Title
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Kazdağları Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Kazdağları Otelleri Fiyatları 

Kazdağları otelleri doğa ile iç içe olmak isteyen herkese yeşilin ve doğanın sonsuz nimetlerini vadediyor. Bitki çeşitliliği, milli parkı, oksijeni, tarihe tanıklık eden efsaneleri, otantik sokakları, taş evleri ve muhteşem manzarası ile Kazdağları ülkemizin başına gelmiş en güzel şeylerden biri. Dünyaca ünlü Kazdağları, tarihteki ismi ile İda Dağı dünyaca ünlü bir değer niteliğindedir. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin akın ettiği Kazdağları, butik otelleri ve taş mimarilere sahip tesisleri ile alternatif bir tatil imkanı yaratıyor. Kazdağları otelleri ile tertemiz bir havada, stresten uzak yeşil ve mavi ile iç içe bir tatil yapabilirsiniz. Kazdağları otelleri hem denize hem milli parka hem tarihi lokasyonlara yakındır. Bu yüzden ister yaz tatili için Kazdağları tatil tercihiniz olabilir, isterseniz de bahar aylarında bu muhteşem bölgeyi keşfedebilirsiniz. Kazdağları otelleri termal oteller ile de ünlüdür ve tatil ile sağlığı birleştirmek isteyen misafirlerimiz için de alternatif yaratır. Güre, Adatepe, Yeşilyurt gibi Türkiye'de mutlaka görmenizi tavsiye edeceğimiz bölgelere yakın konumda olan Kazdağları otelleri her yaştan ve her bütçeden tatilciye hitap etmektedir. Kazdağları otelleri fiyatları da sezona göre ve seçilen tesis özellikleri ile oda tipine göre değişiklik göstermektedir. Kazdağları otelleri fiyatları Jolly'nin indirimli ve avantajlı fırsatları ile oldukça ekonomik olabilmektedir. Yine erken rezervasyon fırsatları ile uygun fiyatlı Kazdağları otelleri bulabilir, unutulmaz bir tatile çıkabilirsiniz.


Kazdağları Nerede?

Kazdağları nerede sorusu bu bölgede otel seçmek isteyen misafirlerimizin sorduğu soruların başında geliyor. Çünkü Kazdağları oldukça geniş bir alanda yer alıyor. Hem Balıkesir hem de Çanakkale'de yer alan Kazdağları'nın hangi bölgesinde kalmak istediğinize karar verememiş olabilirsiniz. Kaz Dağı ya da eski adıyla İda Dağı olarak da bilinen Kazdağları, Edremit Körfezi'nin kuzeyinde Çanakkale ve Balıkesir illeri arasında bulunuyor. Kazdağları otellerinde kalmak için kararınızı Çanakkale ve Balıkesir illeri odaklı verebilirsiniz. Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu ve Ayvacık ilçeleri Kazdağları'nın eteklerine kuruludur. Çanakkale tarafında Assos otelleri, Küçükkuyu otelleri, Ayvacık otelleri listenizde yer alabilir. Kazdağları'nın diğer bir kısmı ise Balıkesir'de yer almaktadır. Edremit sınırları içerisinde yer alan ve Kazdağları eteklerine kurulu Akçay, Alp Dağları'ndan sonra dünyanın en temiz ikinci yüksek oksijen oranıyla en temiz ikinci havasına sahip Altınoluk ile Kazdağları'nın oksijen deposu bölgesinde yer alan Güre de listenizdeki yeri alabilir. Balıkesir bölgesini tercih edecek misafirlerimiz Akçay otelleri, Altınoluk otelleri ve Güre otelleri ile tatil planlarını yapabilirler. 


Kazdağları

Çanakkale ve Balıkesir'in sınırları içerisinde yer alan Kazdağları, Edremit Körfezi'nin kuzeyinde yer alır. Antik dönemlerden başlayıp bugüne efsanelerle ulaşan ve antik çağda İda Dağı olarak da bilinen Kazdağları, Türkiye'nin oksijen deposudur. Büyük ölçüde ormanlar ile kaplı olan ve yerleşim yerlerinin seyrek olduğu Kazdağları, endemik bitkiler ve canlı türleri ile dünyanın sayılı ekolojik alanlarından biridir. Türkiye'de yalnızca Kazdağı'nda yetişen endemik bir göknar olan Kazdağı göknarı başta olmak üzere meşe, gürgen, çam, kestane, zeytin, karaçam, kayın ağaçlarının yer aldığı Kazdağları'nda 40'dan fazla endemik tür bulunur. Kazdağları ya da Kaz Dağı olarak adlandırılan oksijen deposu değerimiz batıda Dede Dağı, ortada esas Kaz Dağı ve üç tepesi (kuzeyde Babadağ, ortada Karataş Tepe, güneyde Sarıkız Tepesi) doğuda Eybek Dağı, kuzey doğuda Gürgen Dağı ve Kocakatran Dağı’ndan oluşur. Üç tepesi olan Kazdağları'nın en yüksek tepesi 1774 metre olan ve Güre'de yer alan Karataş Tepesi'dir. Yeşilliği, bitki örtüsü, muazzam manzarası ile görenleri kendisine hayran bırakan Kazdağları Afrodit'in ilk burada aşık olması, Zeus'un Truva Savaşı'nı buradan izlemesi gibi efsaneleriyle biliniyor.

  1. Antik çağda İda olarak adlandırılan Kazdağları'na bu ismi Giritli denizcilerin verdiği söylenir. Girit'te Zeus'un doğduğu İda Dağı'na atıfta bulunmak için bu ismin konduğu anlatılır. Ve bu nedenle Kazdağları Yunan mitolojisinde de önemli bir yere sahiptir.
  2. Homeros'un İlyada Destanı'nda da Kazdağları'ndan "bin pınar İda" olarak bahsedilmektedir. Homeros İlyada Destanı'nda ‘‘Bol pınarlı, vahşi hayvanların anası’’ olarak İda Dağı'ndan bahseder. Efsaneye göre Hera, Afrodit ve Athena'nın katıldıkları, Truva Savaşı'na yol açan o meşhur güzellik yarışması burada yapılmıştır. Tanrılar Truva Savaşı'nı buradan izlemiş ve Afrodit ilk kez burada aşık olmuştur.


Kazdağları Otelleri Butik

Kazdağları otelleri butik konseptleriyle de de ünlü bir yer. Burada, dokuyu bozmamış ve ağaçlar içerisinde Kazdağları'nın tipik taş mimarisinden ilham alan birçok butik otel yer almaktadır. Kazdağları butik otelleri oda-kahvaltı, yarım pansiyon ve tam pansiyon olmak üzere farklı oda tiplerinde ve hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Kazdağları butik otelleri ile şehir hayatının stresini geride bırakıp kendinizi oksijen dolu bir tatile ve doğanın tam kucağına bırakmanın zamanı geldi. İstanbul, Bursa, Ankara gibi illerden kolaylıkla hem kara yolu hem de hava yolu ile ulaşabileceğiniz Kazdağları, temiz havası ile size sandığınızdan çok daha iyi gelecek. Benzersiz bir atmosferde, huzur veren Kazdağları butik otellerinde dinlenecek, sıcaklarda serinleyecek, kışın ise şömine başında ve termal sularda huzur bulacaksınız. Hem Marmara hem de Akdeniz ikliminin hakim olduğu Kazdağları'nda hem yaz tatilini hem de kış tatilini keyifle yapabilirsiniz.


Kazdağları Otelleri Termal

Kazdağları otelleri arasında bölgenin şifalı sularına sahip birçok tesis yer alıyor. Termal oteller bakımından zengin olan ülkemizin kaliteli kaplıca ve termal bölgelerinden biri de Kazdağları oluyor. Termal oteller ile tatilinizi planlamak istiyorsanız hem de deniz tatili yapabileceğiniz bir yer arıyorsanız Kazdağları otelleri termal tesisler ile de hizmet vermektedir. Edremit ağırlıklı olmak üzere Kazdağları'nda termal oteller bulabilir, hem termal suyun şifasıyla hem de Kazdağları'nı oksijen dolu havasıyla baştan aşağı yenilenip arınabilirsiniz.


Kazdağları'nda Gezilecek Yerler

Kazdağları bir oksijen deposu ve ekolojik denge konumunda önemli bir yer olduğu kadar tarihi açıdan da önem arz eden bir yer. Kazdağları'nın efsaneleri ile karşılaşabileceğiniz gezinizde rotanıza birçok yer ekleyeceksiniz. İşte Kazdağları'nda gezilecek yerler;

  1. Adatepe Köyü: Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinin Küçükkuyu beldesinde yer alan Adatepe, Kazdağları'nın yamacında bulunan bir köydür. Şirin mi şirin bir köy olan Adatepe'de Zeytinyağı Müzesi'ni gezebilir, Zeus Altarı'ndan manzarayı izleyebilir, adaçayı içebilir, köy kadınlarının yaptığı ürünlerden alabilir, otlu dondurma yiyebilirsiniz.
  2. Yeşilyurt Köyü: Çam ağaçları ile zeytin ağaçlarının raks ettiği Yeşilyurt Köyü, taş evleri ve butik otelleri ile ilgi çekiyor. Dağ ve deniz turizmini bir arada yaşayan Yeşilyurt Köyü'nde kendinizi bir film setinde hissedeceksiniz.
  3. Şelaleler: Kazdağları her anlamda ülkemizin can damarı. Bitki örtüsü bir yana su kaynakları ile de ülkemize nefes olmaktadır. Kazdağları'nda gezilecek yerler arasında mutlaka şelaleleri de eklemelisiniz. Hasan Boğuldu Şelalesi ve Mıhlı Çayı ile burası gerçekten cennetten bir köşe.
  4. Kazdağları Milli Parkı: Endemik bitki türlerinin içerisinde, unutulmaz bir deneyim yaşamak için bir ekoloji cenneti olan Kazdağları Milli Parkı'nı gezebilirsiniz. Ama bunun için Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün kılavuzlarının sizlere eşlik etmesi şart.
  5. Kavurmacılar Köyü: Ünlü Sarıkız efsanesinin yaşandığı Kavurmacılar Köyü'nü de mutlaka görün. Sarıkız ve babasının yaşadığı köy olan Kavurmacılar Köyü, bir efsaneyi günümüze kadar yaşatıyor. Sarı saçlı güzel bir kız çocuğu olan Sarıkız, küçük yaşta annesi vefat edince babası ile Kavurmacılar Köyü'ne yerleşir. Aradan yıllar geçip de Sarıkız büyünce bir iftiraya maruz kalır. Ve babasından kızını öldürmesini isterler. Asılsız bir iftira uğruna babası tarafından ölüme terk edilip bugünkü Sarıkız Tepesi'ne bırakılan genç kızın ardından babası yalan iftiraya uğradığını anlar ve “bundan sonra da bu köyde kimse barınamasın" diyerek vefat eder. Ve bugün de Kavurmacılar Köyü'nde yerleşim alanı yok derecede azdır. 
  6. Tahtakuşlar Köyü: Anadolu’daki ilk etnografya galerisine sahip olan Etnografya Müzesi'nin de yer aldığı Tahtakuşlar Köyü de Kazdağları'nda gezilecek yerler arasında bulunuyor.
  7. Çamlıbel Köyü: Butik otelleri ile ünlü bir bölge olan Çamlıbel Köyü, usta oyuncu Tuncel Kurtiz'in de mezarının bulunduğu yerdir.
  8. Behramkale-Assos: Kazdağları'nın uzantılarından limana doğru inildiğinde tarihi kentlere ev sahipliği eden Behramkale ve Assos çıkar karşınıza. 

Kazdağları otelleri ile doğanın mucizelerine tanık olmak ve efsanelerin gizemini keşfetmek için hadi gidelim...