Title
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Gümbet Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

 “Sarnıçlar Diyarından”

Gümbet, Bodrum’un sadece 2 kilometre güneyinde yer alan bir tatil cennetidir. Neredeyse Bodrum’a yürüme mesafesinde sayılabilir.

Bir zamanlar son derece sessiz bir yerleşim yeri olan Gümbet, zaman içinde oteller ve tatil evleriyle dolmaya başladı. Bodrum aşırı kalabalıklaşıp, içinden denize girme olanağı da kalmayınca Gümbet’e ilgi daha çok arttı.

Gümbet, Bodrum yarımadasının en ünlü ve en uzun kumsallarından biri. Bodrum’un bu kadar yakınında olması ve çok sayıda eğlence yeri olması buraya ayrı bir çekicilik katıyor. Bu yüzden de çok hızlı bir büyüme gösterdi. Barlar, diskolar, lokantalar ve eğlence yerlerinin sayısı her gün biraz daha artıyor. Çekiciliğin bu kadar artması, burada oldukça hareketli bir gece yaşamının doğmasına yol açtı. Gümbet sokakları, hemen hemen güneş doğuncaya kadar her türlü eğlenceye açık.

Eşsiz bir koy olan Gümbet bu adı, çok sık görülen ve üstünde beyaz kubbeleri olan yağmur sarnıçlarından alıyor. Gümbet olarak adlandırılan dairesel şekilli ve kubbeli sarnıçlar, Bodrum’un simgeleri niteliğinde. Bu sarnıçlarda yağmur suları toplanır ve bölgenin su ihtiyacını karşılamada kullanılırdı.

Gümbet, denizi sığ ve kumsalı geniş olduğundan küçük çocuklu ailelerin de fazlasıyla tercih ettiği bir merkez. Deniz birden derinleşmez, sahilden yavaş yavaş uzaklaştıkça derinleşir.

Yaz aylarında Gümbet’in kalabalığı inanılmaz ölçülerde artıyor. Buna rağmen Gümbet, ziyaretçilerine, kamp yerlerinden pansiyonlara ve en lüks otellere kadar bir çok konaklama imkanı sunuyor.

En sıcak günlerde bile, koyun girişinden gelen serin bir esinti hep vardır. Bu özelliği ile sörf sevenlerin suyun üzerinde rahatça bu sporu yapabilecekleri bir ortam yaratıyor. Bunun yanında koyun içi parasailing ve su kayağı için de uygun koşullara sahip.

Tepelerde bulunan yel değirmenleri de Gümbet’e ayrı bir güzellik katıyor

Bugün Gümbet, yabancı turistlerin de büyük merakını çeken ve tercih edilen bir tatil beldesi haline geldi.

Gümbet başlı başına küçük bir Bodrum olma yolundadır. Bodrum’un gelenseksel beyaz badanalı evlerini burada da görmek mümkün.

Gümbet’ten Bodrum yöresine özgü başlıca alınabilecek hediyelik eşyalar olarak, Bodrum sandaletleri, el sanatları ürünleri, tekstil ürünleri ve Milas kumaşları sayılabilir.

Özellikle el sanatları ürünleri çok gelişmiş durumda. El dokuması Milas kumaşları ve bu kumaşlardan yapılan perdeler ve örtüler, el boyaması batik işi giysiler ve dekoratif dokumalar en çok tercih edilen ürünlerden.