Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Göreme Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Peri Bacaları”

Nevşehir’in Kapadokya ilçesine bağlı, “Peri Bacaları” ile ünlü, dünyanın hiçbir yerinde olmayan özelliklere sahip bir beldedir Göreme. Tarihi ve jeolojik yapıları ile birlikte her mevsim farklı bir güzelliğe bürünen muhteşem doğasıyla, ziyaretçilerine doyumsuz, olağanüstü bir görsellik sunar.

Göreme, Nevşehir’e 10 km uzaklıkta, Ürgüp ve Avanos arasında, vadilerle çevrili, içine girildiğinde farklı bir dünyaya adım atılmış hissi veren, doğal güzelliklerle dolu bir bölgedir. Öyle ki doğal ve kültürel varlık olarak dünya miras listesine girmiştir.

Göreme’ye gittiğinizde gezmeye ilk olarak Açıkhava Müzesinden başlayabilirsiniz. Farklı medeniyetlere tanıklık etmiş, Ortaçağın başlarında Hristiyanlar için dini bir merkez olan, bu yapılara ve kayaların üzerine nakış nakış işlenmiş tasvirlere hayran kalacaksınız. Bu nedenledir ki her yıl binlerce yerli yabancı turisti ağırlar.

Burada yapabileceğiniz o kadar çok aktivite vardır ki size kalan sadece bunları sıraya koymak olacaktır. İlk olarak o bölgenin simgesi haline gelmiş olan balon turlarına katılabilirsiniz. Peri bacalarını ve farklı jeolojik yapılarla birlikte, doğa güzelliğinin harmonisini, balonla gökyüzünden izlemenin keyfine doyamayacaksınız. Harika manzara fotoğrafları çekmek ise arzunuza kalmış. Rehber eşliğinde Jeep Safari yapabilir, dağlarda yaylalarda, Büyükçakır ve Karpuzbaşı şelalerinde kurulan kamplarda keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Ve muhteşem günbatımı turları! Güneş batımından bir saat önce Göreme tepelerinde tamamlanan turlarda, gökyüzünün renkleri ile peri bacalarının pembeye çalan farklı tonlardaki renklerinin raksı. Bu manzara sizi mest edecek.

Göreme’ye kadar gelmişken yakın çevredeki Kapadokya ve Avanos’u gezebilir, Avanos’da ki çamurdan çömlek yapımını keyifle izleyebilirsiniz.

Göreme’nin simgesi haline gelen balon turlarına katılabilir ve bu doğa harikası milli parkın gökyüzünden olağanüstü fotoğraf karelerini yakalayabilirsiniz. Atla gezinti, rehber eşliğinde düzenlenen bisiklet turları ve ATV turları, katılabileceğiniz en güzel aktivitelerden.

Göreme’de, kendiniz ve sevdikleriniz için almak isteyeceğiniz, nadide ve benzersiz güzellikteki hediyeliklerin satıldığı alışveriş merkezleri mevcuttur. Özel ipek dokuma ve yün halılar, kilimler, nazarlık, taşlı kolye, bilezik, küpe, minyatürler, deri ürünler ve daha birçok hayran kalacağınız çeşit.Ya da Şarapevlerinden özel el yapımı şaraplar. Size sadece seçmesi kalıyor.