Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Kahramanmaraş Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Kahramanmaraş Otelleri Fiyatları

Kahramanmaraş otelleri ile tarihin izlerini sürmek ve ünlü maraş dondurmasının tadına bakmak için hazır mısınız? Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiği büyük fedakarlık ve vatan sevgisi sonucunda, Maraş olan şehir Kahramanmaraş ismini almış. Ayrıca bu başarısından dolayı İstiklal Madalyası alan şehir, bu unvana sahip tek kent olma özelliği de taşımakta. Bu muhteşem tarihi yerinde yaşamak için gezi planınızı yaparken Jolly'nin Kahramanmaraş otelleri ile plan yapmayı unutmayın. Hem uygun fiyatlı hem merkezi Kahramanmaraş otelleri fiyatları ile de oldukça cazip gelecektir size. Kahramanmaraş merkezi otellerinde şehre yürüyüş mesafesinde keşifler yaparken hem yemek yenilecek yerlere hem de alışveriş için dükkanlara yakın olmuş olursunuz. Birçok zincir otelin yer aldığı Kahramanmaraş'ta kendinize ve bütçenize uyan bir otel mutlaka bulursunuz. Verdikleri kaliteli hizmetiyle ayrıcalıklı bir konumu olan Kahramanmaraş otelleri ile ekonomik kültür gezileri yapabilir ve Türkiye'nin görülmesi gereken kentlerinden birini daha görme fırsatı bulursunuz. 


Kahramanmaraş

Akdeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kahramanmaraş’ın diğer bölgelere de sınırı vardır. Bu nedenle kentin ikliminde, kültüründe ve tarihi eserlerinde büyük bir zenginlik hakimdir. Dondurması ile dünyada marka olan şehir ayrıca meşhur tarhanası ile adından söz ettirmekte. Yurt dışına da dondurma gönderen ilin ekonomisinde dondurma büyük yer tutuyor. Akdeniz iklimi görülen bölge aslında bir geçiş noktası. Bölgenin bazı ilçelerinde karasal iklimin hakimiyetini görebiliyoruz. Bitki örtüsü bakımından çok zengin olan şehrin bol su kaynakları ve yeşil alanı her yeri bir mesire alanı haline getirmiş. Kahramanmaraş’a can veren ve toprağı elverişli hale getiren çok fazla baraj var. Şehirleşmesi çok hızlı bir şekilde devam eden şehirde sanayi de çok önemli. Tarım ve hayvancılığın da yoğun olarak yapıldığı Kahramanmaraş’ta turizm de önemli bir gelir kaynağı. Kapalı çarşısı ile yöresel alışverişe başka bir boyut kazandıran Kahramanmaraş’ın sokaklarında gezmek ve bölgenin halkı ile sohbet etmek şehri tanımanıza yardımcı oluyor. Misafirperver ve hoşgörülü Kahramanmaraş halkı gelenek ve göreneklerine bağlı bir yaşam sürüyor. 1992 yılında kurulan Sütçü İmam Üniversitesi ise, şehrin dışarıdan göç almasını sağlamış. Üniversite öğrencileri özellikle şehrin ekonomisini ayakta tutuyor. Son yıllarda büyük şehir kervanına katılan Kahramanmaraş’ın nüfusu beş yüz bini geçiyor. Sürekli göç almaya devam eden şehir büyüyen sanayisi ve dünya çapındaki ünü ile geleceğin en önemli şehirlerinden biri olmaya aday.

 1. Şehirde adım başında yöreye has Kahramanmaraş dondurmasını satın alabilirsiniz. Sakın dondurma erir götüremem diye düşünmeyin. Dondurma buzlu kutulara konularak 24 saate kadar soğuk kalması sağlanıyor.
 2. Bölgeye özgü Kahramanmaraş tarhanası da yine alınacak hediyeler arasında. Kahramanmaraş’ın acılı kırmızı biberi, fıstık ezmesi ve sucuğu da kendine özgü lezzeti olan yöresel ürünlerden sayılmakta. Birçok sanat dalının ustaca yapıldığı şehirde oymacılık ve bakır işlemeciliği çok popüler.
 3. Bakır kullanılarak yapılan birbirinden güzel hediyelik eşyayı şehirde bulunan hediyelik eşya dükkanlarından satın alabilirsiniz.
 4. Şehrin meşhur Saraçhane ve kapalı çarşılarına uğradığınızda yöreye özgü birçok ürünü, keçi sütünden yapılan yöresel lezzetleri bir arada görebiliyorsunuz.


Kahramanmaraş'ta Gezilecek Yerler

Kahramanmaraş'ta gezilecek yerler epey fazla. Bir hafta sonu gezisinde Kahramanmaraş keşiflerinize mutlaka bu durakları sığdırın deriz,

 1. Kahramanmaraş'ın simgesi Taş Köprü'yü mutlaka görün. Dulkadiroğulları Beyliği zamanında yapıldığı söylenen Taş Köprü'nün muhteşem bir manzarası bulunuyor. 
 2. Elbistan'da yer alan Taş Medrese de Kahramanmaraş'ta gezilecek yerler arasında bulunuyor. 
 3. Elbistan'da yer alan bir başka görülmesi gereken yer ise Ulu Cami.
 4. Tarih seven misafirlerimiz Germenicia Antik Kenti'ni ve Arkeoloji Müzesi'ni Kahramanmaraş gezileri sırasında mutlaka ziyaret etmeli.
 5. Hem manzara hem de tarih sevenler için Kahramanmaraş Kalesi de olmazsa olmazlar arasında. 


Kahramanmaraş İlçeleri

 1. Afşin: Türkiye’nin en büyük termik santralinde Afşin-Elbistan santrali burada yer alıyor. Toplam nüfusu yüz bini bulan ilçe, Kahramanmaraş merkezine 138 km uzaklıkta. İlçede çok sayıda tarihe tanıklık etmiş kalıntı var. Afşin Kalesi, Eshab-ı Keyf, Dedebaba Türbesi bunların en önemlileri.
 2. Andırın: Çok sayıda yaylaya ve mesire alanına sahip olan ilçe doğal güzellikleri ile tanınmakta. Merkeze uzaklı 114 km olan Andırın’ın nüfusu yaz aylarında yaylalara çıkan insanlar ile beraber 4-5 katı kadar artar.
 3. Bölge okuma oranı çok yüksek olan yerlerden biri. Akkale, Anacık ve Haştırın gibi önemli bir çok kale bölgede bulunuyor.
 4. Çağlayancerit: Şehrin Akdeniz bölümünde bulunan ilçesi doğal güzellikleri bakımından çok önemli. Yeşil bir bitki örtüsüne sahip olan bölgede çok fazla su kaynağı mevcut. Kahramanmaraş merkezine 64 km uzaklıkta.
 5. Ekinözü: Şifalı içme suları ile meşhur olan ilçeye yıl içinde çok fazla turist gelmekte. İçmeler sayesinde ilçeye son yıllarda yatırım yapılmaya başlandı. Kahramanmaraş merkeze 169 km kadar uzak.
 6. Elbistan: Kahramanmaraş’ın en büyük ve önemli ilçesi. İlçe nüfusu 150.000’i bulan ilçe Doğu Anadolu, İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesi’nin tam ortasında. Bu nedenle çok renkli ve farklı özelliklere sahip. Afşin- Elbistan Termik santrali önemli bir ekonomik kaynak.
 7. Göksun: Roma ve Bizans döneminde önemli yerleşimlerden biri olan ilçe merkezin 91 km uzağında. Bozhöyük, Maltepe höyüğü, Kızıl Kale gibi birçok tarihi kalıntı bölgede yer alıyor.
 8. Nurhak: Kahramanmaraş’a uzaklığı 152 km olan İlçe çok eski ve köklü bir yerleşim. Nüfusu çok yoğun olmayan bölgenin geçim kaynağı hayvancılık ve tarım.
 9. Pazarcık: Bizanslılardan kalma eserlerin yoğunlukta bulunduğu ilçe Kahramanmaraş merkeze 48 km kadar uzak.
 10. Türkoğlu: Yeni bir yerleşim yeri olan ilçe il merkezine 23 km kadar uzaklıkta bulunuyor. Akdeniz Bölgesi bölümünde yer alır.

 Kahramanmaraş otelleri ile yepyeni kültürlere, yepyeni tatlara hadi gidelim...