Title
Text
Uzun Süre İşlem Yapmadınız

Listelenen otel fiyatları zaman aşımından dolayı değişmiş olabilir.Güncel fiyatlara erişmek için sayfayı yenileyin.

SAYFAYI YENİLE
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi 13 Ara 2022 Sa
Çıkış Tarihi 14 Ara 2022 Ça
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda, 2 Yetişkin
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Kavala Otelleri

tesisin tanesini görüntülediniz

Ege'li Dost Şehir”

Her aralığından deniz görünen daracık, nostaljik sokakları, tepedeki kalesi, Osmanlı Devleti’nin önemli paşalarından Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın doğduğu yer olan bu güzel Ege Şehri, Yunanistan’ın önemli bir limanı konumunda. Yunanistan’ın Doğu Makedonya ve Trakya bölgesinde yer alan bu sahil kent, Osmanlı Devleti döneminde Balkanlar’ın en önemli merkezlerinden biriymiş.

Kavala’ya giderken dikkat etmeniz gereken bir şey de sezon. Havalar ısındığında daha keyifli olan bu şehri Mayıs-Eylül ayları arasında ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Turist yoğunluğunda Temmuz-Ağustos gibi bir artış oluyor.

Şehre nemli subtropikal iklim hakim. Yazları sıcak, kışları ise serin geçiyor. Kışın yağışlar bazen kara da dönüşebiliyor. Ama kışın ortalama sıcaklık 6-9 derece civarlarında. Yazın ise ortalama sıcaklık 24-29 derece.

Kavala güzel bir yaz tatili isteyenler için kesinlikle doğru bir adres. Pırıl pırıl denizi ve güneşiyle, dar ve şirin sokaklarıyla, kentin kendine has tarihi dokusuyla ve lezzetli mutfağıyla görülmeye değer bir şehir. Türkiye’den gidecek ziyaretçiler ise çok tanıdık, alışıldık görüntülere kendilerini hazırlasınlar. Gerek mutfağıyla, gerek sahiliyle, gerek Türkiye’nin Ege bölgesinin sahil şehirleriyle olan benzerliğiyle gerek ise çat pat Türkçe konuşan esnafı ile kendilerini evlerinde gibi hissedecekler.

Kavala’dan sevdiklerinize ve kendinize bu güzel şehri hatırlatacak bir şeyler almak istiyorsanız seçeneğiniz çok fazla. Meydanda bulunan tezgahlardan, büyük alışveriş merkezlerinden alışıverinizi yapabilirsiniz. Yöreye özgü bir şey almak isterseniz de mermerden yapılma süs eşyalarını tercih edebilirsiniz. Zaten hediyelik eşyacıları gezerken gözünüze ilk çarpan onlar olacak.