Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Göynük Köyü Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Trekking ve Rafting Cenneti”

Turistik bir ilçe olan Kemer’in, kendisi gibi çok ünlü olan bir beldesi daha bulunuyor. Burası doğa güzellikleri ve eşsiz deniziyle bize merhaba diyen Göynük. Sessiz, sakin bir yaşam ve tatil isteyenler için, burası kesinlikle çok uygun bir yer.

Bu güzel belde, Beldibi ilçesi ile Kemer arasında kalan yere, geniş bir ova görünümünü veriyor. Bu turistik yerleşim yeri, Kemer İlçesi’nin batısında bulunuyor. Beldenin kuzey tarafında ise görkemli Beydağları yer alıyor.

Göynük bir rafting cenneti olarak bilinmekte. Bundan dolayı da yeryüzü şekilleri buna uygun bir görüntü sergiliyor. Rafting sporunun yapıldığı yerde, Göynük Kanyonu, deresi ve Göynük çayının geçtiği vadi bulunuyor. Buradaki bitki örtüsü de yazın çok sıcaklara karşı koyabilen, kışın ise daima yeşil olarak kalabilen maki olarak göze çarpıyor. Bu bitki örtüsünde boyları en fazla 5 metre olan delice, kocayemiş, sandal ve zakkum bitkileri bulunuyor.

Göynük ayrıca dünyanın en iyi trekking yerlerinden biri olarak kabul görmekte. Göynük Kanyonun içinden ilerleyerek güzel bir yürüyüş yapabilirsiniz. Göynük kanyonunda bulunan suyun kaynağı ise, Göynük çayından geliyor. Şiddetli bir şekilde kanyona ulaşan su daha sonra da denize dökülüyor.

Göynük beldesi aynı zamanda eski bir tarihi geçmişe sahip olarak karşımıza çıkıyor. Likyalılar bu bölgede 1600 yıl kadar uzun diyebileceğimiz bir süre yaşam sürmüş. Aşağı yukarı MÖ 690 yılına dayanan beldenin kuruluşu, ünlü Phaselis şehrinin kuruluşu ile aynı zamana rastlıyormuş. Bu güzide bölge XII. yüzyılda Arapların yaptığı devamlı akınlar ile zayıf düşmüş ve Anadolu halkının egemenliği altına girmiş.

Bu yerleşim yerinin çok verimli toprakları olduğu için, tarih boyunca bu yerde Lukka, Lek, Solymos, Kevdi, Pers, Helen, Yunan, Roma, Bizans ve son olarak da Menteşeoğulları hüküm sürerek burada kendi medeniyetlerini yaratmışlar. 

Yapılabilecek aktivitelerin başında deniz ve güneşlenme, ondan sonra ise doğa yürüyüşü (trekking) geliyor. Doğa yürüyüşleri için, eşsiz bir doğa manzarasına sahip Göynük yaylarını tercih edebilirsiniz. Değirmenözü ve Çubuk yaylaları bu konuda yoğun ilgil gören yerlerden.

Su sporlarından ve heyecandan hoşlanan kişiler için ise, kanyonda rafting yapmalarını öneririz. Yok, bana heyecan fazla gelir, ben sakin bir aktivitede bulunmak isterim diyorsanız balık tutmayı da deneyebilirsiniz.

Göynük’e gelip de ev yapımı erişte, makarna ve çorba almadan geri dönmek kesinlikle olmaz. Bunların yanında farklı ve değişik giysilerden hoşlananlar için otantik dükkânlardan bunları satın almak mümkün. Giysilerinizi tamamlayan değişik takıları da yine burada bulabilirsiniz. Ayrıca Göynük’e özel hediyelik eşyalar arıyorsanız, merkezdeki hediyelikçi tezgâhlarına bir göz atabilirsiniz.