Title
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Gümüşhane Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Gümüşhane Otelleri Fiyatları

Türkiye'yi farklı bir gözle keşfetmek için yeni rotalara merhaba deyin ve listenize Gümüşhane'yi ekleyin. Gümüşhane otelleri ile Anadolu’nun tarihi şehrine yolculuk edin. Karadeniz Bölgesi'nin bittiği ve Doğu Anadolu Bölgesi'nin başladığı yerde, tarihi İpek Yolu’nun üzerinde bulunan bir il olan Gümüşhane Karadeniz’e 100 kilometre mesafede bulunan il, binlerce yıl birçok kavime ev sahipliği yapmış Anadolu’nun yerleşim yörelerinden biri. Sahip olduğu zengin gümüş yatakları ve bulunduğu ticaret yolu nedeniyle tarih boyunca bir cazibe merkezi olmuş. Doğu Karadeniz iklimiyle, kara iklimi arasında bir geçiş ikliminin hakim olduğu Gümüşhane’de, Doğu Karadeniz havzasında kalan bölge daha ılımanken diğer yerlerin iklimi daha sert oluyor. Zengin bir bitki örtüsüne sahip olan ilde, iğne yapraklı ağaçların bulunduğu ormanlar bulunuyor. Gümüşhane ve Trabzon illerini birbirine bağlayan Zigana Geçidi'nin yarısı bu ilin bir parçası. İlginç olan, geçidin iki tarafının da iki farklı bitki örtüsü ve hatta iklime sahip olması. Adını sahip olduğu zengin gümüş yataklarından alan Gümüşhane; yüzlerce yaylası, mesire yerleri, antik kentleri, tarihi kaleleri, cami, kilise ve manastırlarıyla ziyaretçilerini bekliyor. Eğer keşfedilmemiş rotalara seyahat etmek istiyorsanız tatil planlarınıza Gümüşhane'yi ekleyin ve Jolly'nin Gümüşhane otelleri ile kültür keşiflerine dpğru adım atın.


Gümüşhane Otelleri Fırsat

Jolly'nin Gümüşhane otelleri fırsat ve kampanyalar ile uygun fiyatlara gelmektedir. Gümüşhane otelleri fırsatlarıyla Anadolu'da gezmedik yer bırakmayacak ve kültür keşifleri yapacaksınız. Gümüşhane’de, doğa ve spor meraklıları için, çeşitli aktivite imkânları sunuluyor. Jeep safari turları yapabilir, dağ tırmanışları ve yürüyüşlere katılabilir, mesire yerlerinde konaklayabilir, avcılık merakınızı giderebilir ya da Zigana’nın eteklerinde kayak yapabilirsiniz. Konaklama sıkıntısı da çekmeyeceğiniz Gümüşhane’de dolu dolu günler geçireceksiniz. Gümüşhane’de temel ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz alışveriş merkezleri ve süpermarketler bulunuyor. Çevre ilçelerden, satılmak üzere getirilen; keçi kılından Ala ve Zilli Kilimler, ipekten üretilen halılar, el yapımı pestiller, kuşburnu çayı ve marmelatları; il merkezindeki dükkân, tezgâh, pazar ve pasajlarda makul fiyatlara satılıyor. Gümüş işlemeciliğinin ve el sanatlarının oldukça geliştiği merkezde işlenmiş gümüş takılar çok rağbet gören ürünlerden.


Gümüşhane İlçeleri

  • Kelkit: Gümüşhane’nin en büyük ilçesi olan Kelkit, sınırları içinde Roma ve Bizans döneminin önemli tarihi eser ve yapılarını barındırıyor. Satala Antik Kenti, ilçeye bağlı Sadak Köyü'nde bulunuyor. Halkının büyük oranda tarım ve hayvancılıkla uğraştığı ilçede, el yapımı zilli halı dokumacılığı büyük önem taşıyor. İlçeye ulaşım ağırlıklı olarak Gümüşhane - Erzincan kara yoluyla yapılırken, il merkezine 60 kilometre, Erzincan’a 76 kilometre mesafede bulunuyor. Ayrıca Kelkit ilçesinden Gümüşhane, Erzincan ve Trabzon’a günlük minibüs ve otobüs seferleri mevcut.
  • Köse: Gümüşhane’nin bu küçük ilçesi denizden 1650 metre yükseklikte yer alıyor. Kuzeyden Gümüşhane, güneyden Kelkit ve doğudan Bayburt’la çevrili olan Köse ilçesinde, Köse ve Salyazı adında iki tane gölet var. İlçe halkı ise, büyük oranda tarım ve hayvancılıkla uğraşıyor.
  • Kürtün: Tirebolu–Torul karayolu üzerinde dağlık araziye kurulmuş olan ilçenin çevresi, orman ile kaplı. Engebeli yapının kesildiği yerden ise, Harşit Çayı geçiyor.
  • Şiran: Gümüşhane’nin bu küçük ilçesi, denizden 1400 metre yükseklikte yer alıyor. Etrafını çeviren dağların arasında; kuzeyinde Torul, doğusunda Kelkit, batısında Alucra ve güneyinde Refahiye ile komşu olan, Şiran ilçesine bağlı köylerde el tezgâhlarında Ala Kilim’ler dokunuyor.
  • Torul: Daha önce Ardasa ismiyle anılan Torul ilçesi, M.Ö. kurulmuş bir yerleşim merkeziymiş. Karaca Mağarası, Zigana Geçidi, Torul Barajı ve Hidroelektrik santrali burada yer alıyor.

Gümüşhane otelleri ile keşfetmeye başlayın. Hadi gidelim...