıda maddesi ile el sanatları örnekleri beldenin semt pazarlarında tatilcilerin beğenisine sunuluyor. Semt pazarlarına mutlaka uğrayın ve kendiniz ya da yakınlarınız için bu ürünlerden temin edin. Foça şarapları da hediyelik olarak ideal bir seçenek olabilir. Kent merkezinde büyük alışveriş merkezleri de var ve aradığınız her türlü ürünü bu merkezlerde bulabiliyorsunuz.