Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Karaman Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Karaman Otelleri Fiyatları

Karaman otelleri fiyatları uygun ve avantajlı seçenekleri ile Jolly'de! İç Anadolu Bölgesi’nin güneyinde, Antalya-Konya-İçel üçgeninin arasında bulunan Karaman, ülkemizin önemli tarihi, kültürel duraklarından ve ticaret merkezlerinden biri. M.Ö. 8000’li yıllardan itibaren yerleşim alanı olarak kullanılmaya başlanan Karaman, Hitit, Lidya, Pers, Makedon ve Bizans, Selçuklu ve Osmanlı himayelerine girmiş. Gönüller sultanı Yunus Emre’den Şeyh Edebali’ye, Türk denizcisi Piri Reis’ten Karamanoğlu Mehmet Bey’e kadar çok önemli Türk büyüklerinin yurdu olmuş. Tarih ve kültür ile iç içe geçmiş bir geçmişin izlerini bugün de sürmek için Karaman'ı keşfetmek isteyen misafirlerimiz için kaliteli ve ekonomik Karaman otelleri büyük bir yardımcı olacak. Karaman otelleri ile ülkemizi baştan başa keşfederken keyifli ve bütçe dostu konaklama imkanları da bulacaksınız. Karaman ve yöresi sahip olduğu yer altı şehirleri, mağaraları, inanç merkezleri, yaylaları, doğal güzellikleri ve zanaatçiliğiyle doğa ve tarih tutkunlarını kendisini ziyaret etmeye çağırıyor. Siz de Karaman'ı keşfetmek isterseniz, Jolly'nin Karaman otelleri ile planınızı şimdi yapmaya başlayabilirsiniz.


Karaman Otelleri Fırsatlar

Karaman otelleri fırsatlar ve kampanyalar ile oldukça ekonomik fiyatlara sahiptir. Karaman keşfiniz sırasında bölgeye hakim olan devletler ve beylikler,n kurduğu birçok durağı da ziyaret edebileceksiniz. Hanlar, hamamlar, medreseler ve kaleler bu keşiflerin arasında yer alacak. Hatuniye ve Tol Medreseleri, Karaman Kalesi ve Ören yerleri de Karaman'daki keşifleriniz arasında yer alacak. Karaman’da tarihi yapı gezilerinin yanında Akgöl ve Karaman yaylalarında avcılık ve kuş gözlemciliği yapabilir ya da at binebilirsiniz. Karaman’da tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin etkin şekilde yapılması tarım ve hayvansal ürün üretiminin artmasını sağlamış. Karaman elması, dağlarda yetişen koyun ve keçi sütünden yapılan Divle peyniri, üzüm pekmezi ve çöğen otundan yapılan Karaman Ermenek Helvası, iç pazarda yoğun talep gören ürünler. İl merkezinde hemen her yerden bunları temin edebilirsiniz. Halı ve dokuma merakınız varsa, kök boyasından yapılan Taşkale Halısı bu merakınızı giderecek. 


Karaman'ın İlçeleri

  • Ayrancı: Karamanoğulları Beyliği tarafından Türk topraklarına katılmış. Toroslar’a kadar uzanan geniş vadi üzerinde Osmanlı mimarisini yansıtan 12 köprüsü bulunmakta.
  • Başyayla: İlçe, Dibekli ve Tozmugar gibi önemli yaylalara ve Söğütcük, Keben ve Tozansu gibi mesire yerlerine sahip. Bölgenin etrafını çevreleyen yamaçlarda Roma dönemi mimarisini yansıtan eserlere rastlanılmakta.
  • Ermenek: Karaman’ın en eski yerleşim yerlerinin bulunduğu ilçesi. İlçede yapılan araştırmalar sonucunda mağara devrinden kaldığı düşünülen eserlere rastlanılmış.
  • Kazımkarabekir: Konya Karaman arasında bir geçit oluşturur. Her devirde farklı bir merkez olarak kullanılan Kazımkarabekir, Roma döneminde bilim meclisi, Selçuklu’larda kaza merkezi, Karamanoğulları’nda ticaret merkezi olarak kullanılmış.
  • Sarıveliler: Turca ve Küçükkarapınar köylerinin birleşmesiyle ilçe olmuş. Hayvancılığın etkin şekilde yapıldığı Barçın yaylası bu ilçede.

Karaman otelleri ile tarihi keşiflerinize bir yenisini daha eklemek için yerinizi şimdi ayırtın.