Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Kırıkkale Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Tarihin Saklı Kalesi”

Meyve bahçeli evleri, sakin sokaklarıyla Ankara'ya bağlı şirin Anadolu kasabası iken, 1989 senesinde vilayet olan Kırıkkale, Tüpraş petrol rafinerisi ve 1940lı yıllarda kurulan MKE'nin silah fabrikasıyla gelişmeye başlamış. Çok sayıda höyük, Selçuklu ve Osmanlı Devleti eserleriyle süslü Kırıkkale, üniversitenin açılmasından sonra daha da kalabalıklaşmış olmasına rağmen, Anadolu insanının sıcaklığını ve dostluğunu size hissettiriyor. Küre Dağı ve Koçu Dağı ile çevrili ilde doğal göl bulunmasa da Kızılırmak Nehri üzerindeki Kapulukaya Baraj Gölü, bu eksikliği gideriyor.

Kurulduğu yerleşim merkezinin yakınındaki Kırık köyü ve şehrin ortasında yer alan Kaletepe'nin isimlerinin birleştirilmesiyle adını alan Kırıkkale, sanayi şehri olmaya başladığından beri yoğun göç alıyor.

Kızılırmak Vadisi'nde doğa yürüyüşü, baraj gölünden olta balıkçılığı yapılabilen ilde çok sayıda yayla da bulunuyor. Küre Dağı’ndaki Bedesten, Hodar, Sarıkaya ve Kamışlı yaylaları, Koçu Dağı’ndaki Koçu yaylası, Denek Dağlarındaki Pehlivanlı, Azgın, Gümüşpınar, Yeşilkaya ve Suludere yaylaları sayılabilir.

Karakeçili İlçesi'nin dokuma kilim ve heybeleri, el işleri hediyelik olarak tercih edilebilir. Atatürk caddesine kurulan pazardan da yöre halkının ev yapımı ürünlerinden alabilirsiniz. Ahilik kültürünün yaşandığı şehirde, yöre esnafı size her zaman dürüst ve cömert davranıyor. Şehrin birbirinden renkli, özel ve güzel kilim ve heybelerinin satıldığı çarşılara mutlaka dolaşmalısınız. 

İLÇELERİ

Kırıkkale bir merkez olmak üzere ve ona bağlı 8 ilçeden oluşuyor.

Balışeyh İl merkezine 22 km uzaklıkta bulunan, ismini 13. yüzyılda yaşayan Ertuğrul Gazi’nin arkadaşı ve Osman Bey'in kayınpederi olan Şeyh Edebali’nin adlarından biri olan Balı Şeyh’ten alan ilçenin tarihi 1230 yılına tarihleniyor. İlçede 13.yüzyıl Selçuklu dönemine ait Ballıbaba Camii ve türbesi, 15. yüzyılda yapılan sivri çatısı ve sekizgen planlı binasıyla Alevi Şeyhi Koçubaba Türbesi ilçenin görülecek yerleri arasında.

Karakeçili Merkeze 37 km uzaklıkta bulunan Festivali ve yöre kadınları tarafından isdar denilen tezgahlarda dokunan birbirinden güzel heybe ve kilimleriyle bilinen ilçe, Ertuğrul Gazi'yle gelen Kayı boyu Türklerinin yerleşim noktası. İlçede pazartesi günleri pazar kuruluyor. İlçe toprakları tarıma elverişli ve hayvancılık oldukça gelişmiş durumda.

Delice Şehir merkezine 51 km uzaklıkta bulunan, tarıma elverişli arazisi nispeten az olan ve hayvancılıkla geçinen ilçenin Yukarı Camii, Ulu Camii, Koçubaba Türbe ve Camii, Aydınşeyh Köyü arkeolojik sit alanı ve Kırlangıç Köyü arkeolojik sit alanı görülecek yerleri arasında.

Sulakyurt İlçesi İl merkezine 54 km uzaklıktaki ilçenin Küçük Şami köyü camii ve türbesi, Şeyh Bedrettin Camii ve Türbesi, Kozlu yöresinde antik kent, Gültepe Höyüğü bulunuyor.

Bahşılı İlçesi Merkeze 7 km uzaklıktaki ilçede Kızılırmak Nehri kenarında yer alıyor. Kapulukaya Barajı ve Karaahmetli Arkeolojik sit alanı bulunuyor. Yöre halkı ırmak kenarında ve baraj gölü kıyısındaki mesire yerlerinde vakit geçiriyor.

Çelebi İlçesi İl merkezinden 55 km uzaklıktaki ilçe, Türkiye'deki en küçük ilçe olarak biliniyor. Armutlu köyünde bir höyük bulunuyor. Eylül ayında ilçede Delice Kavun ve Üzüm Festivali düzenleniyor.

Keskin İl merkezine 29 km uzaklıkta yer alan ve türkülerle daha çok bozlaklar ve halaylarla tanınan ilçede, Gavur Kalesi höyüğü, Alıbar Höyüğü, Hayriye Camii, Çarşı Camii, Esatmüminli Ören yeri, Eski Barut Fişek Fabrikası, Çeşnigir Köprüsü, Kibrithane binası görülecek yerler arasında bulunuyor.

Yahşihan Bir kaç senedir düzenlenen Yoğurt Festivali'yle adını duyuran ilçe, Kırıkkale'ye 6 km. uzaklıkta bulunuyor. Kurtuluş Savaşı sırasında Anadolu'dan kağnılarla taşınan cephanelerin demiryolu vasıtasıyla Ankara'ya bu ilçe üzerinden gönderildiği biliniyor. T.S.K.'nın Mühimmat deposu da bu ilçede yer alıyor.